Andělská tvář / 1

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku… a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný… Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37118/andelska-tvar-37118.jpg 4.641

Andělská tvář 1.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Andělská tvář / 1

Leonor

Knížka se mi moc líbila, stejně jako podprůměrně hodnocený film. Nechybí láska, intriky ani napětí.

pip11
11.05.2019

Kniha se mi líbila, na rozdíl od filmu, který ve mně příliš odezvu nevyvolal. Příběh je rozvinutější a pro mě rozhodně poutavý. Občas jsem musela zahánět představy filnových postav, ale s přibývajícími stránkami to bylo snadnější. Obálka je moc povedená.

Monni
10.04.2019

Kniha mě v knihovně zaujala svou obálkou, která je postě krásná.

Poté co jsem doma zjistila, že se jedná o historický román chtěla jsem ho vrátit do knihovny, protože to není můj šálek čaje. Nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím a udělala jsem dobře. Kniha byla naprosto super. Čtivá i přesto, že delší kapitoly nejsou mé oblíbené, tak tady mi to nevadilo a kniha mě naprosto vtáhla. Místy byla předvídatelná, ale byly tam i hodně překvapivé části. Hrozně jsem obdivovala popis prostředí. Krásně jsem si ho představovala.

Hlavní postavy jsem si oblíbila všechny. Jejich vylíčení bylo hezké a na tu dobu i uvěřitelné.

Hned po dočtení knihy jsem se podívala na film a z toho jsem byla opravdu zklamaná. Jak prostředí, které se vůbec nepodobá knižnímu, tak i samotný děj mi přišel hrozně moc osekaný a nesmyslný, kde chyběla spousta důležitých pasáží, nemluvě o obsazení. Možna, kdybych nečetla knihu nebyl by tak špatný, ale kniha je kniha a tohle je naprosto super kniha.
A styl psaní mi taky sedl.

Dávám 4,5*. Půl * si nechávám, kdybych chtěla číst ještě nějakou knihu od autorky.

Toňula
22.03.2019

Četla jsem i lepší autorčiny knihy, ale přesto jsem nebyla zklamána - docela čtivý historický příběh, ve kterém nechybí láska, napětí i tajemno. Matně si vzpomínám i na film, který sice kritika strhala,přesto nemám pocit,že byl vyloženě špatný.

MiraiYume
16.03.2019

Musím se přiznat, že jsem ze začátku měla před očima film a nedokázala jsem si hlavní postavy odosobnit od herců. To mi to čtení celkem kazilo, protože film mě zas až tak nezaujal, ale tohle je pouze můj soukromý dojem, který se nevím jak asi před první polovinou knihy rozplynul. Autorka je totiž ve svém řemesle vážně dobrá a nakonec mi dokázala do hlavy nastrčit úplně jiné vize a představy a já hltala stránku za stránkou, jako kdybych před sebou měla úplně neznámý příběh.
Charlottu Körnerová vykreslila bravurně. Připadla mi jako hloupočká husička bez vlastní vůle a názorů. Ačkoliv jsem dávno znala vyústění celé zápletky, vážně jsem si přála, aby jí Raoul dal co proto, protože si to vážně, ale fakt vážně zasloužila. Postupem času však její postava dozrávala a stávala se stále snesitelnější, až jsem ji Filipovi skoro fakt přála. Protože Filip je opravdu romantický hrdina každým coulem.
Chvilkami mi připadlo, jako by se příběh zadrhl a já četla jen otravnou omáčku kolem, ale to téměř hned zase přešlo, protože navzdory tomu se v knize vystřídá několik zajímavých napínavých situací. Čtení jsem si moc užila a jsem si jistá, že se ke knize vrátím.
Když tak shrnu celý můj dojem z Andělské tváře, tak pokud hledáte romantiku zasazenou do dávno minulých dob křehkých žen a temných hrdinů, pak toto je to pravé! Romantika okořeněná napětím a minulostí, která se přesně hodí ke čtení pod dekou při dlouhých sychravých večerech.

mariva
14.02.2019

Při čtení se nejde ubránit tomu, aby čtenář za hlavními postavami viděl jejich herecké představitele. Z filmu si naštěstí nepamatuji víc než hlavní zápletku, takže jsem si čtení užívala a určitě je kniha lepší než film. Trochu mě překvapilo, že bude mít pokračování, tak hlavně aby bylo na pultech co nejdřív.

Marisa
01.03.2017

Přečteno za den a půl, nemohla jsem se odtrhnout.

TaLu
01.04.2016

V poslední době patří autorka k mým oblíbeným a vyhledávaným.
Proto jsem věděla, že je jen otázkou času, kdy se dostanu i k přečtení této knihy, kterou jsem znala jen z filmového zpracování. Tušila jsem, že kniha bude lepší než film ( to ostatně téměř vždy), ale překvapilo mne, že ponořením do děje jsem dostala znovu chuť pustit si i filmové zpracování. Jako by kniha dodávala na zajímavosti i filmovému ztvárnění. Děj prostě vytváří velmi živou obrazovou představu. Dobrodružné, romantické a postavy zajímavě vykreslené - velmi příjemné odpočinkové čtení.
Po dočtení jsem se rovnou pustila do druhého dílu.