Dívka, která četla v metru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Juliette zbožňuje knihy, má ráda jejich vůni a na cestu do práce si většinou nějakou přibalí do tašky. Zajímají ji ale i lidé okolo, čtenáři v pařížském metru, které pravidelně potkává. Studentka matematiky, ornitolog amatér, zamyšlená stará paní i mladá dívka slzící nad romantickým románem, ti všichni se noří do svých vnitřních světů a Juliette je se zaujetím pozoruje. Napadá ji, jak jednotvárné jsou její dny a jak jsou oproti osudům na papíře nudné. Proč vlastně pořád pracuje v té realitní agentuře, kam se jí vůbec nechce? Jednou ráno se rozhodne udělat něco nečekaného. Vystoupí jinde než obvykle a vydá se do kanceláře jinou ulicí… A její život se navždy změní. Juliette konečně začne psát svůj vlastní příběh…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368303/divka-ktera-cetla-v-metru-3Af-368303.jpg 2.894
Orig. název:

La fille qui lisait dans le métro (2017)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Dívka, která četla v metru

Přidat komentář
Eorin
16. dubna

Jedna hvězda navíc za relativně originální "dějové" chvilky, za občasnou nepředvídatelnost.. Jinak? Kniha vám nějak proteče před očima a je pryč, aniž něco zanechá. Možná jen ten pocit, že čas, který jste u ní strávili, byl nejspíš zcela zbytečný.
Hrdinka často v myšlenkách utíkala až kamsi za hory a já se dost často ztrácela, o čem že to je zrovna řeč. Podivné postavy, podivný děj, podivné "rozuzlení".. vyvolává to ve mně opravdu jen takový ten pocit po vypití velmi zředěné bezové šťávy - takové to něco tam bylo, ale vlastně nevíte co, ani jestli vám to chutnalo.. a vlastně vás to ani nezajímá..
Škoda potenciálu. Jinak zajímavá obálka..

Kaokao67
24. března

Kniha, ktorá sa nečíta ľahko. Ale bolo v nej niečo, čo ma nútilo sústrediť sa a neprísť tak o zaujímavé myšlienky, s ktorými som sa inde nestretla. S hrdinkou sa nemusíte stotožniť, pochopiť ju, ale pochopíte, že ľudia nie sú rovnakí rovnako ako knihy..

martina.tim
18. března

Já bohužel nesdílím takové nadšení, jak někteří z vás. Od začátku na mě příběh působil až sektářsky. Jakoby "knihy" byly v životě to nejdůležitější a proto je "musíme" uctívat. Nejspíš tuto knihu ocení hlavně ti, kteří si libují v čichání, laskání se se stránkami, a já vlastně nevím co všechno někteří jsou schopni s nimi dělat. Já miluju knihy, ale nejsou pro mě modlou, jako zde v příběhu, a proto jsem ho nejspíše nepochopila správně a proto mě nebavil. Ke konci jsem četla aniž bych vůbec věděla o čem čtu. Nic ve mě nezanechala, ale chtěla jsem ji dočíst "co kdyby náhodou". Jenže nic, prostě NIC.

mata57
22. února

Dojemně povzbudivá kniha o lidském směřování a smysluplném naplnění života. Krásná metafora v podobě na smrt jdoucího pavouka. Popis světa knižních příběhů jako prostoru pro naše šťastné sny a představy. Téměř filozofické dílko. Knižní tématika trochu evokuje Nonstop knihkupectví pana Penumbry od R. Sloana. Zde je však pouze příkladem činorodě užitečné životní poutě, byť se dá chápat jako upřimné, téměř láskyplné vyznání knihám.
K četbě je třeba klid a soustředění, aby se člověk mohl nořit, nořit a vnímat poselství autorky.

martinagrafova
15. února

Dívka, která četla v metru. Kratičký román (ani ne na 200stran) na dva večery. Byla jsem na něj hodně zvědavá, protože komentáře a hodnocení nebyly zrovna pozitivní. Po přečtení jsem dumala nad důvody a myslím, že jsem na to kápla. Může za to anotace, po jejímž přečtení čtenář nabyde dojmu, že se v příběhu objeví nějaká zajímavá zápletka. Jaké je pak jeho zklamání, když zjistí, že žádné drama se nekoná.
Ode mě kniha dostala **** a libila se mi. Příjemná, lehce poetická oddychovka s krásným námětem a odkazem na literaturu. Mezi těmi všemi vraždami a vyšetřováním za poslední dobu to byla příjemná změna. Zbytek krátké recenze na blogu.

niknikita
02. ledna

Odkládám abych nemarnila čas

zazinka2
18.12.2018odpad!

Škoda papíru

fruitbueno
11.12.2018

Jsem asi úplně mimo, ale s Dívkou, která četla v metru, jsem se zcela minula. Kniha bez děje, bez výrazné hlavní postavy a v mých očích i bez hlubší myšlenky.

Štítky

metro Paříž

Autor a jeho další knihy

Christine Féret-Fleury

Christine Féret-Fleury
francouzská, 1961

Podobné knihy

Kniha Dívka, která četla v metru je:

v Právě čtených1x
v Přečtených119x
v Čtenářské výzvě22x
v Doporučených7x
v Knihotéce61x
v Chystám se číst132x
v Chci si koupit26x