Cesty rytířů

Zjevný boj v Království českém roku 1318 zdánlivě ustal. Zčásti v důsledku všeobecné únavy a zčásti v důsledku dohod uzavřených mezi králem a odbojnou šlechtou. O to víc se však rozhořel boj v zákulisí. Král Jan Lucemburský je po osmi letech vládnutí unaven. Připadá si osamělý a vlků v jeho království neubývá. Neúnavnému a neobyčejně schopnému Jindřichovi z Lipé se daří postupně přiklánět krále na svoji stranu a dokáže ho utvrdit v tom, že královna Eliška proti němu chystá, spolu se svými stoupenci vedenými Vilémem Zajícem z Valdeka, spiknutí, jehož cílem je svrhnout krále z trůnu a dosadit tříletého syna Václava. A tak Jan vnikne s ozbrojenci na hrad Loket, kam se Eliška s dětmi uchýlila......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443274/big_cesty-rytiru-ZzB-443274.jpg 4.7139

Kniha Cesty rytířů

666Jitka
24. listopadu

Závěrečný díl série "Rytíři z Vřesova" jsem opět zhltla jako krvavou malinu. Opět nechybí akce a napětí, příběh nám opět přiblíží historická fakta a nelehký život na začátku 14.století v Čechách, kdy člověk nikdy nevěděl, jestli ten dnešní den není také jeho poslední. Příběhy hlavních hrdinů jsou opět úzce propojené a vykrystalizovaly v oddanost, spolehlivost, čestnost a nezlomné přátelství, což se nedá říci o většině dalších postav. Celou dobu jsem se strašně bála, aby někdo neublížil mému největšímu oblíbenci série Fratellovi :-) Už se těším na další navazující ságu Františka Niedla Ondřej z Rohatce.

Jaruš7

Náhodně došlo k výběru této knihy po historickém románu Ludmily Vaňkové "Žena pro třetího krále", jenž z jiného úhlu pohledu na královnu Rejčku si do své série zapsal František Niedl.
"Cesty rytířů" je závěrečný díl, v němž královny své pletichy koncentrují na moc - za vším hledej ženu.

Každá postava je svébytná osobnost se svými city, záludnostmi, láskou i oddaností.
Rytířství bylo znakem pro ušlechtilost.

Jako vždy super.

Janda777

Výborně napsáno, jako všechny historické romány tohoto autora.

mythos91

(+ SPOILER) I tahle zatím poslední kniha celé série se mi četla moc dobře. Stále se něco dělo a události měly spád. Ačkoli se stali smutné věci, především smrt osoby Wolframovu srdci nejbližší, právě tyto události představovaly nejvýraznější dějovou linii. V duchu filmu 96 hodin s Liamem Neesonem se Wolfram chopil pomsty s důrazem a vervou sobě vlastním. Viníci poznali nesmlouvavost i ostrost meče tohoto středověkého reka. Budu doufat, že se rytíři z Vřesova a Olšové ještě alespoň v jedné knize objeví.

Dandulka

Tak doufam, ze se nejedna o posledni dil. Nebo mi neco uniklo? To by byla skoda, moc sei mi tahle serie libi.

stgeorge

Série sice nepatří mezi nejnáročnější historické epopeje, ale je čtivá. Škoda jen, že si autor nepamatuje, co napsal v předchozích dílech (například z klisny Matěje Čáka se po pár dílech stane hřebec apod.). Chyby to jsou sice drobné, ale rušivé.

socka123

Opět skvělé čtení, doufám že se dočkám dalšího dílu.......líbí se mi, jak se prolíná zápletka s historií......pohodové čtení

likaf

(+ SPOILER) I když smutný (smrt Eleonory), přesto skvělý díl. Snad ne úplně poslední. Moc ráda bych si přečetla jak to bylo, když se po roce a půl Wolfram vrátil z Rhodosu....