Andělská tvář 2

Filip de Mornay odjíždí do války a jeho těhotná žena Filip de Mornay odjíždí do války a jeho těhotná žena Charlotta zůstává na zámku sama. Při nehodě kočáru způsobené Margot Pinaudovou, její dávnou sokyní, přijde nejen o svou společnici, ale navíc i o dítě. Když záhy nato obdrží zprávu o Filipově smrti, ocitne se Charlotta psychicky i fyzicky na dně. Před smrtí ji zachrání až teta Madeleine, která ji odveze na malý ostrov, jemuž vládne její zeť plukovník Tessier. Na Charlottu čeká zcela jiný život: nová, nečekaná přátelství, láska, ale i intriky a nenávist…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37119/big_andelska-tvar-2-K2e-37119.jpg 4.1124

Kniha Andělská tvář 2

hankapimi

Oproti prvnímu dílu Andělské tváře, kde si šli dva bráchové mnoho let po krku, se mi druhý díl četl mnohem lépe. Byl dobrodružnější, napínavější a pro mne uvěřitelnější. A také mám ráda v této nejisté době příběhy se šťastným konce. Charlotta musela procestovat půlku světa a okusit život ve zcela odlišných podmínkách, aby dokázala ocenit svůj domov. Kdyby měl J. Pomeje větší finanční možnosti, třeba by s tímto dílem udělal díru do světa... Líbilo se mi to, doporučuji.

jeany23

(+ SPOILER) Maličko slabší než první díl. Možná můj úsudek ovlivňuje to, že první díl měl oporu ve filmu, takže jsem ho měla víc vrytý v paměti...Začátek knihy neztrácí čas, něco je zmíněno jen okrajově (smrt Charlottiny matky, potrestání Margot), prostřední část je pozvolnější. Prostředí ostrova, všichni ti šamani, magie, půtky s domorodci..to mě tak úplně neoslovilo, ale musím říct, že ke konci děj dostal slušný spád, hodně zvratů, a pak to všechno do sebe krásně zapadlo.

ještěrka38
26.06.2021

První díl se mi líbil moc.. Druhý nebyl špatný, ale už to nebylo ono..

maryska09
14.06.2021

Opět pěkná, napínavá pohádka pro dospělé, která se sice dala občas předvídat, ale i tak pobavila a potěšila. Za sebe doporučuji jako krásné letní čtení.

Micha-Él
07.01.2021

Z druhého dílu jsem byla dlouho na rozpacích, občas jsem si připadala, jako bych ani nečetla Andělskou tvář. Oproti jedničce to bylo o dost slabší. Na začátku autorka pohřbila hned tři lidi, takže jsem byla současně zvědavá, jak se bude Charlottin život dál vyvíjet, současně hodně zklamaná. Děj v Tichomoří nebyl špatný, nicméně ani žádné wow. Naprosto mě však dostalo, kam příběh začal směřovat ke konci. Takové napětí a spád jsem nezažila ani u mnohých thrillerů (!), navíc nádherný čtivý rukopis paní Körnerové knize dává velké plus. Andělskou tvář 2 tak hodnotím pozitivně díky zmíněným skutečnostem, přestože mi celý příběh přišel dost překombinovaný. Prostředí Tichomoří děj na jedné straně osvěžil, ale na druhé straně mi scházelo Mornay. S postavami se nerada loučím, tudíž bych klidně byla i pro třetí díl :)

katallinka
26.10.2020

Druhý díl byl hrozně zdlouhavý a většinou i dost nudný. Zajímavější děj byl až na posledních stránkách. Velké pozitivum, ale vidím v prostředí ostrova a popisu fungování domorodého obyvatelstva a panstva, což bylo poměrně osvěžující oproti Francii, do které autorka většinou děj zasazuje.

Morana107
27.07.2020

Upřímně mi tato kniha moc nesedla, chybělo mi prostředí Francie, charakteristické pro svou jedinečnou atmosféru. Moc se mi líbil začátek, velice jsem s Charlottou soucítila, když přišla o dítě a pak i o Filipa. O Filipa! A to hned na začátku knihy, chtělo se mi říct -" Jako vážně? To ho mohl v minulém díle zabít Raul a vyšlo by to stejně, tak proč mi sakra autorka dala ten šťastný konec, když ho teď bere nejen Charlotte ale taky mně."
Chtělo se mi brečet a když za nemocnou přijela příbuzná, tak se mi vůbec nechtělo někam přesouvat, ale knihy jsou jednou nějak napsané.
Prostředek knihy je nijaký a dosti výplňkový a zápletka s velkým černým lidožroutem v zahradách je též průhledná od začátku.
Konec byl však dynamický, nemohu k němu nic moc napsat, protože bych zřejmě prozradila konec, snad jen že mi spadlo ze srdce v závěru mnoho kamenů a ukázalo se, že nic není takové, jak se na první pohled může zdát.

Delitka
24.02.2020

Napínavý příběh od začátku až do konce. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Za mě top.