Uvnitř mé hlavy

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od ... celý text

Co když jsem si tě vymyslela?

Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou?
Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249221/uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4.4344

Made You Up (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Nikyyy

Úžasná a krásná kniha! Zatím nejlepší kniha,kterou jsem četla. Chvílema se mi chtělo smát a i brečet.

Barbora1602

Mé pocity po přečtení této knížky ani nedokáži vyjádřit slovy... kniha mě mnohokrát rozesmála, ale také mě dohnala k breku. Pohltila mě celou, a než jsem se nadála, byla jsem na konci poslední kapitoly. Úžasná práce. Rozhodně doporučuji k přečtení :)

asanita

Na román Uvnitř mé hlavy jsem narazila na knižním veletrhu Svět knihy, kde mě anotace spolu s obálkou velmi zaujaly. Knihu jsem si koupila a po přečtení toho rozhodně nelituji. Celkově bych román hodnotila jako čtivý, oddechový, místy maličko naivní ale stoprocentně zajímavý svým námětem (schizofrenie) a s minimem ohraných klišé, kterých je v dívčích knihách zpravidla poměrně dost.

Alex i Milesovi jsem od začátku fandila, ale samozřejmě se v ději objevily další zajímavé postavy jako třeba členové klubu pro podporu rekreační atletiky nebo Milesova matka June a Alexin kamarád Tucker. Také jsem oceňovala Milesovu občasnou komunikaci v němčině, která byla dost úsměvná. V knize se mimo jiné pěkně ukazuje, jak funguje tzv. davové jednání a jaké důsledky mohou mít činy některých jednotlivců, což mi trochu připomnělo pár vlastních "školních zážitků". Knihu rozhodně doporučuji. :-)

IsobelleFarbs

Nádherná knížka! Hned na začátek bych chtěla pochválit obálku knihy, jak přední tak zadní stranu. Je to opravdu povedená grafická práce.
A teď k příběhu. Byl povedený, přesto bych ocenila trochu více rozvedené informace o schizofrenii. Ta se příběhem nesla jen tak lehce vzduchem a opravdu se projevila až na konci knihy. Ale trochu jiným způsobem než se dalo předpokládat. Alespoň mě to v průběhu čtení ani nenapadlo...
Byla to pěkná knížka, ale možná mohla být trochu více akčnější a drsnější ohledně té schizofrenie... Takhle to byla hlavně romantika, ale nestěžuji si, i tak se mi kniha moc líbila. A rozhodně ji doporučuji. Bylo to příjemné počteníčko.

rarášek

Co mě na knize zaujalo - čokoládový nápoj Yoohoo, o kterém jsem si něco zjišťovala a uvažuji nad jeho koupí (věděli jste, že se Yoohoo prodává i v plechovce?), Milesových ''20 otázek''(ve kterých ho dokázala pokořit hlavně Alex), historka o Krvavé čarodějnici, Charliiny Slova týdne, Kouzelná osmička a školní krajta
Postavy, které se mi líbili - tady bych zvolila Tuckera, partičku lidí z klubu, tátu Alex a její sestru Charlie (SPOILER!!! Proto mě pak velmi ranilo, když jsem zjistila, že Charlie je pouze přelud a její sestra zemřela už před 4 lety. KONEC SPOILERU!!!). Ne, že by se mi Miles s Alex nelíbili, ale občas mi byli protivní až k nesnesení.
Téma schizofrenie - bylo tam různě popisované, ale přijde mi, že nikdy ne do dostatečné hloubky, abych si to dokázala představit (možná, se to nejlíp povedlo ke konci knihy, kde všechno vyvrcholilo). Takhle jsem občas zapomínala, že Alex trpí paranoidní schizofrenií, na tohle téma mi přijde dobrý film Čistá duše.
Obálka - je velice barevná. Na přední obálce je směsice modré a černé barvy, které na mě působí lehce depresivně. Na zadní straně obálky jsou už barvy veselejší - světle růžová, tmavě růžová a fialová.
Na závěr chci říct, pojďmě zachránit nějaké ty červené humry. :)

Petruska200

Zajimavy pribeh,ale me moc nechytl

BarunkySvět

Skvělý začátek, kniha mě ihned chytla. Někde v polovině jsem bohužel ztratila nadšení a zdálo se mi, že je to stále to samé dokola. Po pár dnech jsem si vzala opět knihu do ruky a druhou polovinu přečetla během pár hodin. Konec bych čekala vypracovanější, ale v konečném hodnocení, je to skvělá knížka a doporučuji si ji přečíst a nahlédnout tak do světů lidí se schizofreníí :-)

