Ohnivý sloup

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelných pomocníků, příběh plný intrik, vražd a zrady, ale také lásky, přátelství a naděje. Píše se rok 1558 a Evropu sužují náboženské konflikty. Osmnáctiletý Ned Willard ale v tuto chvíli netouží po ničem jiném než oženit se s Margery Fitzgeraldovou. Jejich vztahu však není přáno, a tak Ned odchází pracovat pro princeznu Alžbětu. Ve chvíli, kdy se Alžběta stane královnou, obrátí se proti Anglii celá Evropa. Chráněná oddanou skupinou nápaditých špehů a odvážných tajných agentů lpí na svém trůnu i zásadách. Skutečný boj totiž staví ty, kdo věří v toleranci a kompromis, proti tyranům, kteří všem ostatním vnucují své názory – ať to stojí cokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383017/big_ohnivy-sloup-63baf5ab2bc02.png 4.4347
Série:

Pilíře země / Kingsbridge 3.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

A Column of Fire, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (113)

Kniha Ohnivý sloup

Pawlisman
23. března

Vlastně je fajn, že je třetí díly jiný, než dosti si podobné 1.+2. Ale někde v půlce jsem již odložil, už mě tak netáhlo, pokud nejste u knihy v kuse, tak více postav a dějů je na škodu, nemluvě, že sice jsou někdy úseky napínavé, ale často však nikoliv a to celkovému rozkouskování nepřidá. Půjdu čas věnovat vznešenějí četbě :)

Shardlake
12. března

Knihu jsem četla podruhé, kdy jsem si zopakovala i všechny předchozí díly série a musím přiznat, že nyní mne zaujala více.
Děj knihy popisuje hlavně sváry mezi katolíky a protestanty, války mezi Anglií, Francií, Nizozemím a Španělskem. Být ve službách královny Alžběty I. není snadné, tak jako není snadné být na straně španělského krále Filipa, který chce prosadit v Anglii katolictví. Jak vše dopadne, ať zjistí čtenář sám po přečtení této pěkné historické knihy.


netopýrek1985
18. února

Páni to byla jízda. Bylo to moc krásný. Měla jsem strach, že mě to bavit nebude. Ty tlustý bichle, ale páni. Opravdu to stálo za to je přečíst

PetaZ
12. února

Docela me mrzi, ze tento dil uplne unikal podstatou tematu teto serie, presto se mi kniha libila, i kdyz bych byla rada, kdyby se popisoval rozvoj mesta a jeho obyvatel..

Lálin59
05. února

Nádherně napsané. Jenom jsem se občas ztratil mezi množstvím postav a jejich začleněním do děje. Ale přesto krásná sága zasazená do poměrně složité a nepřehledné éry evropských dějin.

Jarka88
16.10.2022

Super knížka stojí za přečtení
Spisovatel opět nezklamal i tento třetí díl se povedl. Doporučuju všem kteří váhají

LucieT
15.10.2022

Tak nevím… možná, že kdybych četla knihu samostatně a ne jako pokračování předchozích dílů, bylo by hodnocení vyšší. Ale takto nemohu dát více, než tři hvězdy, dlouho mi trvalo, než se začtu a i tak mi děj místy přišel rozvláčný, navíc se mi postavy občas pletly a nebýt přehledu na začátku knihy, byla bych ztracená.

VerronikaH
06.09.2022

Ken Follet opět nezklamal a poctil nás rozsáhlým příběhem pokrývající celoživotní strasti i radosti několika postav, jejichž životy se více či méně prolínají. Dokonalé vystihnutí doby vrcholné renesance i jejích náboženských obtíží. Poučné, čtivě a zajímavé.

1