Dívka, která četla v metru

Juliette zbožňuje knihy, má ráda jejich vůni a na cestu do práce si většinou nějakou přibalí do tašky. Zajímají ji ale i lidé okolo, čtenáři v pařížském metru, které pravidelně potkává. Studentka matematiky, ornitolog amatér, zamyšlená stará paní i mladá dívka slzící nad romantickým románem, ti všichni se noří do svých vnitřních světů a Juliette je se zaujetím pozoruje. Napadá ji, jak jednotvárné jsou její dny a jak jsou oproti osudům na papíře nudné. Proč vlastně pořád pracuje v té realitní agentuře, kam se jí vůbec nechce? Jednou ráno se rozhodne udělat něco nečekaného. Vystoupí jinde než obvykle a vydá se do kanceláře jinou ulicí… A její život se navždy změní. Juliette konečně začne psát svůj vlastní příběh…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368303/big_divka-ktera-cetla-v-metru-3Af-368303.jpg 2.8148

Vydáno: , Motto

La fille qui lisait dans le métro, 2017

Kniha Dívka, která četla v metru

ivzu77

Poetický příběh o kouzelné moci knih - každý čtenář snad někdy sám pozná, kdy ho nějaká kniha volá a láká... V tom je jejich kouzlo, s každou knihou prožívané jiný příběh života.

Aktenanka

Mě se knížka líbila. Takové čtení na úrovni. Není to prostě pro každého. Příběh je netypický. Ale krásně popsaný. Opravdu dobrá autorka. Komu se takový hluboký styl psaní líbí - doporučuji Osudy a běsy.

Malíček

Pořádně nevím, jestli se mi tahle kniha líbila nebo spíš ne, proto jsem byla nucena dát průměrné hodnocení.
Chvílemi se mi příběh četl dobře a jindy jsem s tím měla problémy, ale vlastně nechápu, čím to bylo. Souhlasím s ostatními komentáři, že tato kniha není pro každého, a že téma bylo zajímavé, ale tak nějak zvláštně uchopené.
Jsem v rozpacích, ale znovu už si Dívku, která četla v metru, nepřečtu.

boxas

Příběh nevšedního setkání několika lidí, které spojovalo jediné - láska ke knihám.

"Dala si ty svazky pod paži, otočila se a zamířila ke dveřím. S rukou na klice znehybněla.
"Stane se vám občas, že si přečtete něco romantického?" zeptala se zády k němu.
"Překvapím vás," odpověděl. "Ano. Občas."
"A co se přihodí na straně 247?"
Na chvíli se rozhostilo ticho, jako kdyby se nad otázkou zamyslel. Pak odpověděl:
"Na straně 247 to vypadá, že je všechno ztraceno. To je ten nejlepší okamžik, víte."

Tohle rozhodně není knížka pro každého. Ale pro ty z vás, kteří jsou už přesyceni akčností, násilnostmi, povrchními vztahy a povrchními city v různých knihách je to něco, co stojí za zaznamenání.
A možná se tak jako já začnete v knihách ze zvědavosti dívat, o čem se v nich píše na straně 247.

ArwenEvenstar
29.11.2020

Příběh o tom, jak knihy můžou změnit náš život. Atmosféra knihy byla hřejivá, ale samotný děj mohl být zpracován lépe.

zuzi1162
04.09.2020

Námět hezký, ale nemohla jsem se zbavit dojmu, že autorka tak zbůhdarma mrhá náším časem, který bychom mohli věnovat lepším knihám.

MagicM
01.06.2020

Mohla by to být krásná kniha, téma je pro čtenáře určitě zajímavé, ale za mě by se to dalo uchopit lépe, méně kostrbatěji. Za mě tam chybí určitá lehkost, kterou by si tato kniha zasloužila. Těžko říct, zda to do určité míry není způsobené překladem. Na tuto knihu jsem se moc těšila a čekala příjemnou atmosféru Francie a knih, ale trochu mě zklamala. Při některých zbytečně dlouhých pasážích jsem se v odstavcích ztrácela a někdy byla myšlenkami jinde. Hodnotím proto průměrně.

Aneleh
22.05.2020

Kniha pro skutečné knihomoly, která uklidní a pohladí po duši. Líbil se mi nápad s knihotočem, kdy se pro každého člověka hledá taková knížka, jakou právě jen on potřebuje. Trochu mi to připomnělo náš projekt Kniha do vlaku, kdy se na nádraží půjčují knihy, které se nemusí vracet. Svazek je prostě vypuštěn do světa a sám si najde svého čtenáře. Zde si dívka čte v metru a všímá si ostatních cestujících, aby si na ně utvářela názor podle toho, co čtou. Nakonec se knihy stanou jejím osudem a procestuje s nimi celý svět. Je to poetický příběh s mnoha odkazy na další knihy přímo v textu.