Lkova

Možná proto, že kniha začala tak slibně, že jsem začala mít vysoké očekávání.
Možná proto, že byla psychicky nemocná snad každá druhá postava.
Možná proto, že schizofrenní hrdinka je zápletka sama o sobě a není nutné k tomu přidávat komunisty, nácky ani žádné další detektivní zápletky.
Dávám 3, protože 2,5 dát nejde. Posledních pár kapitol byla zbytečnost, ale obálka je krásná, to se musí nechat.

PeM

Dokázalo mě to tak oblbnout, že už jsem pak už sama přemýšlela nad tím co je realita a co výplod mysli. Kniha se mi moc líbila a jistě si přečtu i něco jiného od autorky.

surynas

Alex je skvělá,procítěna hlavní hrdinka. Nemám slov! Knihu jsem si užila od začátku až dokonce. Kniha byla procítěná a doufám že tato kniha není autorčinou první ani poslední knihou.

Arisis

Čtivá. Musela jsem se nutit na dělat pauzy.

KnihomolkaMari

Kniha se mi moc líbila nejen tím, že byla čtivá ale i tím, že mi přiblížila samotnou a vcelku děsivou nemoc hlavní hrdinky. Do Milese jsem se od prvního okamžiku zamilovala a pousmívala se nad francouzským přízvukem Jetty. Skvělá, oddechová kniha, která nejen překvapí ale i rozesměje! :)

pecka02

Anotací mě kniha velmi zaujala a opravdu nebyla špatná, ale něco mi tam prostě chybělo. Postavy jsou sympatické, kniha se dobře čte a v podstatě jsem se od ní neodtrhla a přečetla ji poměrně rychle.

Smileplease

Tak toto jsem vážně nečekala! Když jsem začínala číst tak jsem pochopila že to bude taková lehčí kniha, ale i v té lehkosti je víc. Příběh mě tak vtáhl do děje, že i když jsem odložila knížku tak jsem sama musela přemýšlet jestli to je pravda. Knížka mi zahrála na struny a se mnou to jen cloumalo (samozřejmě v dobrém smyslu).

Knihomolka_Luci

Bože můj dokonalá knihy! Ještě jsem ji nedočetla a je mi smutno z toho jak málo stránek mi zbývá do konce. Knihu můžu určitě dopuručit a ještě když se dokážete tak vcítit do knihy. (Momentálně moje nejoblíbenějši kniha)

kuntova.k

Mám ráda knihy na toto téma. Moc pěkná kniha, výborný výběr postav. Malinko jsem postrádala nějaký větší zvrat v ději. Proto jedna hvězdička chybí.

Tofinka

Tohle bylo úžasné, procítěné, smutné, veselé... Ani nevím jak to popsat... Kniha ve mně zanechala tolik pocitů, že tomu až nemůžu uvěřit. Radost, smutek, beznaděj - to všechno jsem prožívala spolu s Alex. V této knize nikdy vlastně nevíte, co je skutečné a co ne.

Už od první chvíle co jsem knihu uviděla, jsem věděla, že si ji prostě musím koupit. Strašně jsem se na ni těšila, věřila jsem, že bude úchvatná... Věřila jsem tomu tak moc, že jsem se nakonec bála, že to tak nebude. A to byl taky důvod, proč jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Prostě jsem potřebovala vědět, že splnila mé očekávání. A to splnila a mnohem víc než to, ani jsem nečekala, že by mohla být až tak moc skvělá.

A nakonec obálka. Říká se, že se nemá soudit kniha podle obalu... Upřímně... Já se tím u knih rozhodně neřídím. Možná díky tak přenádherné obálce jsem předpokládala, že kniha bude stejně tak úchvatná.

Tuhle knihu rozhodně nečtu naposledy a věřím, že se k ní budu ráda vracet... Knihu všem rozhodně doporučuji. ( Ale POZOR!!!, pokud jste takový citlivky jako já, neobejdete se bez balení kapesníků po ruce. :D )

Any27

Krásně šílené...nijak jinak tato kniha nejde popsat! Někdy prostě nemůžete ničemu věřit...(viz. konec!!!) U této knížky vážně nikdy nevíte, co je realita...je lepší si nic nemyslet!

julie-magnolie

Hodně lidí píše, že se ztráceli v tom, co je realita a co jen představa. Já si, ale myslím, že právě to je tím nejlepším na knížce. Má nám alespoň trochu přiblížit jaké to je žít se schizofrenií. To se jí povedlo na jedničku. Určitě se k této knížce ještě vrátím.

warca

Spletitý, náročnější a docela silný příběh.
Přesto to místy bylo trochu přitažené za vlasy...

