Harry Potter a kámen mudrců

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29797/harry-potter-a-kamen-mudrcu-29797.jpg 4.714385
Série:

Harry Potter 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1467)

Kniha Harry Potter a kámen mudrců

Astridka
včera

Hezké ilustrace a nejlepší kniha na světě. Nejlepší serie na světě. Prostě boží.

emulebobule
předevčírem

srdcovka, která nejde přečíst jen jednou


Čmeláček
14. května

Výborná kniha. Harry Potter je prostě nejlepší :))).

kkubelkova
04. května

Po dvaceti letech mého života jsem si konečně přečetla knižní předlohu mé velmi oblíbené filmové série. Četlo se to krásně, typ knížky, kterou prostě musíte číst pořád dál a dál, přestože víte moc dobře, co se stane a jak to dopadne.

Pančelka
04. května

Konečně jsem po tolika letech dostala ke knize! Filmy o mladých čarodějích mě neskutečně bavily. Vracím se k nim pravidelně. Poprvé jsem ale přečetla i knihu. Za 2 dny. Říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit, ale bylo to právě naopak! 11/10

FantasyCZech
27. dubna

Co k tomu říct? Úžasný fantasy příběh, který jsem přečetl za dva dny a hodlám si přečíst i ostatní. Doporučuji

Littlemonday
20. dubna

Harry Potter a Kámen mudrců - J.K.Rowlingová

První díl této série dočten! ️
Není určitě zvláštní číst sérii Harryho Pottera, ale číst ji až teď poprvé už možná trochu překvapující je. Podotýkám, že jako malá jsem viděla tento první díl jako film a nic si z něj nepamatuju, jinak o Harrym nevím zhola nic.

Takže první díl. Co k tomu napsat. Je to taková opravdu pohádka o přátelství, statečnosti, bystrosti a děj má velmi rychlý spád. Když bych měla vlastními slovy popsat první díl, bylo by to krátké, výstižné, nic složitého, cílovka zjevně deti a YA, ale i tak se mi to četlo skvěle a byla jsem opravdu velmi překvapená, koho Harry na konci objevil u kamene!!

Je jasné, že musím vypíchnout autorčinu nekonečnou fantazii, která je vidět na prostředích, postavách, famfrpálu, pochoutkách a knihách. Klobou dolů, dokonalost!

PájaHája
19. dubna

Jako první jsem viděla filmy, které se mi velice líbily. A kniha mě naprosto nadchla. Těším se na další díl.

1 ...