maryska09 maryska09 komentáře u knih

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Velmi nerada nechávám knihu nedočtenou alespoň kvůli úctě k papíru, na kterém je vytištěná, ale tady to vážně nešlo. Hloupoučký příběh o krásné, ale zakomplexované dívce a o neméně krásném, ale nerozhodném muži jsem po půlce vzdala. Po neustálých narážkách na velikost pohlaví na to v polovině vlítli, a ačkoliv bylo vše úžasné, tak on se stále nechce vázat a ona si stále myslí, že je odporně tlustá. Opravdu nechci vědět, co vše se ještě musí stát, než se dostanou do vysněného závěru a nemám chuť to na dalších 150 stranách zjišťovat.

13.12.2020 odpad!

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc povedená kniha o obyčejně neobyčejném životu. Hlavní hrdinku nejde nemilovat, to jak se potýká se životem, manželstvím, dětmi i mužem je velmi inspirující. Čtenář si uvědomí nicotnost vlastních starostí. Doporučuji

11.12.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Další skvělá knížka výborného autora. Mrazivá, něžná, plná slz i smíchu a plná hokeje, i když o něj vlastně vůbec nejde. Velmi doporučuji, i když mi po přečtení tečou slzy.

10.12.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha, u které jsem si přála, aby ještě nebyl konec. Skvěle napsaná, plná fantazie, napínavá a úžasně čtivá. Hned jdu shánět druhý díl a doufám, že brzy vyjde třetí. Velmi doporučuji

07.12.2020 5 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Velmi zajímavá kniha příběhů žen, které spojuje tragická a hlavně náhlá smrt muže, ať jde o milovaného manžela, či o otce dítěte, se kterým už nežily. Kniha má velký potenciál, se kterým by se dalo ještě pracovat, po pár příbězích se osudy opakují a už tolik nepřekvapí.

06.12.2020 4 z 5

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Útlá kniha velmi silná svým obsahem. Osudy obyčejných žen se skládají do velmi silného příběhu, ze kterého mrazí. Doporučuji

03.12.2020 5 z 5

První část této velmi obsáhlé knihy mě potěšila tím, jak dokázala popsat novodobé dějiny vývoje Evropy, o kterých se děti ve škole neučí a které si ne každý pamatujte. Druhá část ukazuje další možný vývoj a je na každém, jak moc tomu věří. Pan Vondruška si libuje ve velmi detajlních popisech, které však knihu nafoukly do ohromného rozměru a možná by polovina stačila. Je v ní spoustu různých dějových linek, přičemž rodinný život ústřední rodiny se řeší stejně obsáhle jako politický vývoj v Bruselu. Současně je tam sposta věcí zcela opomenuta tak, aby děj mohl pokračovat dál podle autorovy představy. Kniha je to zajímavá, ale moc vážně se brát nedá.

02.12.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborně napsaná kniha o velmi nelehké době, kdy museli lidé velmi tvrdě pracovat, aby vůbec dokázali přežít. Ačkoliv kniha často popisuje velmi tvrdou realitu, je stále prostoupená laskavostí, láskou a nadějí, že život je krásný. Velmi doporučuji

22.11.2020 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé a laskavé povídky pana Ebena, který je mistrem jemného humoru. Velmi osvěžující čtení.

21.11.2020 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Jonasson je skvělý. Je možné, že se zápletky jeho knih příliš neliší, a že má stále stejný vzorec postav, ale jeho knihy jsou svěží, baví a často se u nich směju nahlas. Díky za ně!

17.11.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Velmi dobře napsaná detektivka, se sympatickým hrdinou, napínavá od začátku do konce. Líbilo by se mi ještě nějaké dovysvětlení, ale autor se aspoň vyhnul rozvláčnému konci. Doporučuji

10.11.2020 5 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Dobrá kniha, ze které mrazí kvůli velmi detajlnímu popisu rodinných vazeb. Závěr nebyl uspěchaný a přitom docela překvapivý. Celkově doporučuji

05.11.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Opět skvělá kniha skvělého autora o vině, svědomí a údajně vyšších cílech. Výborně napsaná, plná citu, laskovosti, lásky a hokeji, který zabírá většinu stránek a přesto je zcela vedlejší. Doporučuji

31.10.2020 5 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Ze začátku mě kniha příliš nezaujala, přišlo mi to jako klasická romance o zlomeném srdci, ale pak dostala spád, děj se prohloubil a zcela změnil a i když mi konec úplně nesedl, tak celkově byla kniha skvělá. Doporučuji

16.10.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

(SPOILER) Mistr King je dobrý ve svém oblíbeném žánru strašení, děsů a hororů. Kdo ho zná tuší, kam a jak se bude asi děj odvíjet, proto nebyla tato kniha velkým překvapením. Ve vší té vyvolávané hrůze a děsu mi přišel nejhorší navrácený kocour, toho by člověk doma mít vážně nechtěl

11.10.2020 3 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Knížka dětství, ke které jsem se teď pro radost vrátila a opět mě nezklamala. Čte se jedním dechem, je skvěle napsaná a doporučuji jí všem věkovým kategoriím.

08.10.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Celá série Harryho Holea je skvělá a vždy se těším na pokračování. Nůž je pro mě trochu zklamáním, pokud čtenář zná styl pana Nesba, není pro něj zápletka překvapením. Navíc je kniha hodně rozvláčná a chybělo mi to absolutní vtažení do děje, které mě celou sérií provádělo. I tak se moc těším na další příběh.

03.10.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížky Patrika Hartla prostě baví. Jsou svižné, vtipné a ačkoliv mají vždycky spoustu postav a dějových linek, čtenář se v nich neztrácí. Doporučuju

30.09.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knížky Patrika Hartla jsou skvělé. Rychlé, vtipné a vážně baví. Tato kniha není výjimkou. Čtenář nikdy netuší, jak se propletenec postav a vztahů nakonec rozmotá. Doporučuji jako pohodové, oddychové čtení

25.09.2020 4 z 5

Na vlně 57 metrů Na vlně 57 metrů Otakar Batlička

Kniha mého dětství plná zlatokopů, odvážných mužů i samorostů. Příjemné, mírně naivní čtení, bez zbytečných krutostí.

21.09.2020 5 z 5