maryska09 maryska09 komentáře u knih

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

Dobře napsaná, čtivá kniha, která ukazuje strašnou dobu nástupu nacismu a druhé světové války z pohledu obyčejných Němců. Občas jsem přemýšlela, o které postavě zrovna čtu a na jakémjsem místě, ale i tak se dalo v ději poměrně dobře orientovat. S druhým dílem váhám, možná mi stačil tento, jako uzavřená kniha.

29.04.2021 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Opět velmi čtivá kniha oblíbené autorky. Požitek ze čtení mi ale kazila hlavní postava, která mi byla dost nesympatická. Věřím, že projít si peklem neúspěchů s početím je strašné, na druhou stranu mít tak ohromnou oporu v manželovi i rodině a skoro všechno zahodit, je spíš známkou toho, že člověk není nikdy spokojený.

21.04.2021 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Výborně napsaná kniha o strašné etapě lidských dějin. Dilema všech lidí, kteří se museli rozhodnout, zda si chránit vlastní kůži nebo pomoct vyššímu cíli muselo být šílené. Stejně jako zoufalství a nátlak všech kolem. Je potřeba tuto minulost znát, aby se už nikdy neopakovala.

20.04.2021 5 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Kniha je takovým pohádkovým románkem pro dívky, který ale zaujme a baví. Ráda si přečtu pokračování.

14.04.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Celkem povedená detektivka přesně v autorčině stylu, takže pokud už čtenář některé její detektovky četl, tak i celkem brzy odhalí vraha. Kniha je ale dobře a svižně napsaná, takže to zase tolik nevadí.

13.04.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět skvěle napsaná knížka, plná obyčejných lidských osudů, které se odehrávají ve strašné době vymknuté z kloubů. Z knihy mrazí, čte se jedním dechem a je naprosto výjimečná. Doporučuji jako jednu z nejlepších knih současné autorky.

08.04.2021 5 z 5

Z pohádkové postýlky Z pohádkové postýlky Jiří Žáček

Skvělá milá vtipná knížka pohádek pro malé i trochu starší děti. Velmi doporučuji

29.03.2021 5 z 5

Muži zrají jako víno Muži zrají jako víno Jitka Ludvíková

Lehké příjemné čtení. Neurazí, nenadchne. Někdy čtenář nepotřebuje od knihy nic víc.

24.03.2021 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha je skvěle napsaná, autorčin styl krátkých kapitol je strhující a čte se jedním dechem. Děj je o strašlivé události skoro na sklonku války, je mrazivý a závěr opravdu pekelný. I tak knihu doporučuji, měl by jí přečíst každý.

20.03.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Detektivky této autorky baví, ačkoliv jsou trochu přitažené za vlasy a sem tam mírně nelogické. I tak se dobře čtou, a čtenář nikdy neví, jak se závěr vyvine. Doporučuji

17.03.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knížky Patrika Hartla prostě baví. Jsou čtivé, milé, svižné a skvělé pro dobrou náladu a pohodu. Někdy od knížky nechci nic víc. Díky

16.03.2021 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Knížku jsem četla jen kvůli autorce, která mě vždy bavila. Potrhaná křídla se však její tvorbě vymykají a příliš mě nezaujala. Příběh mladé dívky, která pyká za hříchy matky, ale zároveň má ohromné štěstí na přátele, je dost naivní, ničím moc nepřekvapí a ani nezaujme. Za mě dost knížka o ničem.

15.03.2021 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Knihy paní Körnerové mě baví čím dál víc. Její hrdinky jsou plné síly a nezáleží na tom, zda jsou opuštěné, týrané, matky samoživitelky nebo nemocné. Miluju autorčin optimismus, který vkládá do svých knih a děkuji za ně, její příběhy vždy pohladí.

10.03.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Dobře napsaná knížka o poměrně neznámém úseku dějin ve Španělsku. Ačkoliv je kniha velmi obsáhlá, díky krátkým kapitolám a svižnému tempu se dobře čte. I tak bych se ráda o některých osudech dozvěděla víc a zároveň je tam spousta věcí, které byly popsány snad až příliš podrobně. Spíš než odhalení historie jde hlavně o milostný román, s těžko uvěřitelným koncem (vážně to trvalo 18 let?)

06.03.2021 4 z 5

Yvetta Yvetta Guy de Maupassant

Naivní dívka udělá laciné gesto, kterým chce spasit matku. Za mě velmi slabý a přitom rozvleklý příběh.

03.03.2021 1 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Dobře napsaná kniha o historii jedné rodiny. Za mě nejzajímavější byl život Anděliny maminky, sama Anděla mi příliš k srdci nepřirostla, vadila mi její lhostejnost a přezíravost. I tak je kniha moc dorá a doporučuji jí

28.02.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Dobře napsaná kniha se zajímavým tématem. Pro mě bylo dost obtížné skousnout Declana, většinou se choval jak spratek, i když důvody chápu. Knihu doporučuji

19.02.2021 4 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Pan Bobek je muž na svém místě, je skvělé, když někdo dělá smysluplnou práci která ho baví a pro kterou žije. Na jeho knížce je znát láska a pokora, se kterou přistupuje ke zvířatům a přírodě. Krásné čtení

19.02.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi dobře napsaná kniha o velmi těžkém životě mladé dívky. Autorka má výjimečnou schopnost popsat krásným jazykem strašlivé činy. Její knihy nejsou žádné oddychovky, zasáhnou čtenáře plnou vahou a po přečtení o nich musí dlouho přemýšlet. Jsem ráda, že tentokrát nenechala tolik otevřený konec jako u Anežky. Knihu doporučuju

16.02.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skvělá, typicky severská kriminálka. Temná, zmrzlá (proč se vždycky musí koupat v ledové vodě?), rychlá a velmi dobře čtivá. Zároveň však velmi obsáhlá, sem tam nelogická a někdy až zbytečně brutální. I tak doporučuji, čte se jedním dechem

13.02.2021 4 z 5