Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29797/harry-potter-a-kamen-mudrcu-29797.jpg 4.714385

Harry Potter 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Kniha Harry Potter a kámen mudrců

Astridka
včera

Hezké ilustrace a nejlepší kniha na světě. Nejlepší serie na světě. Prostě boží.

emulebobule
předevčírem

srdcovka, která nejde přečíst jen jednou

Čmeláček

Výborná kniha. Harry Potter je prostě nejlepší :))).

kkubelkova

Po dvaceti letech mého života jsem si konečně přečetla knižní předlohu mé velmi oblíbené filmové série. Četlo se to krásně, typ knížky, kterou prostě musíte číst pořád dál a dál, přestože víte moc dobře, co se stane a jak to dopadne.

Pančelka

Konečně jsem po tolika letech dostala ke knize! Filmy o mladých čarodějích mě neskutečně bavily. Vracím se k nim pravidelně. Poprvé jsem ale přečetla i knihu. Za 2 dny. Říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit, ale bylo to právě naopak! 11/10

FantasyCZech

Co k tomu říct? Úžasný fantasy příběh, který jsem přečetl za dva dny a hodlám si přečíst i ostatní. Doporučuji

Littlemonday

Harry Potter a Kámen mudrců - J.K.Rowlingová

První díl této série dočten! ️
Není určitě zvláštní číst sérii Harryho Pottera, ale číst ji až teď poprvé už možná trochu překvapující je. Podotýkám, že jako malá jsem viděla tento první díl jako film a nic si z něj nepamatuju, jinak o Harrym nevím zhola nic.

Takže první díl. Co k tomu napsat. Je to taková opravdu pohádka o přátelství, statečnosti, bystrosti a děj má velmi rychlý spád. Když bych měla vlastními slovy popsat první díl, bylo by to krátké, výstižné, nic složitého, cílovka zjevně deti a YA, ale i tak se mi to četlo skvěle a byla jsem opravdu velmi překvapená, koho Harry na konci objevil u kamene!!

Je jasné, že musím vypíchnout autorčinu nekonečnou fantazii, která je vidět na prostředích, postavách, famfrpálu, pochoutkách a knihách. Klobou dolů, dokonalost!

PájaHája

Jako první jsem viděla filmy, které se mi velice líbily. A kniha mě naprosto nadchla. Těším se na další díl.