Uvnitř mé hlavy

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249221/uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4.4432

Made You Up (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Nikcasmej
29.12.2017

Kniha mě zaujala né jen svojí krásnou obálkou, ale i nádherným příběhem. Kniha vás dokáže vtáhnout do děje. Doporučuji. :)

Naty2809
21.12.2017

V této knize nevíte, co je realita a co skutečnost. :)

šneki
23.11.2017

Nechyběly zvraty ani romantika a samozřejmě téma schizofrenie je samo o sobě zajímavé, ale na plný počet tomu chybí můj oblíbený "wau" faktor.

Lucik87
12.11.2017

Pro mě trochu zklamání. Vzhledem k příznivým recenzím jsem čekala víc a to asi byla chyba. Storka s místním vyšinutým ředitelem mi přišla hodně přitažená za vlasy, na tohle jsem asi fakt stará :-)

Tessie15
08.11.2017

Úžasná kniha. Zajímavá, napínavá a skvělá. To, že hlavní hrdinka má schizofrenii je rozhodně zajímavé, nikdy nevíte co je realita a co halucinace. Neuvěřitelně čtivá knížka, Alex i Milese jsem si zamilovala a už teď vím, že jsem knížku nečetla naposledy :)

saint.klara
30.10.2017

Kniha patří k mým nejoblíbenějším, vůbec bych neřekla že takhle mladá autorka vydá jako první knížku takovou pecku!! Skvěle se čte, děj zajímavý a nápaditý.

AgnessN.R.
29.10.2017

Tak tohle je hořkosladká bomba:)
A převelice prosím nějaké nakladatelství, aby se ujalo úkolu vydat další knihy této autorky!!! Prosííím

eblsimonka
23.10.2017

Kniha se mi velmi líbila,protože byla taková jiná a nemoc schizofrenie mě opravdu zaujala.

kytarka
11.10.2017

Když jsem knihu četla tak jsem místami nevěděla jestli je to skutečné nebo se jedná o příběh v hlavě Alex. Řekla bych, že kniha je ůžasná! Líbila se mi. Myšlenky od Milese jsou perfektní! A Charlie?! Tomu nevěřím do teď...

Bookgirl
08.10.2017

Úžasná kniha. Sympatické postavy i romantická zápletka. Bylo to moc zajímavé a s Alex jsem všechno doslova prožívala. (SPOILER- To s Charlie mě vážně docela ranilo.) Přečetla jsem za ani ne dva dny a četla jsem i v hodinách. ( Což v jednom případě nemělo úplně pozitivní dopad. A to jsem si myslela, že jsem v tom mistr.) Nicméně kniha určitě stála za koupi i přečtení. Doporučuji!!!

Suziella
04.10.2017

Spokojenost ve všech směrech. Hlavní postava - Alex, skvěle propracovaná, sedla mi. Děj nápaditý, opět skvěle propracovaný. Nemluvě o obálce, stylu psaní, psychologii dalších postav.. Řadím mezi Doporučuji.

Pei8
30.09.2017

Knihu jsem přečetla za jeden den. A musím říct, že to byla naprostá BOMBA!! Prostě dokonalá kniha a to se nezmiňuju o obálce, která je naprosto boží. Opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Byla jsem dost ráda, že jsem mohla svět alespoň na chvíli vidět očima člověka se schizofrenii. Byl to opravdu hezký zážitek. Takže za mě všechny hvězdičky, moc doporučuju!!

VaskovkaG
19.09.2017

Knihu jsem přečetla jedním dechem během jednoho dne. Četla se sama, příběh mě naprosto vtáhl a já jednoduše nechtěla opustit Alexin svět. Jedinou chybu jsem si způsobila sama tím, že jsem knihu ze začátku otevřela na náhodné stránce , přečetla jednu větu a tím jsem zjistila tu "malou" věc, kterou si Alex vymyslela. :D Takže jsem to díky své blbosti věděla od začátku.

SmallLucia
12.09.2017

Tato knížka téměř neměla chybu. Doslova jsem ji "zhltla" za jeden den, opravdu jsem se od ní nemohla odrhnout.

