Andělská tvář 1

Andělská tvář 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37118/bmid_andelska-tvar-1-PO0-37118.jpg 4 341 88

Andělská tvář série

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku… a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný… Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby.... celý text

Knihomolka97
23.12.2018 5 z 5

Také jsem jako první viděla film a upřímně nechápu tu velkou kritiku. Kniha samozřejmě o něco lepší než film, ale obojí je super. Romantika,vášeň, intriky, záhady, rodinná tajemství, co víc si přát? :)

Kerberos
27.10.2018 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a moc mě nenadchnul,asi se mi nelíbilo herecké obsazení.Kniha se mi jeví mnohem lepší .

michaella03
01.08.2018 5 z 5

Naprosto souhlasím s vikaa. Nejdříve jsem viděla film, a teď, po dlouhé době, jsem si přečetla knihu. Film je pro mě úžasný, i když sklidil pořádnou vlnu nevole. Kniha o kousek předčila film (hlavně v těch chvílích, kdy na scénu přišla Charlotta a Filip), ale tak to bývá ;). Když jsem knížku četla, stále jsem měla před očima právě Míšu Kuklovou a Jirku Pomejeho. Kniha byla čtivá, nenudila jsem se u ní, byla plán zvratů a dobrých dialogů (opět Charlotta a Filip, jak jinak :)). Ke konci čtení ukáplo i několik slz...
Knihu si určitě ještě přečtu, a ne jednou.
Ráda bych si přečetla druhý díl a už se na něj moc těším, ale bohužel není k sehnání...

vikaa
28.02.2018 3 z 5

Romantická pohádka pro ženy, kde dobro vždy nakonec zvítězí nad zlem. Přes špatné kritiky, které doprovázel film, mně osobně filmové zpracování učarovalo. Film mě nakonec dovedl k přečtení knihy a rozhodně toho nelituji i když jsem měla celou dobu před očima Jirku Pomeje s Míšou Kuklovou:-) Věřím, že u pokračování Andělské tváře si další osudy hrdinů užiji naplno a dočkám se i nějakých překvapivých zvratů...

Barbara182
24.02.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od paní Körnerové, četla jsem už poněkolikáté a pořád mě příběh dokáže strhnout :-) Líbí se mi, jak autorka postupně odhaluje, jak se vlastně věci mají, a že přidala nad rámec běžné červené knihovny nepěknou psychickou poruchu i spoustu tajemství, přetvářky a lží. Kniha díky tomu má co nabídnout i při opakovaném čtení a rozhodně se jen tak neomrzí :-)

Evaneva
19.12.2017

Romantický příběh s nečekanými zvraty. Nejprve jsem viděla před mnoha lety film, ale kniha je mnohem lepší.

Pichoval
13.09.2017 4 z 5

Krasny romanticky pribeh, videla jsem film, ale kniha je mnohem poutavejsi. Poutave napsane.

knihovnička007
16.08.2017 5 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky a opět se mi hodně líbila. Podobný námět jako v knize Carolina-naivní slečna si vezme darebáka, ale dál je již děj kapku jiný.
Film jsem viděla (už dávno), takže mohu trochu porovnat... Překvapilo mne, že v knize je Charlotta blondýnka s modrýma očima a Filip de Mornay je taktéž popisován jako modrooký...
Jinak-věčné téma-příběh popisující souboj dobra se zlem. Občas někdy dá člověku pěkně zabrat zjistit, kde se to dobro vlastně skrývá...

Hned se jdu vrhnout na druhý díl.
Knihy této autorky jsem si velmi oblíbila, jsou hodně čtivé a zasazeny do příjemného prostředí (ve většině případů Francie 19.století).
Za mne opět 5*!

Guepp
08.07.2017 4 z 5

Tak me mrzi, ze jsem pred prectenim prvne videla film! Kdybych jen tusila, ze je film natocen dle knizni predlohy, nekoukala bych na neho. Filmove zpracovani se mi docela libilo, ale uz se mi tim odkryl dej celeho pribehu a kniha proto nebyla takovym napetim. Kazdopadne urcite doporucuji, cte se krasne. Nalakame me na dalsi autorcinu tvorbu.

zuzepka
28.04.2017 4 z 5

Paní spisovatelka HM Körnerová patří mezi mé oblíbené a myslím,že příště si rozmyslí komu prodává práva na zfilmování.Kniha je čtivá tak jako její všechny, ať jsou to knihy historické nebo ze současnosti a mrzí mě,že jsem nejdřív zhlédla parodii na knihu.

