maryska09 maryska09 komentáře u knih

Království meče Království meče František Niedl

Opět dobře napsaná kniha o dávné historii Českého království.

06.10.2021 4 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Další dobře napsaná kniha paní Körnerové, která vydá za knihy dvě. První část je klasická romantika s naivní dívkou, zlou macechou a intrikami. Druhá část je vážnější, z popisu strašných napoleonských válek mrazí, kniha tím získává hloubku a přestává být jen povrchně romantická. Doporučuji

04.10.2021 4 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Další dobře napsané pokračování příběhu z dob českých králů. Knihy jsou rychlé, svižné a čtivé, doporučuji

29.09.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Dobře napsaná detektivka s nečekaným koncem, z krásného prostředí holandského ostrova. Doporučuji

28.09.2021 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Skvěle napsaná kniha u které se dá plakat i smát zároveň, jen toho pláče a smutku je tam drobet víc. Moc mě těšilo její čtení, zamilovala jsem si každou stránku. Vřele doporučuji

21.09.2021 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Dobře napsaná kniha, která přiblíží historii českého národa i odpůrcům dějepisu. Líbí se mi barvité vylíčení několika hlavních dějových linek, kniha je svižná a čtenáře strhne

16.09.2021 4 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Knihy paní Körnerové baví. Jsou svižné, rychlé a čtou se jedním dechem. Tato není výjimkou a to i přes to, že hlavní hrdina se nechová vždy sympaticky. Pro romantické duše doporučuji

13.09.2021 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Dobře napsaná detektivka o mrazivých věcech. Nečte se lehce, ale číst se nedá přestat. Závěr není zas tolik překvapující, ale aspoň je uvěřitelný.

11.09.2021 4 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Autor má velmi čtivý styl psaní a chválím i menší rozsahy jeho knih (narozdíl od mistra Vondrušky). Kniha baví a těším se na další díl.

06.09.2021 4 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Čtivá kniha populární autorky o velké lásce, naivitě a ukvapených rozhodnutích. S Laurou bohužel čtenář sympatizovat nemůže, její rozhodnutí jsou až na poslední veskrze špatná. I tak doporučuji ke čtení

04.09.2021 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha skvělé autorky ze skvělé série. Čtu jí ráda už po několikáté, stejně jako moje děti. Doporučuji všem

01.09.2021 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Příjemně čtivá kniha ze staré Prahy, která baví a zároveň se čtenář dozví spoustu informací o tapomenutých řemeslech. Doporučuji a těším se na další díl.

25.08.2021 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Kniha je taková milá povídka o velké lásce. V dnešním světě si jen už těžko představíme, že se někdo vzdá tak velké lásky kvůli manželovi, se kterým mám jen málo společného a kvůli skoro dospělým dětem. Možná jsou lidé sobečtější, ale možná je dobře, že by dnes takovou lásku nezahodili.

17.08.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Výborně napsaná kniha o snové budoucnosti, ze které mrazí. Autor dokázal skvěle popsat svět bez chudoby, nemocí a bez smrti, která se musí uměle vytvářet. Knihu doporučuji všem, kteří přemýšlejí o tom, kam lidstvo spěje

14.08.2021 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Výborná kniha pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od thrillerů, válečné literatury nebo naivních románků. Čte se jedním dechem a i když konec čtenáře nepřekvapí, protože v něj celou dobu doufá, tak stejně potěší. Doporučuji na letní pohodové čtení.

05.08.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dobře napsaná detektivka, kde se ve skupině složené z náhodných hostů hotelu skrývá vrah. Baví mě popis rozkladu celé té společnosti, která je odřízlá od civilizace. Závěr mě poměrně překvapil, knihu doporučuji.

30.07.2021 4 z 5

Vyznání Frannie Langtonové Vyznání Frannie Langtonové Sara Collins

Knihu jsem dočetla, ale měla namále. Děj byl jistě zajímavý, ale taaak zdlouhavý, žádné zvraty se nekonaly, protože z náznaků je každý vytuší už mnoho stran dopředu a pak se už jen čeká na potvrzení. Vždy, když se autorka zasekla na nějakém tématu a potřebovala čtenáře trochu probudit a povzbudit, přidala prostě pár popisů mučení černochů, případně sexuální scénu. Za mě zklamání

26.07.2021 3 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Milá kniha oblíbené autorky, s pozvolným rozjezdem a skvělým závěrem. Doporučuji jako lehké letní čtení.

18.07.2021 4 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Příjemná, čtivá kniha, milá tím, že nepojednává o prvních láskách šestnáctiletých slečen, ale o životech zkušených maminek a manželek, které ještě nechtějí rezignovat na lásku. Doporučuji

18.07.2021 4 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Velmi obsáhlá kniha novodobé historie Číny, která je plná krve, lží a vymývání mozků. Ráda bych řekla, že jsou z nejhoršího venku, ale kdo ví, co se tam v současnosti děje. Kniha každopádně doporčuju, některé pasáže byly strhující, ale lehké čtení to není.

10.07.2021 4 z 5