Andělská tvář 1

Andělská tvář 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37118/bmid_andelska-tvar-1-PO0-37118.jpg 4 341 88

Andělská tvář série

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku… a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný… Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby.... celý text

hortenzie
05.03.2013 5 z 5

Také jsem viděla nejdříve film, celkem se mi líbil. Potom jsem si koupila knihu a zjistila, že je mnohem lepší než film. Škoda že se tvůrci filmu nedrželi více předlohy. Kniha je výborná.

haWranka
14.02.2013 4 z 5

Když jsem poprvé viděla film, moc se mi líbil. Herci teda žádný zázrak, ale příběh mě zaujal. Pak jsem zjistila, že existuje knižní předloha, neváhala jsem a knihu si přečetla. Od té doby nemůžu film vystát! V knížce jsou postavy vykreslené jinak, mnohem sympatičtěji. A to se ani nezmiňuju o atmosféře, popisu přírody a temného sídla v temném lese. Oddechová literatura, která se ale rozhodně dá číst.

Vojslava
04.11.2012 4 z 5

Rychlá romantika na jedno podzimní odpoledne... ale jako doplněk filmu to nebylo špatné...

lukyli154
24.06.2012

Kniha se mi líbila, četla jsem ji již několikrát. Zajímavé dějové zvraty. Skvělě se čte.

aychend
10.08.2011 5 z 5

Skvělá knížka, film taky, ale autorka má opravdu hodně čtivý a příjemný styl.

Kordula 111
23.07.2011 5 z 5

Opravdu kouzelná romantická kniha s mnoha nečekanými dějovými zvraty. Opravdu mohu doporučit.

sutakova
04.07.2011 5 z 5

Skvělý napínavý příběh :-)...

zuzka.usata
09.05.2011 5 z 5

tak tahle knížka se vážně povedla, četla jsem ji jedním dechem pořád napětí a nečekané zvraty, je to zatím to nejlepší co jsem kdy četla