Hygge - Tajemství spokojeného života

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dánové jsou považováni za nejšťastnější národ na světě. Za jejich spokojeností stojí hygge, což je pocit sounáležitosti a tepla, moment pohody a radosti. Tato malá knížka vám pomůže hygge najít ve vašem životě a užívat si jej každý den. Uvařte si šálek kávy, uvelebte se ve svém oblíbeném křesle a přesvědčte se, o kolik krásnější je život s hygge....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/319171/kniha-o-hygge-GTs-319171.jpg 2.852
Orig. název:

The book of Hygge - The Danish art of living well (2016)

Žánr:
Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Esence
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Hygge - Tajemství spokojeného života

Přidat komentář
jsemvlastovka
12. února

Jako všechny knihy o hygge - nejspíš se v ní nedozvíme moc nového, od toho tyhle knihy nejsou. Ale inspiruje, zahřeje. Když na ni máte náladu a uvaříte si k ní horkou čokoládu, čeká vás krásná hygge chvíle. :-)
Četla jsem všechny české hygge knihy a tahle je snad nejlepší. Skvělé myšlenky a citáty, důraz více na filosofii (pospolitost, charita, zážitky) než na zapalování svíček a pití kakaa, což má taky svůj význam, ale základ hygge to není.
Moc krásná knížka, ale musí se k ní přistupovat jinak než k naučné literatuře.

Daris
16. ledna

Krasne cteni. Zprvu to sice vypadalo jako kniha o zivote Danu, ale postupem se mi zalibila vice. Kniha o tom dulezitem, co v zivote mame. Nadhera.

nika258
06. ledna

Riadna blbosť, ani som to nebola schopná dočítať. Zle sa to čítalo a v podstate vždy sa riešilo to isté. Nemám pocit, žeby ma to nejak obohacovalo a žeby som sa dozvedela niečo nové, prevratné.

Nixa
31.12.2018

Knižka se mi hrozně špatně četla a ve finále mi nepřinesla ani nic nového.

Lily Sue
03.03.2018

Bohužel knížka se dost špatně čte, stálo mě to hodně sebezapření prokousat se až na konec. Dvě hvězdy za citáty osobnosti, ty mne bavily...

ochwey
20.02.2018

Prý je to nejslabší z hygge knih, což docela doufám. Je to pěkné a inspirativní, ale že hygge je sednout si ke krbu a mít pohodu, s lidmi, které máte rádi, s oblíbeným čajem, v dece, se svíčkou, se dozvídáme neustále dokola a ve všech kapitolách je víceméně totéž.

Jolina
14.01.2018

Zaujalo mě téma, ne však pojetí. Ačkoli jsem si myslela, že členění do kapitol nabídne opravdu vnitřní pohled na život Dánů, stále se řešilo totéž. Jediné, se mi líbilo, byly ty drobné momenty popisující pojem "hygge", avšak celkově mi kniha přišla neuspořádáná, nezformovaná...

Eorin
05.11.2017

Byla jednou z prvních knih na toto téma (na pultech knihkupectví v ČR), ovšem přes velkou snahu to nedotáhla ani na průměr. Jsou daleko lepší knihy o Hygge, které toho nabídnou čtenáři mnohem víc.

Aleen
14.09.2017

Tento fenomén mě zajímal, takže jsem si přečetla všechny tři knihy, které jsou v současnosti na našem trhu. Tato je z mého hlediska nejslabší. Ačkoliv mi připomněla, co je pro život nejdůležitější - hezké prostředí, hezký přístup k životu a hezké vztahy - udělala to tak otravným způsobem (za pomoci slova hygge, opakujího se dvacetkrát na každé stránce) a také díky fotografiím, které by se nejčastěji hodily na kondolenci, že mně více otrávila, než namotivovala. Je mi to líto, protože je vidět, že se autorka snažila...

