O dívce Grace

David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce ve městě Anchorage. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou ‒ muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen o tom, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí. Odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil. Na ostrově v Karibiku, kde skončí sám a bez peněz, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí, mu poskytne přístřeší rodina s mladou dcerou. A právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil. Doerrovy postavy jsou plné smutku a nenaplněných tužeb, ale také laskavosti. Jeho pochopení pro lidskou slabost je až neuvěřitelně jímavé...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344270/big_o-divce-grace-bo6-344270.jpg 3.6379
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

About Grace, 2004

Kniha O dívce Grace

Odetta889

Kniha mě bavila od začátku, ale s hlavním hrdinou jsem měla problém po celou knihu, nejdříve mě přišel jako nějaký looser a dále v knize jako zoufalec. Nicméně jeho příběh mě vtáhnul do děje po 3 dny. Popisy přírody byly neskutečné. Na konci knihy jsem mu držela pěsti.
Až napadne v zimě sníh, na Davida si vzpomenu a pořádně si ty sněhové vločky prohlédnu, zaměřím se i na barvu sněhu. Děkuji pane Doerre, opět mi bylo s Vámi hřejivě.

mau

Příběh Davida Winklera mě bavil, dozvěděla jsem se hodně o zimě a o jednom životě, který mohl být lepší, nebýt snu. Snu, který Davidovi zamotal hlavu. Silný příběh, někdy trochu neuvěřitelný , ale mně to nevadilo. Druhá kniha co jsem od autora četla a nezklamala.

capricorn__

Není to dokonalá knížka: přišly chvíle, kdy jsem se dost nudil a přemýšlel, že s četbou skončím. Jenže i tak dávám čtyři hvězdičky, protože autor - jak jsem zjistil i při čtení "Jsou světla, která nevidíme" - má perfektní schopnost vtáhnout čtenáře do děje a přinutit ho cítit to, co autor chce, aby čtenář cítil. Atmosféra této knížky je velice melancholická, trochu mi tím připomíná "K majáku" od V. Woolfové, což se mi líbí, knížka pak působí opravdově. Hlavního hrdiny mi bylo líto a hodně jsem s ním sympatizoval, zaujalo mě, jakým jazykem autor píše, jen by podle mě neuškodilo, kdyby kniha byla o pár stránek kratší a měla o něco větší spád. Jinak jsem moc spokojený.

Arev122

Je to hezky a románově zpracovaný nevšední příběh nešťastného, nepraktického a bezvýznamného muže, který má občas prorocké sny. Aby zabránil vyplnění snu, kdy by měla zemřít jeho dcera, opouští ji a odjíždí na mnoho let přes celou Ameriku. Jeho život je plný zvratů, sebepoznání, ale i lásky a naděje.

Arev122

Románově zpracovaný život trochu podivínského, nesmělého a nešťastného člověka. Na základě svých proprockých snů, kde se jeho malá dcerka utopí, odjíždí přes celou Ameriku a při tom doufá, že se sen nevyplní. Jeho život je plný váhání a nejistoty, ale i hodně lásky a naděje.

momo01

„Teď už chápu, že jsem o sněhu nevěděl nic. Není bílý. Má tisíce barev, barev oblohy i toho, co je pod ním, nebo růžovou barvu lišejníku, který v něm žije, ale žádná z těch barev není ve skutečnosti bílá. Je to nádhera, když se člověk v mém věku - v našem věku - dozví, jak velice se mýlil v něčem tak zásadním.“

Není to snadné čtení, ale je rozhodně magické a plné krásy. A na sněhové vločky se teď už zase dívám jinak.

ibs
25.12.2020

Malo to potencial... a sialeny. Vie pisat..a dobre. Ale ... mozno sa to niekomu paci, mozno je to ozaj strhujuca jazda podla New York Times a Guardian, ale toto bol miestami parstranovy boj o docitanie? A pritom to mohlo byt tak dobreeee, len ... Citala som aj Svetla... aj Zberatela musli, toto bolo najtazsie.

Bebe2004
14.11.2020

Žádnou další knihu jsem od autora nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Bylo to zvláštní. Ani ne skvělé, ani ne špatné. Dobře se to četlo, ale tolik mě to neuchvátilo. Bylo to něco úplně jiného. Občas jsem nechápala Davidovo chování, ale to je samozřejmost, protože jsem nikdy nezažila to, co on. Příběh jako takový se mi moc líbil. Moc jsem si oblíbila Naaliyah. Spoustu nového jsem se naučila, takže celkově to hodnotím kladně.