maryska09 maryska09 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dobře napsaná detektivka, která zaujme od začátku do konce. Těžko se odhaduje, kdo za vším stojí a i závěr překvapí. Celkově doporučuju, jedna z lepších krimi.

10.02.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Opět velmi dobře napsaná kniha, navíc se zvláštním nápadem hluchého kytarysty. Tady mi to trochu vázne, vím, že i hluší lidé můžou být skvělí muzikanti, ale to co dokáže Ridge jsou spíš superschopnosti. Jinak dobrá kniha pro romantické povahy

07.02.2021 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Už dlouho mi žádná literární postava nebyla tak nesympatická jako Julie a s někým jsem tolik nesoucítila jako s Agnes. Autorka skvěle vystihla už od začátku pokřivený vztah mezi ženou, která si usmyslela, že musí být matkou a dítětem, které se nikdy nedokáže matce zavděčit. Mrzí mě neuzavřený konec, jinak byla kniha skvělá

03.02.2021 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Druhý díl série je o hodně slabší než první Šelma. Profesor Cray hodně ztratil na své roztomilosti a naivitě, se kterou se potýkal s reálným světem. Tady vědomě ubližuje, navíc děj je dost překombinovaný tajnými službami, různými stupni utajení a černou magií. O vrahovi se vlastně vůbec nic nedozvíme. Celkově slabší kniha

01.02.2021 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Další skvělá kniha mistra Backmana, i když mi tentokrát dalo větší práci se začíst. V knize je snad až přílišný popis říše fantazie, všech království a vymyšlených postav. Srovnání se skutečnými postavami občas drhne. I tak byla kniha skvělá a velmi jí doporučuju i vzhledem k další knize o Britt-Marii. Bude dobře, bude líp

01.02.2021 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Dobře napsaná kniha o nelehkém údělu tří generací. Za mě se v ní bohužel nenašla žádná sympatická postava. Chlapi jsou tam sice dříči, ale doma líní, bez uznání a ženy jsou sice nespokojené, ale zároveň neschopné cokoliv změnit. Věřím, že Emilka byla z věčné dřiny, sešlého domu a příšerného tchána unavená, ale zároveň se nesnažila o jakoukoliv nápravu a nedokázala si najít žádnou radost. O její dceři Janě to platí dvojnásob. Nemám ráda tyto typy, které se nechávají vláčet okolnostmi a pro nápravu nic nedělají. Je to dobrá kniha, ale změna až na posledních stránkách mi nestačila.

27.01.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi silná knížka o strašné době, která nebyla tak dávno, o které málokdo ví a o které se děti ve školách neučí. Přes velmi silný příběh se skvěle čte a je moc dobře napsaná. Velmi doporučuju

23.01.2021 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Klasická severská detektivka, temná, zmrzlá, často brutální, s detektivem připomínajícího supermana zkříženého s jokerem. Přesto je velmi dobrá, svižná a doporučuji jí k přečtení.

21.01.2021 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Dobře napsaná, ale mírně přeslazená a dost průhledná kniha se snadno odhadnutelným koncem. Přesto neurazí a pro romantické duše doporučuji

19.01.2021 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Velmi silná knížka, jejíž děj se odehrává v pouhých třech dnech. Je o době, kdy lidstvo bojovalo se strašlivou nemocí a zároveň bylo vyčerpané šílenou válkou. Autorka dokázala velmi čtivě popsat tuto hroznou dobu z pohledu úžasné sestřičky, která má v sobě ohromné množství síly. Nelze nesrovnávat s dnešní hysterií kolem covidu. Velmi doporučuji

15.01.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Tuto knihu mi doporučila moje farářka a zároveň přítelkyně Lada a já jsem za to ráda. Nejedná se o detektivku, nejde o to, kdo a proč zabil malé dítě, jde o možné vnímání Boha, o lásku a odpuštění. Lada před několika týdny zemřela a i díky této knize se dokážu s její smrtí smířit. Díky

13.01.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Zajímavá kniha o velké lásce, která se během pár okamžiků může zcela změnit. Trochu mi neseděl příběh, kdy se z absolutního odmítače vztahů stal zamilovaný manžel, který chce děti, ale celkové vyznění knížky je dobré a doporučuji jí.

10.01.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá kniha s ohromně silným příběhem o síle lásky i mateřství. Děkuji za ní

06.01.2021 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Knihy mistra Backmana jsou skvělé všechny a tahle není výjimkou. Skvělý příběh o fotbalu, který vůbec o fotbalu není, plný lásky, vlídnosti, žalu a naděje. Doporučuju všem.

04.01.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět skvělá kniha o úžasném světě sklenařů, o záhadách sklenitu a o podivných bytostech z jedovatého světa. Nutně potřebuju třetí díl o odpovědi na všechny otázky. Těším se na něj

03.01.2021 5 z 5

Hyde Park Civilizace Hyde Park Civilizace Gabriela Cihlářová

Skvělá kniha pro ty, kteří příliš nesledují televizi, ale mají zájem o dění ve světě a o zajímavé osobnosti. Daniela Stacha považuju za jednoho z nejvzdělanějších moderátorů české scény, svým přehledem a vystupováním je rovnocenným partnerem všech svých úžasných hostů. Věřím, že o něm ještě hodně uslyšíme.

29.12.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha je velmi dobře napsaná, ale závěr mě úplně rozložil. Naštěstí se chystá druhý díl, protože takhle neuzavřený konec by byl velkým zklamáním

28.12.2020 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Velmi dobře napsaná kniha, která se četla jedním dechem. Doporučuji

18.12.2020 5 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Útlounká kniha plná síly, děsu, lásky, nenávisti a krásy. Člověk by nevěřil, že se do ní to všechno může vejít a ještě to dát smysluplný příběh, ale autorce se to povedlo. Není to lehké čtení, ale přesto velmi doporučuji.

14.12.2020 5 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Velmi nerada nechávám knihu nedočtenou alespoň kvůli úctě k papíru, na kterém je vytištěná, ale tady to vážně nešlo. Hloupoučký příběh o krásné, ale zakomplexované dívce a o neméně krásném, ale nerozhodném muži jsem po půlce vzdala. Po neustálých narážkách na velikost pohlaví na to v polovině vlítli, a ačkoliv bylo vše úžasné, tak on se stále nechce vázat a ona si stále myslí, že je odporně tlustá. Opravdu nechci vědět, co vše se ještě musí stát, než se dostanou do vysněného závěru a nemám chuť to na dalších 150 stranách zjišťovat.

13.12.2020 odpad!