Divoké labutě

Není divu, že nesmírně poutavá autobiografická kniha čínské autorky, žijící od roku 1978 ve Velké Británii, se po vydání v její nové vlasti a v USA okamžitě stala bestsellerem — v díle se totiž velmi šťastně snoubí solidní, věcné vylíčení historie Číny 20. století, plné neuvěřitelných zvratů, se střízlivě a skromně popsanou, avšak pohnutou osobní historií žen tří generací autorčiny rodiny. Příběh začíná vyprávěním o osudu babičky, narozené v r. 1909, nejkrásnější dívky na malém městě, kterou její otec „provdal" jako konkubínu za starého generála, aby zvýšil svoji prestiž a domohl se bohatství; pokračuje matkou, která se stala komunistickou funkcionářkou, a vrcholí autorkou, narozenou v roce 1952, jež podobně jako ostatní členové rodiny prošla všemi hrůzami a krutostmi tzv. kulturní revoluce, posléze studovala na univerzitě angličtinu, vyhrála konkurs na stipendium do Británie a stala se první Číňankou, která zde získala univerzitní titul PhD. Nyní je úspěšnou autorkou několika bestsellerových titulů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7869/big_divoke-labute-BXc-7869.jpg 4.6385
Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Knižní klub

Wild Swans: Three Daughters of China, 1991

Kniha Divoké labutě

Mituli78

Souhlasím s názorem zařadit do doporučené - povinné - školní četby !!!

Vivetkav

Běhal mi až mráz po zádech jakých činů se kdo může dopustit na druhých a nejhorší byly ty ve vlastní rodině.. brrrr.. zajímave rozšíření informací historie číny.. poslouchala jsem od Haničky Maciuchové..to dalo knize ještě větší říz.. doporučuji zajímavá i když drsná kniha

Ivanule

Tak na jednu stranu skvělá knížka o tří generací žen, a druhý pohled na politický vývoj země, ve které ty generace žily...

IreneP

Pěkně podané dějiny Číny 20. století na příběhu 3 žen (babička-matka-dcera), které mají ve jméně "divokou labuť". Čtivé a k zamyšlení.

lenka9250

Rozhodně zajímavá knížka, náhled do jiné kultury, chvílemi velmi neuvěřitelných zvyklostí, následně i pro člověka z postkomunistické země do absurdna dovedené totality.
Poslouchala jsem jako knihu v podání Hany Maciuchové, za to by měla být šestá hvězda.

Mikkinnen

Člověk by si myslel, že ho komunismus už nemůže překvapit a že o něm ví dost. Tato kniha vyvádí čtenáře z omylu. Literárně to není žádný diamant, ale po informativní stránce z pohledu insidera se jedná o poklad pro budoucí generace, nebo pro ty co už zapomněli.

Petra186

Neuvěřitelná knížka! Odrazoval mě počet stránek, ale komentáře mě přesvědčily a kniha poté také! Pokaždé jsem si říkala, že už nemůže být hůř a ono bylo :(. Zároveň jsem si rozšířila obzory o Číně. Doporučuji každému přečíst!

Maku.17
12.12.2021

Tahle knížka by měla být povinnou četbou ve školách.