Andělská tvář 2

Andělská tvář 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37119/bmid_andelska-tvar-2-K2e-37119.jpg 4 163 38

Andělská tvář série

< 2. díl

Filip de Mornay odjíždí do války a jeho těhotná žena Filip de Mornay odjíždí do války a jeho těhotná žena Charlotta zůstává na zámku sama. Při nehodě kočáru způsobené Margot Pinaudovou, její dávnou sokyní, přijde nejen o svou společnici, ale navíc i o dítě. Když záhy nato obdrží zprávu o Filipově smrti, ocitne se Charlotta psychicky i fyzicky na dně. Před smrtí ji zachrání až teta Madeleine, která ji odveze na malý ostrov, jemuž vládne její zeť plukovník Tessier. Na Charlottu čeká zcela jiný život: nová, nečekaná přátelství, láska, ale i intriky a nenávist…... celý text

ivakola
11.08.2016 5 z 5

Knížky od této autorky se vůbec dobře čtou. Jsou takové roztomilé, nenáročné a člověk si u nich odpočine. Mě se moc líbila zfilmovaná jednička a proto jsem sáhla i po tomto druhém díle. Dalo se předpokládat jak to všechno dopadne,ale tím nic nestratila knížka a příběh na svém kouzle.

TaLu
04.04.2016 4 z 5

Znovu jsem přečetla velmi rychle.
Knihy od této autorky se čtou tak, že si odpočinu a zároveň vím, že autorka je skutečná spisovatelka. Myslím, že se stále zlepšuje. Velmi dobře využívá náš bohatý jazyk a řadí slova tak, že čtenářům před očima příběh doslova vytváří. Díky ní před sebou vidím odvíjející se příběh jako film, slyším šum v salonech vybrané společnosti předminulého století, téměř cítím chuť jídla a žasnu nad účesy a toaletami přítomných dam i džentlmenů.
Stále se něco děje, knihy mají vnitřní napětí i když příběh je romantický a žánr odpočinkový. A když se nic neděje, pak je to alespoň velmi hezky popsáno slovy :o)
Mám ráda knihy, ve kterých se setkám znovu s hrdiny, které již znám. V případě druhého dílu Andělské tváře mne již "nepronásledovaly" představy spojené s filmem, jak tomu bylo u dílu prvního.
Příběh se tak trochu opakoval, ale byl zasazen do jiného prostředí a výraznou, pro mne velmi milou postavou, byla teta hlavní hrdinky.
Vlastně bych uvítala s těmito hrdiny i další díl. Kdo ví, zda ho autorka jednou napíše.

Lucissia
11.01.2016 5 z 5

Jednička byla sice trošku lepší, ale také se mi to nečetlo zle. Od půlky knihy, když jsem zjistila co a jak bude dál, jsem se připitoměle usmívala, takže svůj účel odpočinout si od dětí a vymýt si mozek, to splnilo. Občas je takových knížek třeba :-)

Shui-Xian
23.10.2015 2 z 5

Jediným světlým motivem téhle knihy pro mě byla Madelaine. Bez ní bych zvažovala, jestli knížku neodložím nedočtenou. Po agonickém úvodu takřka stejná zápletka jako v prvním díle, postavy bezvýrazné, anemické a "nečekané" rozuzlení bylo opět tak předznamenáváno, že když k němu došlo, už zdaleka nemělo takový efekt překvapení a vzrušení. Körnerové se ale podle mě povedlo osvěžit dějiště a potěšila mě snaha o přiblížení misionářské tematiky.

Darami87
21.03.2015 3 z 5

Byla by to skvělá kniha, kdyby nebyla pokračováním Andělské tváře. Ten příběh už byl moc přemrštěný...

gatear
15.02.2015 5 z 5

první díl jsem četla i viděla film - kniha nezklamala. Druhá kniha mě také velmi bavila

jindra13
19.01.2015 4 z 5

Druhý díl se mi líbil víc jak první. Čekala jsem na pokračování a vůbec jsem nebyla zklamaná.

hanča34
03.01.2015 4 z 5

První díl vede, druhý už mě tak nebral

ivetamerth
30.07.2014 5 z 5

Skvělý romantický příběh, napínavý až do konce, i když přiznám, že jsem takové rozuzlení asi od poloviny knížky čekala. Úžasně napsané, od knížky jsem se nemohla odtrhnout.

Irenka8
10.05.2014 4 z 5

Krásná kniha, ale trochu slabší než první díl. Mrzí mě, že už nebyla zfilmována. Doporučuji.

locin
06.01.2014 5 z 5

Nevím který z obou dílů se mi líbil víc, ale oba byli skvělé. Děj plných zvratů, ztrát, znovu nalezení a hlavně lásky. Skvělý příběh. :o)

Lucka385
16.07.2013 5 z 5

Hezké, příjemné a napínavé pokračování prvního dílu.

miriama
09.07.2013 4 z 5

Souhlasím s názorem, že než 1. díl je to trochu slabší. Přesto i tento díl je zajímavý a napínavý. Rozuzlení mi přišlo přídvídatelné, ale i tak hezké počtení

VladkaBU
24.06.2013 5 z 5

První i druhý díl jsme stále oddalovala a dávala přednsost jiným knížkám od HMK, ale jsem ráda, že jsem se do čtení pustila. Druhý díl byl snad dějově zajímavější než ten první, ale ten už zfilmovaný nebyl. Četlo se to samo, krásný příběh

Andulienka
31.01.2013 5 z 5

Pekne napísaná sága od Kornerovej, Filipa som si obľúbila :) Film som nevidela, ale knihu vrelo odporúčam !!!

sisi87_87
10.01.2012

Krásný příběh, hlavně napínavý konec, doufala jsem, že to tak dopadne :-) A první díl je také pěkný, napínavější než film :-)

aychend
31.08.2011 5 z 5

Moc mě potěšilo, že jsem mohla po přečtení 1. dílu pokračovat v dalších životních osudech hrdinů, které jsem si oblíbila. Byla jsem napnutá až do konce.

sutakova
04.07.2011 3 z 5

Oproti prvnímu dílu trochu slabší, ale i přesto je děj napínavý a poslední stránky jsou nebity nečekanými zvraty a rozuzleními :-). Podotýkám, že je dobré mít přečtený i první díl...než se pustíte do tohoto :-).