Elsa14
02.03.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si nejdříve přečetla knihu a až poté jsem zhlédla film. Kdyby to bylo naopak, nevím, jestli bych si knihu chtěla přečíst. Film totiž nebyl zpracován, jak bych si představovala. Ale knižní příběh byl nádherný. Velmi hi chválím a doporučuji.

Marisa
01.03.2017 5 z 5

Přečteno za den a půl, nemohla jsem se odtrhnout.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Kniha úžasná. Filmové zpracování horší.

Kabalenka
29.11.2016 2 z 5

Příběh by to byl pěkný a zajímavý, ale já tam bohužel pořád vidím Kuklovou a Pomejeho, to mi dost kazí dojem :-(

lapagerie
19.04.2016 3 z 5

Odpočinková četba. Nepřekvapí, neurazí. Romantická zápletka s krásnou ženou a dvěma naprosto rozdílnými bratry, zločin a to vše v malebném prostředí zámku nad útesy. Na dovolenou fajn :)
Ohledně filmu souhlasím s Lucissiou, Pomeje mluví příšerně. Kuklová mi nevadila, Blažek byl bezva zloduch :)

Nikolaoss
17.04.2016 5 z 5

Jak se říká, dobré zamilované příběhy nestárnou :) a o této knize to platí. Ač ji mám už dlouho, stále se k ní vracím a příběh se mi pořád líbí stejně, jako poprvé. Paní Körnerová píše moc hezky, má bohatou slovní zásobu a cit jak pro romantiku, tak pro dramatické chvilky. Doporučuji k přečtení všem, kdo mají rádi dobře napsané zamilované příběhy a trošku napětí v historických kulisách.

TaLu
01.04.2016 5 z 5

V poslední době patří autorka k mým oblíbeným a vyhledávaným.
Proto jsem věděla, že je jen otázkou času, kdy se dostanu i k přečtení této knihy, kterou jsem znala jen z filmového zpracování. Tušila jsem, že kniha bude lepší než film ( to ostatně téměř vždy), ale překvapilo mne, že ponořením do děje jsem dostala znovu chuť pustit si i filmové zpracování. Jako by kniha dodávala na zajímavosti i filmovému ztvárnění. Děj prostě vytváří velmi živou obrazovou představu. Dobrodružné, romantické a postavy zajímavě vykreslené - velmi příjemné odpočinkové čtení.
Po dočtení jsem se rovnou pustila do druhého dílu.

Lucissia
11.01.2016 5 z 5

Mám tu knihu ráda. Sice moc romantiku nemusím, ale tohle mě dostalo, četlo se to úplně samo. :-) Nakonec i ten film nebyl tak špatný, jen kdyby hlavní hrdinku hrál někdo jiný a Pomeje nemluvil tak děsně. :-) Jinak si ho jako Filipa dovedu představit celkem dobře, ovšem v knize více používal mozek. Blažek naprosto skvělý, takže spokojenost s knihou 100% a s filmem tak na 85% :-)

martiiinkajjj
30.12.2015 5 z 5

dobře napsaná kniha..pokud se Vám líbil film knížku taky doporučuju...chvilkama byla i napínavá :)

f.enjoy69
26.12.2015 4 z 5

Ačkoliv je film všeobecně mizerně hodnocený, tak jsme ho doma jako děti měli moc rádi a docela jsme se bavili a dodneška na to mám kladné vzpomínky, jak Jiří Pomeje hází rukama, napůl odhalený někde u rozbouřenýho moře a je děsně vážný... :-D

Teď se mi dostala do ruky i kniha. Hodně mě překvapuje dost vysoké hodnocení. Kniha je příjemná, dobré odlehčení na Vánoce, nemám problém. Jen mi, nevím proč přišlo u mnoha popisků, že čtu slohovku mladé dívky (spíš studentky, ale nechtěl jsem, aby to slovo zde padlo). Dialogy mě tu a tam docela dostávaly do kolen, přišly mi občas takové křečovité (možná to byl úmysl) a i nějaké to klišé se sem tam objeví... Je to přeslazené, ale nijak mi to nevadilo :-)

A když jsou ty Vánoce, tak je z chování postav patrné, že ačkoliv jsme jako lidé k sobě obecně kritičtí, tak se vůbec neměníme... Smetánka 19. století a její "plochost" jest toho důkazem, takže bych nebyl tak pesimistický... ;)

Komu se kniha líbila, doporučuji Věčnou Ambru, ta je dle mého ale na vyšší úrovni.