maryska09 maryska09 komentáře u knih

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Autorka má skvělý styl psaní. Její knihy jsou svěží, vtipné a potěší každou romantickou duši. Tato kniha není výjimkou, prostě baví

30.03.2022 5 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Kniha mě příliš nezaujala. Byla až snad moc průhledná, často naivní a průřez do genetiky celkem o ničem. Nejvíc mě dostalo tvrzení o tom, že genetická mutace neplodnosti se přenáší z otce na syna. Spíš nedoporučuju.

28.03.2022 2 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Autorka je skvělá a její styl mě vážně baví. Zakončení série nezklamalo, ačkoli nepojednávalo přímo o Bavettových. Kniha je čtivá, vtipná a zábavná. Doporučuji všem.

22.03.2022 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Kniha mě nenadchla, i jako oddychovka byla až moc předvídatelná a průhledná a závěrečná kapitola O rok později zcela zbytečná. Místy byla vtipná, jen vzápětí se objevilo nějaké klišé a srdce tam puká buď bolestí nebo touhou na každé druhé straně. Jiné knihy autorky jsou lepší.

18.03.2022 2 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knížky této spisovatelky jsou skvělé a tato nebyla výjimkou. Člověk je čte s potěšením a těší se na každý další článek, který zapadne na své místo v celkovém příběhu. Tato kniha byla co do děje slabší, ale o to milejší, bez žádných překombinovaných zvratů. Doporučuji

09.03.2022 4 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Závěr celé série nezklamal. Pan Niedl dokáže poutavě psát o historii, jeho knihy se čtou jedním dechem a celá série Rytíři z Vřesova naučí hodně o drsném životu 14. století.

06.03.2022 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tato kniha paní Hooverové pro mě byla velkým zklamáním. Hlavní postavy byly často zcela na pěst, u Clary by se to dalo omluvit blbým věkem, kdy si děti myslí, že ví vše nejlíp, ale Morgan byla úplně mimo a ani závěr mě příliš nepotěšil. Často jsem měla chuť knihu odložit.

02.03.2022 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Opět mile napsaná kniha, která se moc dobře čte. Trochu průhledná, ale vůbec neurazí. V dnešní pokroucené době takhle romantický příběh potěší.

26.02.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Autorka má velmi čtivý styl psaní, její knihy proto pořádně odsýpají. I tato kniha se četla jedním dechem a to i přes to, že s hlavním hrdinou se člověk jen těžko sžije a marně k němu hledá sympatie. Navíc přes mírně optimistický konec nevěřím v dlouhodobé zlepšení jeho situace. Kniha by si klidně zasloužila pokračování, opravdu nutí k zamyšlení.

22.02.2022 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Autorka má svůj styl psaní, který dodržuje ve všech svých knihách a který baví. Tato není výjimkou. Možná je trochu předvídatelná, ale i tak se čte velmi dobře a závěr s klasickým rozuzlením potěší. Doporučuji

17.02.2022 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Výborně napsaná pohodová kniha. Nereálná, ale skvělá. Po všech možných tragických osudech, příběhů války nebo reality současné doby, přesně taková kniha pomůže a pohladí. Doporučuji

13.02.2022 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásně napsaná kniha, která mě oslovila, ačkoli nejsem nijak velký pejskař. Putování psí duše je dojemné a věřím i celé oddanosti psího plemena. Doporučuju milovníkům zvířat i dobře napsaných příběhů.

08.02.2022 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Povedené pokračování příběhu se spoustou zajímavých údajů o starém řemesle. Knížka baví a dobře se čte. Doporučuji

03.02.2022 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Skvělé zakončení série ke které se stále vracím a která baví čím dál víc. Děkuji autorce za tento úžasný, promyšlený a dechberoucí příběh.

30.01.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Milá knížka s nezapoměnitelným rukopisem paní Rowlingové o vánočním zázraku. Pro menší děti občas příliš zdlouhavá a hlaně popisem vlastností jako Ctižádost, Moc atd. občas nepochopitelná, ale i tak milá a laskavá. Určitě se neztratí a budem se k ní vracet

26.01.2022 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít (filmové vydání) Gump – pes, který naučil lidi žít (filmové vydání) Filip Rožek

Kniha i film dojmou a pohladí na duši. Potěší i fotografická příloha. Doporučuji

24.01.2022 4 z 5

Deset kroků k radosti Deset kroků k radosti Max Kašparů (p)

Maličká knížščka plná velké moudrosti. Na pár stránkách je popsán jednoduchými slovy celý smysluplný život. Doporučuji pro radost, zamyšlení i úlevu.

24.01.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Dobře napsaná kniha o nezvratnosti některých rozhodnutí a o náhodách života. Čte se jedním dechem a občas z ní mrazí. Doporučuji

24.01.2022 4 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Knížek o druhé světové válce je spousta, ta první je často opomíjená. I pro to děkuji za tuto knihu pana Niedla, která připomíná ohromné utrpení, beznaděj a nesmyslnost každého nuceného zabíjení. Příběh je díky retrospektinímu vyprávění velmi poutavý, jen mě trochu mrzí závěr. Kniha mohla dopadnout různě a zrovna tento konec mi potěšení ze čtení trochu pokazil. I tak doporučuji

17.01.2022 4 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Klasická kniha o velké lásce, nejdřív neopětované a nešťastné, pak osudové a nakonec samozřejmě happy end. Neurazí, potěší.

11.01.2022 4 z 5