DeadUnicorn
11.09.2017

Milá knížka.Nekonečně dokola ohrávané téma "Jsem smutný a nepochopený teenager", které bylo pojato nečekaně poutavým způsobem. Kniha velkou částí připomíná stovky jiných ze středoškolského prostředí - má vše, co běžné příběhy pro holky kolem třináctky obsahují, včetně svůdného, geniálního, německého bad boye??!! No neber to, že.. Z takových už jsem vážně trochu vyrostla, ale zde bylo i něco navíc, což dělá tento příběh o něco zajímavějším. Myšlenka duševní nemoci, která znemožňuje běžný románek na střední, se mi moc líbila. Škoda, že jsem knížku nečetla dříve, bývala bych z ní byla jistě nadšenější, ale pěkná práce. :)

SeverusSnape
07.09.2017

Tato kniha mne doslova uchvátila, vyníkající nápad a zpracování.Psychologické knihy mám velmi ráda.Jsem ráda,že konečně někdo napsal knihu o schizofrenii pro mladé,protože mnoho lidí ví jen,že je to jen psychická porucha a zde vše bylo popsáno z pohledu mladé schizofrenní dívky, je tedy zde vidět jak těžký život mají tito lidé.

LiLinka
01.09.2017

Co k tomu říct (čti napsat)... Knihu jsem měla už déle na seznamu těch, které si chci přečíst, protože mě problematika duševního zdraví a nezdraví zajímá. Tušila jsem, že to bude spíše YA, takže v tomto ohledu nemohu být ani zklamaná, že děj byl takový, jaký byl (téma schizofrenie tak nějak klouzalo po povrchu). Vlastně mi to ani tolik nevadilo, řádky utíkají jeden za druhým a kniha má spád.

Neměla jsem tušení, jak kniha dopadne a bavila mě do poslední věty. Dokonce jsem se přistihla, že jsem po dočtení pár minut jen seděla, hleděla do prázdna a přemýšlela, jak je vše pomíjivé... Doporučuji.

PotterBara
30.08.2017

První polovina knížky mě moc nebavila. Ale když jsem se do knihy konečně dostala, moc se mi líbila. Není to ten typ knihy, od které se nemůžete odtrhnout, jen že ji čtete jen tak. Nejvíce se mi líbil ten konec, po dočtení, si musíte projít hlavou co všechno byla vlastně pravda a to mě ohromilo.
Příjemně bláznivá a milá knížka :).

e.llis
22.08.2017

Docela normální teen lovestory.
Podle mě bylo docela chybou hned vykřikovat do světa, že je schizofrenik, už jen tou obálkou a vším. Mohla by to být trošku lepší zápletka než ta, kterou jsem hned odhalila.

Kniha byla celkově asi tak průměrná jak jen to jde. Nic extra. Marně si vzpomínám na nějakou oblíbenou postavu.
Zkrátka průměr.

Veronika33
07.08.2017

Kniha ma zo začiatku veľmi bavila aj keď som hneď prišlo koho si Alex "vymyslela. V polovici ako by uťal, dej bol veľmi zle spracovaný, strácala som sa v ňom, nútila som sa do knihy, mala som pocit, že ju dopísal niekto iný. Takže za mňa veľmi priemerná kniha, ktorú už čítať nikdy nebudem.

Dakarianna
28.07.2017

Už podle námětu jsem čekala něco skvělého, ale takovou dokonalost tedy ne. Kniha je čtivá, má sympatické postavy, není zde jako zápletka pouze nemoc, ale i jakási záhada. Pokud si někdo rád vypisuje krásné věty z knížek, tak tato je ideální. A nesmím zapomenout na nádhernou obálku.

Nikyyy
21.07.2017

Úžasná a krásná kniha! Zatím nejlepší kniha,kterou jsem četla. Chvílema se mi chtělo smát a i brečet.

Barbora1602
12.07.2017

Mé pocity po přečtení této knížky ani nedokáži vyjádřit slovy... kniha mě mnohokrát rozesmála, ale také mě dohnala k breku. Pohltila mě celou, a než jsem se nadála, byla jsem na konci poslední kapitoly. Úžasná práce. Rozhodně doporučuji k přečtení :)

asanita
10.07.2017

Na román Uvnitř mé hlavy jsem narazila na knižním veletrhu Svět knihy, kde mě anotace spolu s obálkou velmi zaujaly. Knihu jsem si koupila a po přečtení toho rozhodně nelituji. Celkově bych román hodnotila jako čtivý, oddechový, místy maličko naivní ale stoprocentně zajímavý svým námětem (schizofrenie) a s minimem ohraných klišé, kterých je v dívčích knihách zpravidla poměrně dost.