MayB2
22.08.2017

Zajímavější než samotný, otravně chaotický text, mi připadaly některé použité citáty. Nejvíc mi to připomíná texty z katalogu Ikea.

Flipper
05.07.2017

Hygge je nič a hygge je všetko, hygge je pokoj v samote a hygge je ked ste s priatelmi a besedíte, hygge je nové ale je aj staré, hygge je slovo ktoré sa na každej strane objavuje najmenej 3 krát. Dáni sú skromní, ale aj si doprajú, tož žite ako oni, hlavne netreba vychádzať z ničoho iného okrem strednej cesty HYGGE a neprihliadať na geografické, klimatické či sociálne zázemie (priemerný Dán ma 5000 Euro plat, Slovák o jednu 0 menej) a urobiť z našinca hyggeschopného no pritom nepovedať nič svetoborné, či nové. Možno je to autorkou a jej štýlom, ale toto mi príde len newage blud.

ji7967
25.04.2017

Hezky zpracovaná kniha - ohledně fotografií, které ilustrují text k dokreslení toho, co vlastně hygge je. Někdy u sté strany jsem se tak zasnila, že jsem kolem sebe hygge cítila a pochopila jak se toho ve všech oblastech života chopit. Ono je to vlastně velmi jednoduché, jen si umět udělat pohodu, atmosféru, chovat se vlídně ... Hvězdiček bych dala tak 3,5 a to z toho důvodu, že by text stačil na článek, kniha je trochu rozvláčnělá. Ale návod hezký, přečteno asi za 2 hodiny a určitě člověka navede jak se dá lépe žít. I pro atmosféru knihy si ji určitě nechávám v knihovně.

gonegirl
24.04.2017

Téma rozhodně zajímavé, jinak bych po knize ani nesáhla, ale opravdu není moc dobře zpracované. Nevím, jestli je to chyba překladu, nebo autora, ale způsob, jakým je kniha psána, je zkrátka otřesný. Ztrácím se v odborných pojmech a nesmyslných větách, jsem zahlcována tunou zbytečných informací a cizích slov. Hezké obrázky, hezké téma, ale bylo by lepší, kdyby se jej ujal někdo jiný.

josephinn99
24.04.2017

Čekala jsem více, samotné téma mne moc zajímalo. Asi se podívám ještě po stejném názvu knihy, ale jiných autorech. Z této knihy jsem si "vzala" minimum.

hana1070
08.03.2017

Knížka vypadá výborně, musím ale přiznat, že jazyk, kterým je napsaná, mi úplně neseděl. Nevím, zda je to otázka překladu (z anglického originálu přeložila Radka Klimičková), nebo jde opravdu o autorčin autentický rukopis, ale pro mne jsou věty typu: „Abychom utkali látku pohody, spřádáme mnoho vláken“ či „Každý rodinný život je lemován vzpomínkami, památkami, zvyky a tradicemi, které tvoří naši obživu“, nebo „V jádru každé rutiny je disciplína, která ponechává prostor pozoruhodnému ve všednosti“, na hranici snesitelnosti…

jentakněkdo
14.02.2017

Jen si tak zasednout k oknu, zabalit se do deky a připomenout si, o čem že jsou ty malé radosti života... O tom to je.

elyonka9643
05.02.2017

Takové milé pohlazení po duši. Záleží čistě na vás, co si z toho odnesete. Nečekejte, ale žádné konkrétní rady či tipy. Kniha se nese spíše v duchu náznaků a obecného popisu života prodchnutého hygge.

Štítky

životní moudrost životní styl

Autor a jeho další knihy

Louisa Thomsen Brits

Louisa Thomsen Brits
dánská

  • Hygge - Tajemství spokojeného života (2017)
  • Kniha o hygge (2017)

Podobné knihy

Kniha Hygge - Tajemství spokojeného života je:

v Právě čtených4x
v Přečtených85x
v Čtenářské výzvě13x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst38x
v Chci si koupit14x