maryska09 maryska09 komentáře u knih

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Knížka prostá obsahem ale nádherná formou. Je radost zkoumat každou stranu, prohlížet ilustrace a dotýkat se papíru. Jde o knihu pro zastavení v čase a uvědomění si laskavosti.

07.07.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Na třetí díl série jsem se těšila, celý sklenařský svět je fascinující a závislost moderních lidí na energii je skoro absolutní. Bohužel jsem se brzy začala ve všech těch tajemstvích, náznacích a symbolech ztrácet a před blížícím se koncem knihy mi došlo, že tento díl opět není poslední a nic nevyřeší. Další si ráda přečtu, ale mám obavy, že než vyjde, nebudu si složitý děj předešlých pamatovat.

28.06.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Velmi obsáhlá kniha o klasickém milostném románku, kde na 544 stranách padne JEDEN polibek. Kniha se hezky čte, ale děj se dá shrnout do tří vět. Neurazí, potěší, ale příliš nezaujme.

22.06.2021 3 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Kdyby kniha pojednávala jen o včelách, o jejich fascinujícím životním cyklu, vzniku medu, vosku a propolisu a o možnostech včelaření, neměla by chybu. Všechny tyto informace v ní najdeme a jsou popisovány velmi čtivě a zajímavě. Bohužel je k nim ještě přidán zcela nezáživný příběh mladé ženy, která se stresuje v práci, má neuspořádaný život a nemá partnera. Bez by byla kniha mnohem lepší.

17.06.2021 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Opět moc dobrá kniha, která čtenáře chytne a nepustí. I když se dá při čtení tušit, že nic nebude tak, jak to vypadá, tak závěr nezklame. Doporučuji

16.06.2021 5 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

Opět pěkná, napínavá pohádka pro dospělé, která se sice dala občas předvídat, ale i tak pobavila a potěšila. Za sebe doporučuji jako krásné letní čtení.

14.06.2021 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Velmi dobře napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Ačkoliv jsem vraha odhalila poměrně brzy, závěr stejně překvapil. Knihu doporučuji jako dobrou, neobvyklou detektivku.

11.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha skvělé autorky. Díky za Harryho Pottera, knihy o něm čtu já, má dcera i má maminka.

08.06.2021 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Kniha je lehce předvídatelná, trochu erotická, mizerně přeložená (vážně někdo užívá slovní spojení: týt z tvé dobroty?), ale závěr vyloženě naštve. S koncem knihy jsem měla strach, jak to autorka stihne vyřešit a tento vyloženě otevřený konec je víc než frustrující. Chápu potřebu prodat další díly, ale tohle otráví.

03.06.2021 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Hustá kniha ze které mrazí. Vize budoucnosti, kterou nám autor nastínil, není jedna z těch válkou zničených světů, ale o to víc je děsivá, i tím, že to vypadá na velmi blízkou budoucnost. Čtenář bude o knize ještě dlouho přemýšlet. Doporučuju

03.06.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tyhle knihy prostě baví. Jsou svižné, rychlé a napínavé. Joona Linna je spíš takový superman než detektiv, ale čtenář ho má rád. Ač jsou to knihy hodně obsáhlé, tak se velmi dobře čtou a nenechají čtenáře odpočinout, dokud s nimi neskončí. Mírně návykové.

31.05.2021 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Hezká milá knížečka, ideální pro romantickou náladu, ale zároveň vtipná a svižná. Dopuručuji na příjemně ztrávené odpoledne.

29.05.2021 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Milá pohádka pro dospělé, kde dobro a láska zvítězí nad zlem a nenávistí. Ani film podle ní natočený neurazí, škoda že je tak málo oblíbený. Knihu každopádně doporučuju pro milé, napínavé čtení.

25.05.2021 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

(SPOILER) Další v sérii a znovu velmi málo uvěřitelné. Doktor se začíná chovat spíš jako psychopat, místo mile potrhlého vědce tu máme podivného supermana. Závěr byl dost podivný a snad i nedomyšlený, nechápu tu sebevraždu.

24.05.2021 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další skvělý díl Harryho Pottera, který mě baví i po několikátém přečtení a i když mi už dááávno není 12. Pokaždé si v knize najdu něco nového, co mě zaujme a baví.

19.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Co by kdyby... Paní Mornštajnová je skvělá spisovatelka a z tématu co by se stalo, kdyby sametová revoluce neproběhla, vytvořila úžasnou, mrazivou knihu, která zanechá velkou stopu. Nikdo neví, co se mohlo stát, toto je jen jeden z možných scénářů, ale ta možnost tu je a člověku z toho není lehko. Díky za knihu

16.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tohle je už prostě klasika, kterou si jednou za čas znovu pro radost přečtu, ačkoliv jsem víc než jen dospělá. Díky za ní

14.05.2021

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Mrazivá kniha, která se čte jedním dechem. Celou dobu jsem přemýšlela, jak se hlavní hrdinka dostane ze své zoufalé situace a držela jí palce, aby na něco přišla, nebo aby jí někdo konečně pomohl. Závěr byl skvělý, kniha stojí za to.

12.05.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Velmi povedená kriminálka, rychlá, svižná a napínavá až do konce. Nevadí mi, že většina postav je kombinací Bonda, Macgyvera a Claudie Schifferové, k těmto knihám to prostě patří. Stejně jako závěrečná bitka a konečný únik. Doporučuji milovníkům vyšperkovaných detektivek.

08.05.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Dobrý příběh natažený na příliš mnoho stran. První polovina knihy je skoro úplně zbytečná, dozvídáme se tam spoustu věcí, které pak nejsou nijak rozvinuty a s dějem ani moc nesouvisí. Navíc velmi dopodrobna popsané myšlenkové pochody Sage jsou až příliš často naivní a nereálné. Od druhé půlky získá kniha spád a začne bavit.

05.05.2021 3 z 5