Harry Potter a kámen mudrců

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29797/harry-potter-a-kamen-mudrcu-29797.jpg 4.713019
Série

Harry Potter 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1314)

Kniha Harry Potter a kámen mudrců

Přidat komentář
Prince_of_book
předevčírem

Asi netřeba nic psát. Viděno x krát jako film, čteno x krát jako kniha, ale až dnes poprvé poslechnuto jako audiokniha a stále skvělé.

10/10

lucakuca
předevčírem

Fantasy bible. :-) Je skvěle napsaná, plná dobrodružství, NAPĚTÍ, přátelství a humoru. Pro kluky, holky a všechny dospělé děti - kluk s jizvou prostě uchvátí.


EmaKnizkova
24. února

Harry Potter je napínavý ale i vtipný!

haannyys
24. února

Když tenkrát kniha poprvé přišla do ČR, moji vrstevníci jí podlehli, mě ale nějak minula. Miluju filmové zpracování, všichni si knihy chválí víc, takže byť je pro děti, poprvé jsem ji četla v jednatřiceti. A je to skvělý. Fakt. A jak tomu bývá, je tam mnohem víc věcí než ve filmu. Takže hurá na další díl.

kopeceli
23. února

Je to fakt dobré!

MaKolar
22. února

Jako pětatřicátník jsem poprvé přečetl Harryho Pottera a to na popud svého osmiletého syna, který tomuto příběhu propadl. Knihu jsme četli každý večer před spaním. Přiznám se, že jsem nikdy neviděl ani filmové zpracování. A musím uznat, že i pro mě byl příběh zajímavý a vůbec se nedivím, že mu propadnou děti. Je to doslova hotová bomba na dětskou představivost a fantazii. Už se těším na další díly....

Tabby
20. února

Dodnes si pamatuji, když se knihy objevily u knihkupců. Sestra donesla první díl a já jsem si ho od ní půjčila a propadla jsem kouzlu malého kluka, který byl přijat na školu v Bradavicích a objevoval svět kouzel a čar. Skvěle a zajímavě vymyšlený příběh a originální svět plný tvorů, nebezpečí, přátelství a kouzel.
I já se zařadila mezi fanoušky a potajmu jsem čekala jestli i mě sova nedonese poštu. Knihy jsem četla už několikrát a na filmy se koukám pravidelně. :)

Bad-wolf
17. února

Co napsat k tomuto fenoménu? Pro mě je to srdcovka, kterou čtu již po několikáté a znám ji vlastně nazpaměť. Svět Harryho Pottera je skvěle promyšlený a co si budeme, kdo z nás by nechtěl tento svět navštívit? Samozřejmě nelze jinak než doporučit.

1 ...