O dívce Grace

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce ve městě Anchorage. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou ‒ muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen o tom, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí. Odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil. Na ostrově v Karibiku, kde skončí sám a bez peněz, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí, mu poskytne přístřeší rodina s mladou dcerou. A právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil. Doerrovy postavy jsou plné smutku a nenaplněných tužeb, ale také laskavosti. Jeho pochopení pro lidskou slabost je až neuvěřitelně jímavé...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344270/o-divce-grace-bo6-344270.jpg 3.7302
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název:

About Grace (2004)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Kniha O dívce Grace

Přidat komentář
Miila
10. července

Vločky, hmyz, počasí.... Na knihu si asi ještě několikrát vzpomenu, až uvidím sníh. Ale jinak doufám, že ji brzy vymažu z hlavy. Myšlenka příběhu pěkná, ale za mě by to chtělo jiné zpracování. Po tech popisech vloček a hmyzu si netroufám otevřít Sběratele mušlí... (humor) :-)

Jandulena
28. června

Kniha mě bavila, ale zároveň nebavila. Když na to koukám s odstupem času, vlastně to byla super kniha. Spousta přírody, kterou jsem si mohla přestavovat. Zvláštní osud muže, který má vidiny.... bavilo mě to.
Ale v době, kdy jsem knihu četla jsem se do ní až skoro nutila. Byla možná až moc dlouhá? Něco se mohlo vynechat? Nevím, asi by byl narušen celek. Každopádně jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Pauvka
21. června

Kniha me nezaujala, spise zklamala :(

v.july
16. června

Nezazivny pribeh, ktery by mohl byt o polovinu kratsi. Autor se neustale vraci k tem samym myslenkam, pribeh je ucourany a mela jsem pocot ze jsem s hlavnim hrdinou vsechny ty roky prozila jak se to cele vleklo.

iiiccc
04. června

Já jsem to vůbec nepochopila. Takže předpokládám, že za pár let bude tato kniha patřit mezi nejvýznamnější literární díla.

Kiki22
21. května

Nějak mě to nebavilo. První půlka super, téma snů jako vidin budoucnosti dávalo knize určitý nádech tajemna. Ještě i období Davidova útěku do Karibiku bylo fajn, celá ta nejistota, jestli Grace žije, do toho roztomilá Naliyah. Ale jakmile se děj posouvá o 20 let dopředu, už je to strašně roztahané. Jedinou zajímavou postavou se pak stává malý zvídavý Christopher. Tak nějak jsem čekala, že třeba ještě někomu David poví o svých snech, že ho třeba Grace vyslechne, jak to její matka neudělala...

CarolC
03. dubna

O dívce Grace, která v knize vlastně pořádně nevystupuje. Na začátku se mi čtení táhlo a už jsem ani nedoufala, že by mě příběh mohl chytit. Nakonec se zadařilo a knihu jsem potom zhltla. Jedná se o citlivě napsaný příběh o vztazích a především naději, která umírá jako poslední. Až mi ho kolikrát bylo líto. Tou neúnavnou nadějí mi to často připomínalo Lásku za časů cholery.

lucie6576
28. února

Tato kniha se mi nelíbila.