Poslední batalion

Viktor Koutecký z Lichovic, představitel důstojnického sboru rakousko-uherské armády žije tak, jako by každý den měl být tím posledním. Ani k velkostatku, který zdědil, ani ke jeho ženě Magdě jako by ho nic nepoutalo. Po zranění v boji je upoután na invalidní vozík, zcela neschopen komunikace. Po zvláštním zážitku s bleskem v parku se jeho vědomí i tělo začínají pozvolna uzdravovat. Ve snech se mu vracejí traumatické zážitky a tváře z válečných bitev, zvláště tvář italského poručíka. Vydává se tedy na cestu do Itálie, kde události nabírají dramatický spád.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2825/big_posledni-batalion-KUk-2825.jpg 4.5144

Kniha Poslední batalion

Lolila

Ďalšia výborná kniha od p. Niedla. Príbeh vojnového veterána z prvej svetovej vojny, ktorý sa domov vráti pripútaný na invalidný vozík, neschopný vnímať svet okolo seba, neschopný akejkoľvek komunikácie. Až po zážitku s bleskom..... Odporúčam prečítať:-) Nechýbajú zážitky z bojov zo zákopov, drsná realita vojny, priateľstvá, život ľudí v čase vojny, vtipné situácie... Ale koniec bol úplne prekvapivý, toto som nečakala...

maryska09

Knížek o druhé světové válce je spousta, ta první je často opomíjená. I pro to děkuji za tuto knihu pana Niedla, která připomíná ohromné utrpení, beznaděj a nesmyslnost každého nuceného zabíjení. Příběh je díky retrospektinímu vyprávění velmi poutavý, jen mě trochu mrzí závěr. Kniha mohla dopadnout různě a zrovna tento konec mi potěšení ze čtení trochu pokazil. I tak doporučuji

konicekbily
05.12.2021

Každá válka je zrůdná, nejenom ty obě světové, které byly rozpoutány v Evropě. Autorovi se mojí první větu podařilo vyjádřit dokonale. Nejenom na bojišti, nejenom na frontě, nejenom pro zraněné vojáky či padlé. Ale i pro zázemí, civilisty, ztrátu lidských hodnot, nucenou změnu života pro postižené. Od začátku dokonce příběhu se hlavní hrdina potýká se všemi těmito problémy, ať u sebe nebo u svého okolí a snaží se z toho všeho nějak vybruslit, vše přežít. Ale psychické následky se stále vracejí a tak se rozhodne si se svým myšlením udělat pořádek a vydá se na cestu. Dá se porušená duševní rovnováha po válce znovu nabýt?

Monnyska
13.09.2021

Jeden z nejlepších příběhů, který jsem za poslední dobu četla. Kniha byla velice čtivá, hlavní postavy velmi dobře vykreslené. Konec jsem čekala jiný, ale stejně byl dobrý. Knihu vřele doporučuji :)

Kolyxxx
29.08.2021

úžasná kniha, čtená jedním dechem

candy
16.06.2021

Výborně napsaná kniha, jedna z nejlepších, které jsem kdy četla.

Lenka4
13.06.2021

Vynikající román, který děsivost a nesmyslnost Velké války ukazuje přímo ze zákopů v první linii. Zároveň připomíná, že bezproblémové nebylo ani začlenění navrátilců do běžného života, ať už z důvodu ran na těle či na duši, nebo změněných pořádků. Nutno poznamenat, že kniha má velmi překvapivý a nápaditý závěr.

kokrokr
09.03.2021

Atmosféra románu mi připomněla jiné protiválečné drama a to knihu „Nebeští jezdci”. Jiná válka, jiný děj, ale dramatický náboj je stejný.