Ohnivý sloup

Ohnivý sloup https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383017/bmid_ohnivy-sloup-63baf5ab2bc02.png 4 419 130

Po Pilířích země a Na věky věků, celosvětově oblíbených historických ságách od bestselleristy Kena Folletta, přichází Ohnivý sloup, třetí rozvětvený příběh zasazený do anglického městečka Kingsbridge, příběh mocných panovníků i jejich nepostradatelných pomocníků, příběh plný intrik, vražd a zrady, ale také lásky, přátelství a naděje. Píše se rok 1558 a Evropu sužují náboženské konflikty. Osmnáctiletý Ned Willard ale v tuto chvíli netouží po ničem jiném než oženit se s Margery Fitzgeraldovou. Jejich vztahu však není přáno, a tak Ned odchází pracovat pro princeznu Alžbětu. Ve chvíli, kdy se Alžběta stane královnou, obrátí se proti Anglii celá Evropa. Chráněná oddanou skupinou nápaditých špehů a odvážných tajných agentů lpí na svém trůnu i zásadách. Skutečný boj totiž staví ty, kdo věří v toleranci a kompromis, proti tyranům, kteří všem ostatním vnucují své názory – ať to stojí cokoli…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Kalibr

A Column of Fire , 2017

astra3
15.09.2019 5 z 5

Pěkné, krásně se to četlo, ale Pilíře země byly lepší. Přesto určitě doporučuji.

gaaabi
05.09.2019 5 z 5

Pro mě krásné čtení. Je tam všechno: romantika (jako vždy), napínavý děj a hlavně plno reálií, které mě zajímají. Prostě, pan Follett se přesně trefil do mé oblíbené doby - Tudorovce miluju. Knihu mě prostě bavilo číst a o to hlavně jde. 5x hvězdička!!!

martin9929
25.07.2019 4 z 5

Předchozí díly asi opravdu lepší. Ale se zájmem jsem knihu přečetl. Děj určitě pěkný. Docela dost skutečných historických postav.

kaninaj
22.07.2019 4 z 5

není co dodat... krásná kniha, přečtená jedním dechem. Chvilkama trošku zdlouhavější popis do uvedení do děje. Jinak opravdu Pilíře země a Na věky věků je prostě TOP.

Marcela52
09.07.2019 4 z 5

Osudy stavitelů katedrál Pilíře země a pak i pokračování Na věky věků jsem přečetla i přes značný počet stran jedním dechem. Toto třetí pokračování mě už tak nezaujalo, přesto jsem knihu přečetla asi do půlky, ale pak jsem nějak neměla chuť pokračovat. Autor je určitě vynikající vypravěč, ale tentokrát mě příběhy jeho dalších postav ze středověké Anglie už tak nezaujaly, tak jsem knihu nedočetla...

VeronikaZ
12.06.2019 4 z 5

První dvě knihy z Kingsbridge jsem hltala. Ohnivý sloup sice zajímavě popisuje boje o anglický trůn, ale spíš mě trochu zklamal. Kingsbridge se dotýká jen okrajově a řada pasáží, zejména z námořních bitev, mě nebavila. Navíc Margery, byť zamýšlená jako kladná postava, mě rozčilovala od začátku až do konce.

minde
10.06.2019 4 z 5

Pilíře země a Na věky věků mě uchvátily, proto jsem se moc těšila na pokračování. Ale Ohnivý sloup mě zklamal, už to nebylo tak dobre. Děj byl sice zajímavý, někdy stránky ubíhaly rychle, ale bylo tam málo z Kingsbridge. Většinu děje se odehrávalo někde jinde a nebavily mě pasáže boje o moc a trůn. Škoda, že tam nebylo propojeni s minulostí a odkazy na lidi, kteří v Kingsbridgi žili před 200,300 lety.

jana1976
10.06.2019 4 z 5

Po přečtení Ohnivého sloupu jsem trochu na rozpacích. Kniha se mi líbila, ale vnitřně jsem trochu zklamaná. Čekala jsem od ní daleko větší bum… v podobě pilířů a věků. Tady nejsem tak uchvácená a to mě hrozně mrzí…..

vladkamudrova
29.05.2019 4 z 5

Moje první kniha od Folletta, čtivě popsaná historie i s detaily jak různě velké se dělaly dělové koule a kdo nakonec ujednotil rozměry. První dva díly jsou prý lepší. Tak uvidíme.

