Já, rytíř

Wolfram Katzinger z Olšové se usadil na králem zastaveném hradě Ojvíně a doufá, že toto sídlo bude dostatečnou ochranou pro jeho rodinu, neboť jako johanitský rytíř a králův nepostradatelný služebník bude muset hrad často opouštět. Beneš z Vřesova se vrací na svůj dobudovaný hrad na pomezí s Bavorskem. Také on doufá, že mu osud dopřeje klidu, aby se mohl těšit z chvil prožitých po boku své krásné ženy Gabriely, někdejší dvorní dámy Violy Těšínské, manželky Petra z Rožmberka. Nastává poslední období střetů. Král Jan nechává království českým pánům, kteří mu pobyt v něm dostatečně otrávili. Neutíká však, jen dává přednost evropské politice......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424953/big_ja-rytir-i0A-424953.jpg 4.5245

Kniha Já, rytíř

Johny_H.

Sice asi druhý nejslabší díl ze série nic méně naprostá paráda to byla opět. Jen mě trochu mrzí, že naše hlavní postavy jsou i v prohře hrdinové. Neříkám že si přeji jejich smrt, ale jsou až moc dokonalí a to také není úplně nejlepší.

soupik2012

Byla jsem velmi potěšena, že se po lehce horší předchozí části, autor vrátil do původní nadstandardní kvality této povedené série. Konflikt mezi králem a českými pány přinesla novou zajímavou zápletku. Ale nejvíc mě pobavil Beneš z Vřesova, jeho chov a výcvik koní. A tak mě malinko roztrpčil pouze závěr příběhu, který mi přišel tak nějak nedokončený, useknutý. Na druhou stranu, kdyby při cestě zpět již nedošlo k žádnému konfliktu, tak bych zase brblala nad tím, že byl konec nezáživný. Takže pak si vyber. Audiokniha je načtena slušně a načetl jí pan Martin Zahálka.

sarahmoon

Audiokniha - autor i dabér odvádí opravdu parádní práci.

Dandulka

Tento díl byl pro mě asi nejméně povedený z celé série. Postrádal živější akci, alespoň z počátku. Opět velké mínus posledních let snad u všech vydavatelů knih- překlepy a chybějící spojky. Copak to po sobě žádný editor nikdy nečte než knihu pustí do tisku??????

Atara16

Další kniha z celé série co jsem přečetla jedním dechem.

tlllk

Intriky a zrady mi k tej neo-romantickej predstave rytierstva zas tak moc nesedeli, ale autor z toho vždy celkom šikovne vybruslil. Keďže tie diely šúpem ako Baťa cvičky , na tom úvode som trochu pretáčal, ale inak to celkom ušlo.

PS: Dobre som počul pri opise tej krčmi, 35 ročná starena :D

milary

Vděčně jsem se vrátila k sérii o rytířích z Vřesova, která patří k tomu nejlepšímu od mého oblíbeného autora. A protože to bylo s větším než malým časovým odstupem, děkuju i za rekapitulace předchozího, což by mě - možná - při bezprostředně navazujícím čtení taky trochu "zdržovalo". Ale s obratným uvedením do obrazu se dá přelouskat i samostatný díl, což je fajn, i když to nedoporučuju; okradli byste se o potěšení poznat líp dobu, okolnosti, postavy, o řadu dobrodružství, napětí i vtipu, ze kterýchžto ingrediencí pan Niedl dovede tak obdivuhodně upříst tenata, do nichž se víc než ochotně necháváme lapit.

Souhlasím s TaLu; ona celá tahle část svou kvalitou dokládá, že eventuální usínání na vavřínech se v žádném ohledu nekoná. A tak tentokrát nevyčkávám. S obnovenou vášní pro osudy mých přátel rytířů se pouštím do osmého dílu. :)

katallinka

Tentokrát asi jen 3,5*, možná jsem četla moc dílů za sebou, ale pro mě asi nejslabší díl. Celkově kniha opěvující dobré koně. Přičemž konec byl velmi dojemný.