Já, rytíř

Já, rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424953/bmid_ja-rytir-i0A-424953.jpg 5 347 71

Rytíři z Vřesova série

Wolfram Katzinger z Olšové se usadil na králem zastaveném hradě Ojvíně a doufá, že toto sídlo bude dostatečnou ochranou pro jeho rodinu, neboť jako johanitský rytíř a králův nepostradatelný služebník bude muset hrad často opouštět. Beneš z Vřesova se vrací na svůj dobudovaný hrad na pomezí s Bavorskem. Také on doufá, že mu osud dopřeje klidu, aby se mohl těšit z chvil prožitých po boku své krásné ženy Gabriely, někdejší dvorní dámy Violy Těšínské, manželky Petra z Rožmberka. Nastává poslední období střetů. Král Jan nechává království českým pánům, kteří mu pobyt v něm dostatečně otrávili. Neutíká však, jen dává přednost evropské politice...... celý text

Česneksmedem
16.09.2020 4 z 5

No, na plných pět hvězd to prostě (z mého pohledu) není. Nejvíc chybí jasný a stěžejní nosný příběh. Jde o docela milé a i docela čtivé povídání, ale nic víc. Wolfram se svým koněm Fratellem jsou tak trochu jako James Bond se svým autem – neporazitelní (chybí jen ten zástup krásek v posteli). Přesto to rozhodně nebylo špatné.

Filatov
11.09.2020 4 z 5

Pořád výborná kvalita. Musel bych se v podstatě opakovat jako v komentářích u předchozích knih. Wolfram!

Schamila
06.09.2020 5 z 5

Jo, není rytíř jako rytíř, a tihle dva v této saze nemají konkurenci. Zase jsme trochu nakoukli do královské politiky, neměl to Jan vůbec lehké, moc hezky se to vše četlo a co je hlavní, je tu další pokračování, které nás potěší pod stromečkem. Rozhodně doporučuji...

Jack Bauer
01.09.2020 3 z 5

Pěkný čtivý historický román bez akce, napětí a intrik na stejné brdo jako všechny předchozí díly. Předchozí Niedlova díla byla lepší.

kuruteku
16.08.2020 5 z 5

Dočetl jsem a s hrůzou zjistil, že další díl ještě nemám. A že dokonce ještě nevyšel. Až tak jsem propadl kouzlu autora, odpustil mu zvrat mezi třetím a čtvrtý dílem a těším se - snad - na konec.

Macek58
11.08.2020 5 z 5

Výborné čtení.Jestli to už byl poslední díl této série, budu netrpělivě čekat na další knihy autora. Kterou dobu si nyní vybere?

cérka
10.08.2020 5 z 5

Kniha si v rámci žánru plně zaslouží pět hvězdiček. Skvěle vystižena doba vlády Jana Lucemburského, slibně si vyvíjející příběh všech hlavních hrdinů, vtip a šarm,to vše jsem nalezla a tak jediným nedostatkem zůstává doba čekání na další díl.

čef
10.08.2020 4 z 5

Dobrodružný historický román, pokračování docela dobré série z 13. a 14. století. Čtenář si opět tak trochu zabrousí do té doby, nijak však hluboko, ale na připomenutí nebo k povrchnímu seznámení to asi stačí. K tomu pár bojových scén a něco o válečných ořích. Hodně o dobové politice, překvapivě zde Jan Lucemburský nevypadá tak zcela jako nezodpovědné individuum. Bohužel dlouhé dialogy děj poměrně dost zpomalují. No, přečtěte si to, uvidíte sami.

Harold
22.07.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Knihu jsem přečetl jedním max dvěma dechy během dvou dnů na dovolené. Velmi zajímavé je líčena situace v Českém Království. Pozice Jana Lucemburskeho je velmi slabá, Eliška Přemyslovna značně podrážděná vývojem v jejím dědictví, odbojná šlechta spolupracuje nejen mezi s sebou ale už i s Habsburky... Roman dobře popisuje události a děje na pozadí románového příběhu. Nechybí břitký humor, zajímavé bitvy, rytířské klání. Kniha je velmi odpočinková svým ražením, ale i historicky poučná. Doporučuji

Pavelpi
20.07.2020 5 z 5

Série se mi moc líbí a tenhle nejnovější díl je také dost povedený.A proto dávám plný počet bodů.

martin9929
19.07.2020 5 z 5

Skvělá série. Poutavé vyprávění.

tittanie
17.07.2020 5 z 5

Oblíbený autor. Dokonalá série. Báječné postavy. Doufám, že budou další díly.

Allysa1985
05.07.2020 4 z 5

Akční filmová jízda maskovaná za historický román :), bonusem je suchý humor a uvěřitelné prostředí. Příjemné čtení na víkend.

TomD
28.06.2020 5 z 5

Jako všechny niedlovy knihy, bomba od začátku do konce. Napětí a akce na pozadí skutečných událostí a lidí.

TeaPeter
28.06.2020 3 z 5

Celkem dobré pokračování série - tedy až na ten konec nekonec. Až jsem z toho měl pocit, že autor psal, psal, a když se mu kniha už zdála dost dlouhá, tak přestal a nechal pokračování na příště.

likaf
26.06.2020 5 z 5

Kdo si oblíbil rytíře Wolframa a jeho švagra Beneše, musel knihu zhltnout na jeden nádech. Stejně tak i já. Báječné čtení.

Endy17
20.06.2020 5 z 5

Z hlavních protagonistů se pomalu stávají takřka superhrdinové - ale co jiného také od rytířů bez bázně a hany čekat?

Jaruš7
19.06.2020 5 z 5

Další díl poutavé série a opět skvělý.
Citace :" Přítomní šlechtici mlčeli proto, že přemýšleli. Na jednu stranu by nebylo špatné, kdyby jejich protivníci přišli o majetky, protože v takovém případě oni sami ze zabaveného mohli získat mnohé. Na druhou stranu nebylo jisté, kdy a kde by se takové odebrání majetků zastavilo a zda by nepřišli o své majetky nakonec i oni. Vždyť mnohý drżel ty majetky neprávem a násilně nabyté, dokonce na samotném králi."

Historie v této podobě je živá.
Fajnovost.

klokan.1905
09.06.2020 5 z 5

Já, rytíř...
V pořadí již sedmý díl z mé oblíbené série Rytíři z Vřesova od Františka Niedla...
I v tomto pokračování se potkáte s hlavními hrdiny této série a to Wolframem Katzingerem z Olšové a Lahnecku a dále i s Benešem z Vřesova... Poměrně dost protoru v knize dostává i český král Jan Lucemburský a jeho žena Eliška Přemyslovna, což podle mě vůbec nebylo na škodu... Do děje knihy vstupuje i římský král - Ludvík Bavorský...
Takže kromě různých šarvátek a bitev se můžete těšit i na trošku politiky... ;-)
Já jsem byl s pokračováním této série opět maximálně spokojený... ;-) A už teď se nedočkavě těším na osmé pokračování, které se má jmenovat Cesty rytířů a má vyjít na konci listopadu tohoto roku...

Nina291
30.05.2020 5 z 5

Už se těším na pokračování.