Uvnitř mé hlavy

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249221/big_uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4.3753
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

Made You Up, 2015

Kniha Uvnitř mé hlavy

Terr00

V tomto případě se mi líbilo snad úplně vše - nejvíc tedy prostředí :-) Rozhodně doporučuji!

l_Riky_l

Tak tohle mě opravdu překvapilo. Z knihy jsem nadšená, nemohla jsem přestat číst.

Kniha má více dějových linií - nemoc, problémy v rodině, romantická linka, detektivní zápletka... Je toho spoustu a možná bych klidně něco ubrala. Například vyšetřování nebylo nic moc a klidně bych ho z knihy vypustila. Co ale knihu dělá originální je hlavní pointa. Naše hrdinka, Alex, trpí schizofrenií. Příběh popisuje, jak silné halucinace mohou být a jak se i naprosté jistoty (jak pro Alex, tak pro čtenáře) mohou rozplynout jako pára nad hrncem.

Určitě doporučuji! Je to skvělá kniha, která si zaslouží více pozornosti

ZNellyZ
11.10.2021

Původně jsem chtěla dát knize 3 hvězdy, ale díky překvapivému odhalení na konci ohledně rodiny Alex jednu přidávám, protože to bylo něco,co jsem opravdu nečekala. Na druhou stranu kniha nebyla něco, co bych úplně hltana, četla se sice dobře a rychle, ale celé to bylo neslané, nemastné. Alex a její schizofrenie bylo velmi dobré téma, detektivní zápletka ohledně tabule byl velký propadák, který působil, až skoro trapně a naprosto mi to celé nedávalo hlavu a patu. Miles sám o sobě sympatická postava, ale to, že se všichni bojí klučiny, co je nadprůměrně inteligentní byl další bod, kdy jsem si říkala, zda autorka neplácá spoustu věcí dohromady. Pro mladší cílovou možná, na střední to byl celkem hit ke kterému jsem se dostala, až na bakaláři a zřejmě jsem na to moc stará.

gg3
08.10.2021

Zaujalo mě téma schizofrenie, zvlášť když jí hlavní hrdinka "trpí" od dětství. Rozhodně to bylo zajímavé čtení, i když kniha diagnózu schizofrenie nepopisuje moc realisticky.

WeirdoAnne
01.10.2021

Zamilovala jsem si všechno v této knize. Postavy, děj, prostředí, styl psaní. Jedním slovem: Úžasné.

Paja11.11
23.09.2021

Přečetla jsem podruhé po několika letech a musím říct, že mě stále neomrzela. Vývoj vztahu mezi Milesem a Alex, zápletka ve škole a Alexina schizofrenie (kvůli které v podstatě nevíte, co je uvnitř její hlavy anebo skutečné) je napsáno čtivě a hezky, není co vytknout.

vlkove
21.09.2021

Hodně dobrý popis schizofrenie. Člověk si dokáže lépe představit co taková nemoc obnáší.
Hvězdičku strhávám za přílišnou délku, občasné delší nezajímavé pasáže a celkově slabší příběhovou linku.
Celkově jsem s knihou spokojena.

Bebe2004
23.07.2021

Když jsem od autorky četla knihu Eliza a její nestvůry, byla jsem nadšená. Velmi snadno jsem s hlavní hrdinkou sžila, prožívala jsem všechny její pocity velmi intenzivně, avšak tady jsem zůstala tak nějak chladná. Příběh mě moc nevtáhl, knihu jsem mnohokrát odložila, postavy mi moc nesedly a celkově mi to přišlo takové nijaké. Asi jsem čekala víc.