Vstupenka do ráje

Sympatická Laura, hlavní hrdinka nového románu, má na krku takřka čtyřicítku, manžela, dvě dcery, práci, která ji vysiluje, ale docela baví, a rodinu, která ji baví a občas taky pěkně vysiluje. Laura by mohla být spokojená a šťastná. A taky je. Skoro. Až na ten stereotyp. Všechno je pořád dokola, do práce, z práce, uvařit, vyprat, vyžehlit, zkontrolovat úkoly... Navíc „víkendové“ manželství s Tomášem, řidičem kamionu, za ty roky také trošku zevšednělo, horká vášnivá zamilovanost kamsi vyprchala a ve vztahu, vlastně docela stabilním a pěkném, Lauře něco chybí. A pak se objeví o deset let mladší Marek a rázem je všechno jinak. Život i sex je tak krásný, když si ho člověk umí správně užít!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95161/vstupenka-do-raje-95161.jpg 3.7265
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Víkend

Kniha Vstupenka do ráje

Verika

Knížka se četla dobře, stránky utíkaly. Příběh ze života, jen doufám, že většina žen není tak naivní jako hlavní hrdinka.

veronika9761

Knizka o tom, jak se nevyplaci utikat ze stereotypu. Velmi poucne.

Aknel26

Ty novější knihy jsou prostě slabší. Laura si nevážila dobrého bydla, abych tak po vzoru našich babiček zhodnotila její chování. Dost dobře nechápu, jak se někdo může ve spokojeném vztahu nudit a jít za svým navzdory štěstí vlastních dětí, kterých mi bylo opravdu líto – takže jsem byla z knihy i z hlavní hrdinky (sobecké, a přitom naivní) hodně rozčarovaná.

Hřibče

První Lanczovka, kterou jsem nedočetla. Nebyla jsem se schopná přenést přes nesympatie k hlavní hrdince. Knihu jsem dočetla do půlky a pak jsem to vzdala. Chápu, že hlavní hrdinka byla citově i sexuálně vyprahlá, ale číst o ženské, která uvažuje jen rozkrokem, mě prostě nebavilo.

Silencia

Ta hrdinka byla vážně blbá. Nicméně kniha byla čtivá, ostatně jako všechny lanczovky. A já jsem přesvědčena, že některé ženy takhle tupé skutečně jsou, proto to ani autoce nelze vyčítat. Třeba se v tom někdo najde a poučí. Styl psaní moc komentovat nechci. Vyrostla jsem na tom, tehdy to bylo fajn. Teď už tolik není, ale k lanczovkám to tak nějak asi patří. I když je pravda, že ICQ už vážně není v kurzu.

u_marketa

Autorka se postupem času nevypsala. Její knihu jsem četla po dlouhých letech, ale bylo v ní všechno, co mi vadilo už v teenagerovském věku - špatná stylistika, odbyté užívání slov (např. "náš vztah je učebnicový" - co to je učebnicový, navíc si troufnu říct, že v této podobě, jak je popsán v knize, by ho žádná učebnice nedoporučila). Postavy si vyměňují většinou banální repliky... No a k tomu to vypadá, že ta kniha byla rozepsaná tak deset let, protože jsou tam na rok 2011 zastaralé reálie. Možná už mám horší paměť, ale v roce 2011 bylo přece už Bravo dávno out a ICQ jakbysmet, to už jsme všichni měli Facebooky. Nemluvě o tom, že málokterá patnáctiletá holka měla tenkrát jako oblíbenou kapelu 100 zvířat, to bych spíš věřila její matce. Nicméně příběh mě nakonec strhnul, jako varování je to super a velmi uvěřitelné.

Ála41
23.12.2018

Pekne čtení... Jen mě hrozně nervovalo, že hlavní hrdinka neviděla, jak je naivní, zalaskovana a dala vsanc své jistoty, svou nejbližší rodinu... Fakt jsem nadávala snad i nahlas a říkala jsem,, prober se, holka,, Přemýšlela jsem, jak by asi příběh pokračoval, zda se jí podařilo získat manžela zpět... Chtělo by to pokračování...

JancaMia
29.10.2018

Taková jedna ze života , když máte příliš nekomplikovaný rodinný život v totálně zajetých kolejích a o tom co se všechno může stát , když vykolejíte ze zajetých kolejí a odskočíte si vedle ... a také o touze,vášni a o tom jak to všechno může dohromady moc mrzet ... ale jak já říkám "Nelítej moc vysoko , sestřelí Tě" ..