Ledward

Ta knížka byla prostě WOW! Objevila jsem ji díky webovým stránkám knihkupectví a za to osudu moc děkuji.
Jinak jsem moc ráda, že ve škole nemáme žádnou výsledkovou tabuli a někoho, kdo by ji tak obdivoval. :D

Brambu

Kniha je sice určená pro mladší ročníky, ale i mě se moc líbila. Člověk si ani nedokáže představit, co lidé trpící schizofrenií prožívají. A Alex se s tím pere velmi zodpovědně. Do toho problémy běžné puberťačky a první láska a máme z toho příběh přímo ukázkový. Nadmíru dobře se to čte.

Maybee

Zajímavé téma a chytlavé zpracování.
Četlo se skoro samo, i když v pár pasážích jsem se v realitě ztrácela úplně stejně jako hlavní hrdinka a říkala jsem si, že je to až zbytečně všechno zamotaný (taky si myslím, že ředitele mohla autorka vynechat). Každopádně humor má autorka skvělý... a Charlie mě fakt dostala.
Čtení trochu kazí gramatické chyby, ale za přečtení rozhodně stojí. Doporučuji.

knihomolka525

dobré ale dost těžké.někdy jsem nevěděla co se hrdince "zdá" a co je skutečnost.Kniha byla asi dost náročná na překlad.Byl famozní a srozumitelný

Ewilka

Wow. Uvnitř mé hlavy mě úplně dostala. Čekala jsem nějakou romantickou ,,young adultovku", ale příběh mě naprosto pohltil. Rozhodně doporučuji.

KaileyBlot

Když tuto knížku dočetla kamarádka a byla z ní nadšená, neměla jsem jinou možnost, než si ji také přečíst. A proboha! Tohle je tak dokonalý! Prostě tam se nedá ničemu věřit. Naprosto mě tento příběh dostal - super promyšlený a tak poutavý... no prostě aww.

máťa8s

Příběh, který Vás nepustí dokud nepřečtete poslední větu.

TerraNova

Wow. Pro tuhle knížku nemám slov. Sama vlastně ani nechápu, jak něco tak promyšleného mohla autorka vymyslet. U téhle knihy nemůžete říct nic, protože nikdy nevíte, co je skutečné a co ne. Jo, jasně, u něčeho to jde určit, ale pak se stane něco, co vám vezme dech a vy nechápete, jak to, že vám to nedošlo dřív. Pak přijde minuta nadávání a zmatenosti, co se to stalo. Sama se ještě snažím pracovat, co vlastně bylo reálné a co ne. A už od poloviny knížky jsem věděla, že kdybych mohla, dám jí klidně i deset hvězdiček, kdyby to šlo.
Určitě knížku doporučuji přečíst, pokud někdo váhá. Protože, když ji začnete číst, doslova vás vtáhne do děje a vy nemůžete přestat. Alespoň já to tak cítila.

Viky19

Zábava: 2/2
Některé pasáže, dialogy nebo jen myšlenky byly velice vtipné. Párkrát se mi stalo, že jsem se smála vážně nahlas.

Výtky a jiné: 1,5/2
Vytýkám snad jen to, že ve slovech občas chybělo poslední písmeno nebo jiné nešvary. Docela mě to rozčilovalo, ale ne nějak hrozně.
Kniha je čtivá, k tomuto citlivému tématu přistupuje autorka taktéž velmi, velmi citlivě. Nevyskočí s tím na vás jako: "Baf, schizofrenie!", ale opravdu ho jen tak nese vzduchem, ve kterém jde ovšem stále jemně cítit.
Ke konci jsem si s autorkou začala jednostraně povídat. Říkala jsem jí, že toto teda s Milesem udělat nemůže, že ho potřebuji! A ke konci jsem prostě jenom děkovala.

Adeline44

Úžasný, dokonalý, fascinující. Tohle nejde ani popsat slovy. Vtáhne vás a nepustí. Snad autorka ještě něco napíše.