Uvnitř mé hlavy

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249221/uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4.3597
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Yoli

Made You Up, 2015

Kniha Uvnitř mé hlavy

Bibliophile6
27.12.2019

Je 5 ráno.
Zůstala jsem vzhůru do pěti ráno, jen abych tu knihu dočetla. Což nedělám skoro nikdy.
Za mě to bylo celkově skvělé, až na jednu část, když jsem si říkala, že už tam Alex dlouho neviděla něco co by neměla, všechno bylo tak nějak moc harmonické a maličko jsem se začla nudit, však víte... a pak bum. Dostala jsem co jsem chtěla, a ne v malé dávce.
Chvilkami jsem se i bála, ale nesuďte mě - vždyť to čtu po tmě. Některé její halucinace nebyly zrovna andílci a beránci.
Neskutečně jsem si zamilovala postavy, bála jsem se o ně, o Milesovi a Alex ani nemluvě. Začínám přemítat, jak se během necelých 400 stran mohlo stát tolik věcí. Ale to tak mám u většiny knih. U těch hodně dobrých si představuji sebe na místě hlavní postavy a nebo si v tom příběhu domýšlím vlastní směr situací, protože je to tak dobře napsané, že si to živě dokážu představit. Tohle byl ten případ.
Už teď vím, že tenhle příběh ve mně zůstane hodně dlouho, a pokud po čase zapomenu, tak si to přečtu znovu.

Zlatinka.Emilly
26.12.2019

Trochu zvláštní kniha. Námět byl možná dobrý, ale její samotné pojetí jako by se spisovatelce vymklo z pera. To neustálé strachování studentů o svůj život, vůbec jsem nepobrala smysl této školy, vyprávění bylo o ničem. Vlastně ani nejsem soustředěná na to, jak bych popsala své pocity při čtení, nemohu si vzpomenout na jediný záblesk normálnosti, jako by paranoidní byli všechny postavy. Nepochopila jsem ty hloupé úkoly, které musel Miles plnit, to jaké naschvály si studenti mezi sebou dělali, prostě tuhle knihu jsem nepochopila a ani nad ní nechci přemýšlet. Dvě hvězdičky za snahu něco napsat, jedna za přitažlivou obálku.

Manifest blech
14.11.2019

Skvělý počin. I přesto, že je to psané jako fikce, věřím tomu od začátku do konce. A krásně se vše propojuje.

vodopad152
01.11.2019

Kniha byla dobrá. Děj mě moc bavil, ale konec mě zklamal. Některé věci byly nedovysvětlené a celý konec byl velmi uspěchaný. Ovšem zvládnutí tak těžkého tématu jako je schizofrénie, bylo úžasné.

Shaxx
01.11.2019

Hodnocení této knihy je pro mě dost rozporuplnou záležitostí. Jako by sama hrdinka s těžkým, přetěžkým břemenem schizofrenie nebyla zajímavým námětem (a skutečnosti plynoucí z příznaky schizofrenie skvělou pointou) a autorka musela knihu doplácat nezáživnou a potrhlou pointou, souběžně probíhající na pozadí, zatímco čtenář poznává hlavní hrdinku? První část knihy skvělá, ale zdá se mi, že v půli autorce došel dech a zaplácala příběh hrubými záplatami, které vůbec k ději nesedí a spíš působí dojmem, že jsou vytržené z jiné knihy...

maryska09
27.10.2019

Velmi dobře napsaná, zvláštně zajímavá kniha. Překvapovala s každou stránkou, její téma je velmi nezvyklé. Měla jsem strach z konce, ale i ten vyšel velmi dobře. Čtenář má chuť si jí přečíst ještě jednou, když už ví, co a jak se vyvine. Doporučuji a těším se na další knihy této této nadějné autorky

LusSyNDA
07.10.2019

Pecka. Nejdřív jsem si říkala, že to vlastně o schizofrenii ani tolik není, ale pak sem to pochopila. Alex je skvělá knižní postava, statečná. Kniha se mi moc líbila i konec byl pěkný. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst něco málo o této nemoci.

Ewellyn
29.09.2019

Táto kniha ma zaujala v kníhkupectve obálkou, bol to v celku zaujímavý teen príbeh s neobvyklou témou, nebola to typická slaďárna. Avšak s hlavnými postavami som sa nevedela veľmi stotožniť, chýbala mi v nich trocha väčšia hlbka.