Alex i Milesovi jsem od začátku fandila, ale samozřejmě se v ději objevily další zajímavé postavy jako třeba členové klubu pro podporu rekreační atletiky nebo Milesova matka June a Alexin kamarád Tucker. Také jsem oceňovala Milesovu občasnou komunikaci v němčině, která byla dost úsměvná. V knize se mimo jiné pěkně ukazuje, jak funguje tzv. davové jednání a jaké důsledky mohou mít činy některých jednotlivců, což mi trochu připomnělo pár vlastních "školních zážitků". Knihu rozhodně doporučuji. :-)

IsobelleFarbs
09.07.2017

Nádherná knížka! Hned na začátek bych chtěla pochválit obálku knihy, jak přední tak zadní stranu. Je to opravdu povedená grafická práce.
A teď k příběhu. Byl povedený, přesto bych ocenila trochu více rozvedené informace o schizofrenii. Ta se příběhem nesla jen tak lehce vzduchem a opravdu se projevila až na konci knihy. Ale trochu jiným způsobem než se dalo předpokládat. Alespoň mě to v průběhu čtení ani nenapadlo...
Byla to pěkná knížka, ale možná mohla být trochu více akčnější a drsnější ohledně té schizofrenie... Takhle to byla hlavně romantika, ale nestěžuji si, i tak se mi kniha moc líbila. A rozhodně ji doporučuji. Bylo to příjemné počteníčko.

rarášek
29.06.2017

Co mě na knize zaujalo - čokoládový nápoj Yoohoo, o kterém jsem si něco zjišťovala a uvažuji nad jeho koupí (věděli jste, že se Yoohoo prodává i v plechovce?), Milesových ''20 otázek''(ve kterých ho dokázala pokořit hlavně Alex), historka o Krvavé čarodějnici, Charliiny Slova týdne, Kouzelná osmička a školní krajta
Postavy, které se mi líbili - tady bych zvolila Tuckera, partičku lidí z klubu, tátu Alex a její sestru Charlie (SPOILER!!! Proto mě pak velmi ranilo, když jsem zjistila, že Charlie je pouze přelud a její sestra zemřela už před 4 lety. KONEC SPOILERU!!!). Ne, že by se mi Miles s Alex nelíbili, ale občas mi byli protivní až k nesnesení.
Téma schizofrenie - bylo tam různě popisované, ale přijde mi, že nikdy ne do dostatečné hloubky, abych si to dokázala představit (možná, se to nejlíp povedlo ke konci knihy, kde všechno vyvrcholilo). Takhle jsem občas zapomínala, že Alex trpí paranoidní schizofrenií, na tohle téma mi přijde dobrý film Čistá duše.
Obálka - je velice barevná. Na přední obálce je směsice modré a černé barvy, které na mě působí lehce depresivně. Na zadní straně obálky jsou už barvy veselejší - světle růžová, tmavě růžová a fialová.
Na závěr chci říct, pojďmě zachránit nějaké ty červené humry. :)

Petruska200
27.06.2017

Zajimavy pribeh,ale me moc nechytl

BarunkySvět
22.06.2017

Skvělý začátek, kniha mě ihned chytla. Někde v polovině jsem bohužel ztratila nadšení a zdálo se mi, že je to stále to samé dokola. Po pár dnech jsem si vzala opět knihu do ruky a druhou polovinu přečetla během pár hodin. Konec bych čekala vypracovanější, ale v konečném hodnocení, je to skvělá knížka a doporučuji si ji přečíst a nahlédnout tak do světů lidí se schizofreníí :-)

Lkova
21.06.2017

Možná proto, že kniha začala tak slibně, že jsem začala mít vysoké očekávání.
Možná proto, že byla psychicky nemocná snad každá druhá postava.
Možná proto, že schizofrenní hrdinka je zápletka sama o sobě a není nutné k tomu přidávat komunisty, nácky ani žádné další detektivní zápletky.
Dávám 3, protože 2,5 dát nejde. Posledních pár kapitol byla zbytečnost, ale obálka je krásná, to se musí nechat.

PeM
19.06.2017

Dokázalo mě to tak oblbnout, že už jsem pak už sama přemýšlela nad tím co je realita a co výplod mysli. Kniha se mi moc líbila a jistě si přečtu i něco jiného od autorky.