Andělská tvář 1

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku… a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný… Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37118/big_andelska-tvar-1-PO0-37118.jpg 4.4293

Kniha Andělská tvář 1

hankapimi

Kdysi dávno jsem viděla film, kde hrál J. Pomeje a M. Kuklová, ale moc si z něj nepamatuji, čili mne téměř nezaujal. Při čtení knihy jsem si uvědomila, že jsem ji kdysi dávno musela číst, protože jsem si pamatovala, že nic není takové, jak se jeví. Takže mne nečekalo žádné překvapení, ale statečně jsem dočetla až do konce z úcty k paní autorce.

Péťa1950
20.10.2021

Čtivá pohádka pro romantické duše.

Jozefina
02.10.2021

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velmi pěkná čtivá kniha.

maryska09
25.05.2021

Milá pohádka pro dospělé, kde dobro a láska zvítězí nad zlem a nenávistí. Ani film podle ní natočený neurazí, škoda že je tak málo oblíbený. Knihu každopádně doporučuju pro milé, napínavé čtení.

Ruxandra
14.02.2021

Jednoznačně lepší než film, který jsem ale jako mladší také měla ráda.

Micha-Él
23.11.2020

Nádherná knížka, k níž mě přivedl podle mého názoru velmi zdařilý film! Příběh je sice uváděn jako romantický či milostný, ale pro mě to určitě nebyla přeslazená, bezmyšlenková červená knihovna. Romantická linka zde byla sice nesmírně důležitá a krásně, citlivě popsaná, ale všimla jsem si několika jiných kvalit. Zaprvé je to zajímavá a pravdivá kritika měšťanstva, které Körnerová opravdu nešetří. Dokázala jsem si celkem přesně představit, proč se Charlottě chování lidí příčilo. Zadruhé jde o zachycení vývoje všech tří hlavních postav. Napadlo mě, že podtitul knihy by mohl být Proměna. Zaujalo mě rovněž, jak autorka vystihla lidskou slabost snadno podléhat předsudkům. Jemný, sympatický Raoul přece musí být laskavý, naopak drsně a zanedbaně vypadající Filip chladnokrevný, bezcitný, krutý... Happy end se mi moc líbil, i když mi v mnohých romantických příbězích spíš vadí, tady bych jiný konec nejenže nechtěla, ale nedokážu si ho ani představit. Příjemně polaskal moji romantickou dušičku :)

SBH
06.11.2020

Obal knihy s odkazem na film je dost vypovídající. Moje chyba, ale knihu jsem četla až po filmu a scény i herci mi tam naskakovali.
Kdybych se pokusila od tohoto závaží odpoutat, byla kniha jednoznačně skvělá. Poutavá, zábavná, napínavá a přiměřeně chytrá. Skvělá psychologie postav a dialogy. Chyběl mi tam humor, co se dá dělat. Další mínus byla povaha Charlotty a to, jak se k ní okolí chovalo. Filip jí nedá žádné informace, ale její nevědomost označí za hloupost. Ona je pro změnu náladová a její drahoty mi pily krev. Jenže tohle zřejmě k romantické literatuře patří.
Podle mne patří H. M. Körnerová k nejlepším českým autorkám v tomto žánru.

Alix
23.10.2020

Právě jsem dočetla a překvapilo mne, jak moc se mi kniha líbila a jak rychle jsem ji dočetla. Správná míchanice romantiky, tajemna, intrik a lásky, ale není tady ta ufňukanost červené knihovny, milostné scény se nekonají a děj je plný zvratů. Občas sice neuvěřitelných, ale zvratů v zajímavém obalu. Líbil se mi i film a nějak nechápu, proč je považován za propadák. Kniha je samozřejmě lepší, jak už to tak bývá, a určitě jsem s ní strávila pár velice příjemných hodin.