Bezantina
17.05.2019 3 z 5

Mám ráda romány z období vlády Tudorovců, takže jsem se byla vcelku spokojená.. ALE! Follet tak nějak obkresluje postavy: mladý šarmantní muž a mladá nezávislá žena milující se zakázanou nešťastnou láskou, časem ona s ním otěhotní, natvrdlý nesympatický manžel, povýšená šlechtična, typický prospěchářský záporák... ti všichni už tady byli, jen pod jinými jmény.. Znovu opakuji - příběh se mi líbil, ale to jak je kopírován děj hlavních postav (nemyslím skutečné historické postavy) a jejich povahy a charaktery - to už méně.. Follet by měl zapracovat na své typizaci postav.

Kozel65
24.04.2019 4 z 5

Autor zná reálie a umí velmi dobře psát – to už ostatně prokázal v předešlých dílech, na které tato kniha volně navazuje, ale bohužel, kvality předešlých knih nedosahuje. Celkový dojem mi trochu narušuje sklouznutí autora místy až ke špionážnímu románu (jakkoli je jisté, že intriky jsou staré jako lidstvo samo).

socka123
23.04.2019 5 z 5

Ken Follett opět nezklamal. Jen trochu zdlouhavé pasáže válek, třenic, kdo na trůn.....někdy jsem se v tom ztrácela. Knihy Pilíře země a Na věky věků jsou pro mě od tohoto autora nepřekonatelné.

wally
03.04.2019 4 z 5

Opět mně to maximálně vtáhlo a nedalo se od knížky odtrhnout. Pan Follet ví, jak na mne :-) Uznávám, že jeho knížky mají víceméně stejnou výstavbu děje a hodně podobný děj, ale světe div se mi to vůbec nevadí :-)
O5 krásné počtení....

Shardlake
31.03.2019 4 z 5

Je to hodně volné pokračování Pilířů země a knihy Na věky věků, které jsou opravdu velice čtivé, oproti tomuto pokračování. Pasáže válek a třenic, kdo půjde na trůn jako nástupce byly pro mne zdlouhavé a nezáživné. Přesto jsem si říkala, že knihu chci dočíst a vědět, jak to dopadne. Druhá polovina knihy pro mne byla zajímavější. Celkově ale obsah knihy dost pokulhává za jeho dvěma předchůdkyněmi.

Kerberos
31.03.2019 4 z 5

Určitě jsem nebyla zklamaná i když první dva díly byly lepší.I když by mě potěšilo ,kdyby tu byla dějová návaznost.Jenže více než dvě stě let je v historii velký skok.

Yorika
19.03.2019 3 z 5

Ani žár z hranic upalovaných protestantů či katolíků, mě nedokázal rozpálit natolik, aby četba této knihy dokázala zahřát moji čtenářskou duši.
Chladné, bez emocí, strohé. Follett už není tím čím býval.

Sedlmajerka
17.03.2019 2 z 5

Po předchozích dvou dílech naprosté zklamání.
Do čtení jsem se vyloženě nutila a od půlky knihy jsem přeskakovala stránky, abych se vůbec dobrala konce.
Žádnou postavu jsem si nedokázala zamilovat natož nenávidět.

hankapimi
15.03.2019 4 z 5

Rozsáhlé historické romány Kena Folletta čtu moc ráda, Pilíře země a Na věky věků jsou na prvních místech mých Top žebříčků oblíbených knih. Jenže ty jsem přímo hltala, u Ohnivého sloupu jsem musela číst pomaleji a být daleko pozornější vzhledem k přesunování děje do různých zemí, byť stěžejní byla Anglie a Francie. Pro Follettovu tvobu jsou příznačné rozsáhlé historické eposy s intrikami, vraždami, prospěchářstvím a nesvobodou. Ale i s nadějí, láskou, přátelstvím, tolerancí a odvahou. Obsáhlé a přiléhavé komentáře napsala Alizon a Francouz, já bych se jen opakovala.. Byť s výhradami, každé nové dílo Kena Folletta je pro mne přímo povinností si přečíst a proto doporučuji všem poprat se také s Ohnivým sloupem !

iveta35
10.03.2019

Několik let jsem čekala na třetí díl, trošku ale zklamání, konec jsem ani nedočetla, za mě moc politiky někdy od druhé poloviny knihy.. škoda

llllucka
01.03.2019 5 z 5

Poslední díl se mi opět moc líbil. Trochu mi vadí stejný scénář u hlavních postav, láska, nemoci býti spolu,..... Ale to nic nemění na kvalitě knihy a zde jednotlivé linie hlavního hrdiny a jeho kladky měly opravdu smysl.