Uvnitř mé hlavy

Uvnitř mé hlavy obálka knihy
Mé hodnocení:

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249221/uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4.3704
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Yoli

Made You Up, 2015

Kniha Uvnitř mé hlavy

LadyAdela
dnes

Tak tohle mě opravdu překvapilo. Jsem z knihy nadšená! Nemohla jsem přestat číst. Moje první kniha s tématem schizofrenie. Takže jsem ji dlouho odkládala a vyhýbala se jí. Spoustu zvratů jsem rozhodně nečekala. Skvělý počin! Doporučuji.

Ita

Dlouho jsem se nemohla začíst. Říkala jsem si, jestli má cenu tuhle knihu vůbec dočítat. Mladá holka a její začátek v nové škole - přišlo mi to docela nudné. Ale kolem strany 140 se začalo něco dít a já se na čtení začala těšit.
Nicméně - příběh mohl být lépe propracovaný. Některé pasáže mi přijdou takové odbité, občas jsem si nebyla jistá, co se vlastně děje. A že se všechno ve výsledku točí kolem výsledkové tabule? Škoda... Asi mám přemíru fantazie, ale se zápletkou se podle mě dalo lépe pracovat.

Han-nah

Zajímavé téma, kdy nikdo se nemůže vcítit do pocitů Alex, která trpí schizofrenií. Je to jen v její hlavě.

svet_knih

Co když jsem si tě vymyslela?

Právě jsem dočetla knížku Uvnitř mé hlavy a mám dost smíšené pocity... první ¾ byly fakt bomba, ale ke konci to bylo dost zvláštní.

Abych vás trošku uvedla: je to příběh o dívce, která trpí schizofrenií. To znamená, že má sluchové a zrakové halucinace, které nerozezná od reality. Podle mě je to moc pěkně zpracované. Nechybí ani romantická linka, která byla moc fajn.

Myslím si ale, že schizofrenie je tam celkem přehnaná, protože zrakové halucinace jsou výjimečné a navíc se samotná porucha vyvíjí až v pozdějším věku, ale Alex ji má už od dětství.

Je tam taky dost věcí, které jsou podle mě nereálné a příběh celkem kazí, což je škoda. Například 3 dny poté, co hlavní hrdinka málem umřela, už přeskakuje ploty a vloupá se do domu. Vloupání se tam objevuje vícekrát, ale pane bože, to přece není tak jednoduché! Ještě tam byla zajímavá věc s panem ředitelem, která mi přišla úplně na hlavu.
Taky jsem se do toho trošku zamotala, asi bych si to musela přečíst ještě jednou, abych to úplně pochopila.

Celkově je to moc zajímavá knížka, nad kterou se dá dlouho přemýšlet a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla...

Radovan_R
09.12.2020

Už ani nevím, kde jsem přišel na nápad si přečíst zrovna tohle. Docela zajímavá kniha o tom, jak se svět jeví schizofrenikům. Sice je určená mladším než já, ale není nač si stěžovat, dějových linek je víc, každý si může vybrat. Závěr je trošku překvapivý.
Jen se nemůžu zbavit dojmu, že na amerických středních školách není nikdo normální - platí pro studenty i učitele.

Denika
21.09.2020

Kniha má více dějových linií - první láska, nemoc, problémy v rodině, detektivní zápletka... V tomto případě může knížka někdy působit až trochu přeplácaně. Zajimavým aspektem knihy je poznání, jak silné halucinace mohou být a jak se i naprosté jistoty (jak pro Alex, tak pro čtenáře) mohou rozplynout jako pára nad hrncem. Nicméně to byla příjemná oddechovka přečtená během dvou dní.

espesita
06.09.2020

Příběh typicky ve stylu amerických filmů pro puberťáky... Čtivý, v jistém smyslu napínavý a hlavně úplně schizofrenní :) Člověk si tak nějak nikdy není stoprocentně jistý, co je skutečné a co ne.

karolina5333
30.08.2020

Fajn oddechovka,ale úplně na zadek si z nesedám. Je pravda,že nejsem cílovka, ale hlavně jsem čekala něco trochu jiného, asi hlubšího.