Ohnivý sloup

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelných pomocníků, příběh plný intrik, vražd a zrady, ale také lásky, přátelství a naděje. Píše se rok 1558 a Evropu sužují náboženské konflikty. Osmnáctiletý Ned Willard ale v tuto chvíli netouží po ničem jiném než oženit se s Margery Fitzgeraldovou. Jejich vztahu však není přáno, a tak Ned odchází pracovat pro princeznu Alžbětu. Ve chvíli, kdy se Alžběta stane královnou, obrátí se proti Anglii celá Evropa. Chráněná oddanou skupinou nápaditých špehů a odvážných tajných agentů lpí na svém trůnu i zásadách. Skutečný boj totiž staví ty, kdo věří v toleranci a kompromis, proti tyranům, kteří všem ostatním vnucují své názory – ať to stojí cokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383017/big_ohnivy-sloup-8aP-383017.png 4.4275

Pilíře země / Kingsbridge 3.

Literatura světová, Romány, Historie

Vydáno: , Kalibr

A Column of Fire, 2017

Kniha Ohnivý sloup

Surikata369
19. listopadu

Pan Follett si tímto dalším kouskem už definitivně u mě vysloužil doživotní místo ve čtenářským srdíčku :) Miluji jeho knihy, užívám si doslova každou stranu. Jeho knihy mají velký počet stran, ale já si přeju, aby měly ještě jednou tolik :D
Znovu velmi propracované, důmyslné, rozvětvené, s atmosférou, vše jak má ve správné knize být.

maryska09

Pana Folleta mám ráda, ale tuto knihu jsem v polovině odložila. Hlavních postav tam bylo příliš, skoky mezi zeměmi i v čase byly příliš rušivé, válka mezi křesťany nesmyslná. Kniha mi bohužel nesedla

Schamila

Nádherný historický román, který má vše, co má mít. A opět to správné načasování napětí, které se objeví na konci kapitoly, a vy musíte číst hned dál, protože chcete vědět, jak to dopadne. Zkrátka nádhera.... rozhodně doporučuji k přečtení, fakt nádhera.....

SilvaK

Hoci príbeh s takmer rovnakou šablónou ako predchádzajúce dve, obdobie, prostredie a hlavná téma sa líšila. Pre mňa zaujímavý vhľad do bojov a sporov dvoch kresťanských náboženských skupín, historických súvislostí, aj keď na pozadí vymysleného príbehu. Opäť pútavé čítanie.

helena842

Opět velmi pěkné čtení, Follett prostě nezklame. Na věky věků se mi líbilo asi ze všech nejvíc, ale tento příběh také stojí zato. Nicméně musím uznat, že postav je zde opravdu hodně a někdy pro mě bylo trochu těžší se zorientovat, jinak je kniha opravdu skvělá. Těším se na Večer a jitro.

Eduka

Úžasná, poučná. Bavila až do konce

rickiwolf

S touto knihou jsme měli možnost sledovat události 2. poloviny 16. století v tehdejší vyspělé Evropě. Dá se říct, že i tím se lišila od předešlých dílů. Myslím si však, že se to autorovi nadmíru podařilo.

Bedřich63

Nádherná kniha. V tomto díle se už autor nevěnuje stavbě katedrály, ale soupeření různých náboženských vyznání v Anglii, Francii a Nizozemí. Toto soupeření je charakteristické pro celé novodobé dějiny světa i Evropy, takže i tady se vlastně stalo nosným tématem knihy. Autor velmi zajímavě vystavěl příběh na historických událostech a osobách, takže jsem si to opravdu užil.
Jsem rád, že jsem tohoto Pana spisovatele už dříve objevil a rád si od něj přečtu i další knihy.