maryska09 maryska09 komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Klasické pohodové čtení pana Hartla. Kniha se čte jedním dechem, hlavního hrdinu chvílemi milujete a jindy nenávidíte. Občas je příliš rozvleklá, ale závěr to znovu opraví. Tento spisovatel nezklame.

07.01.2022 4 z 5

Setkání v Opeře Setkání v Opeře Hana Marie Körnerová (p)

Nepřekvapí, neurazí, potěší romantické duše. Přesně to od této knihy můžete čekat. Doporučuju jako lehké čtení v těžké době.

02.01.2022 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Dobře napsaná kniha, která baví a čtenář stále čeká v dobrý konec. Doporučuju jako příjemné čtení.

22.12.2021 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Trochu slabší pokračování. Příběh stále baví, ale někdy je zbytečně natahovaný a předvídatelný. I tak stojí za přečtení, autorka má velmi dobrý styl psaní.

17.12.2021 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Knihy paní Körnerové baví a tato není výjimkou. Velmi dobře napsaný příběh ze sedmdesátých let z prostředí nemocnice je velmi čtivý a baví. Doporučuji

13.12.2021 5 z 5

Tyto knihy jsou prostě skvělé a je jedno, kolikrát se čtou nebo kolik je čtenáři let. Baví stále, jsou napínavé a nestárnou. Doporučuji všem

12.12.2021 5 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Další povedené pokračování vyprávění o českých dějinách doby krále Jana. Těším se na poslední díl a na celkové rozuzlení příběhu.

02.12.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Dobře napsaná detiktivka, s překvapivým koncem a spoustou podezřelých. Doporučuji

29.11.2021 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Další skvěle napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Baví všechny, i ty, kteří nejsou příznivci temné historie. Doporučuji

26.11.2021 5 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

Další klasická kniha paní Körnerové, plná lásky, intrik, napětí a soubojí. Pokud to čtenář čeká, tak kniha nezklame.

22.11.2021 4 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Nedočteno. Buď je kniha špatně napsaná, nebo jí ublížil překlad. Věty mají podivně krkolomný slovosled, obrovské oči se vyskytují snad na každé druhé straně a malá miminka se neobjímají ale chovají. Možná zajímavý děj, ale číst se to nedá.

21.11.2021 1 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opět skvělý díl i když trochu příliš rozvláčný a obsáhlý. Na druhou stranu toho spousty vysvětlil, i když hlavně jen v osledních dvaceti stranách. I tak je radost tyto knihy číst

19.11.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha mě příliš neoslovila, děj byl zajímavý i poutavý, ale jako by mu něco stále chybělo. Asi mi to celé přišlo příliš nerálné a ani závěr nepřekvapil. Za mě je to kniha, kterou jsem jednou přečetla a už se k ní nevrátím.

08.11.2021 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Bezpochyby jeden z nejlépe napsaných erotických románů. Pokud k němu čtenář přistupuje bez předsudků a s tím, že tam jsou detailně popsané sexuální scény, tak je radost celou trilogii číst.

07.11.2021 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Milá romantika s trochou napětí. Doporučuju jako oddychovou knížku pro romantické duše.

04.11.2021 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Milá pohodová kniha, plná romantiky a lásky a přitom vtipná a ne naivní. Jako milou oddychovku doporučuju

01.11.2021 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Romantická kniha pro romantické duše s reálným, smutným koncem. Láska má velkou moc, na ničem jiném nezáleží

24.10.2021 3 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Pana Folleta mám ráda, ale tuto knihu jsem v polovině odložila. Hlavních postav tam bylo příliš, skoky mezi zeměmi i v čase byly příliš rušivé, válka mezi křesťany nesmyslná. Kniha mi bohužel nesedla

22.10.2021 2 z 5

Elementi Elementi Zora Cejnková

Dobrý nápad, ale špatné provedení. Četla jsem jí své zvídavé dcerce, ale nemyslím, že by jí kniha nějaké poznatky přinesla. Příběh byl často zmetečný a poslední kapitola o Ježíškovi zcela zbytečná. Navíc jsem už po pár stránkách nahrazovala nebo vynechávala sousloví to je HUSTÝ, nebo to je COOL, které se tam vyskytovalo alespoň dvakrát na jedné straně

21.10.2021 1 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Další skvěle napsaná kniha z českého prostředí. Pan Niedl dokáže psát velmi poutavě a zábavně, velkým plusem jsou malé rozsahy jeho knih. Doporučuji

19.10.2021 5 z 5