Chatrč

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28576/big_chatrc-Z40-28576.jpg 3.71137

Vydáno: , Knižní klub

The Shack, 2007

Kniha Chatrč

shelma

Co k tomu dodat. Začalo to jako dobrá detektivka, ale pak to zabilo setkání s bohem. Dočetl jsem jenom proto, že jsem byl zvědavý, jak to dopadne. Možná věřící tento příběh nadchne, ale pro mně zklamání.

LimedkaMikki

Jestli jsou někde vidět kulturní rozdíly, pak je to tato knížka. Čekala jsem nějakou zajímavou detektivku, místo toho jsem dostala rádoby filozofické bláboly o bohu. V naší převážně ateistické společnosti tohle neoceníme. Zpracování bylo poměrně zajímavé, líbilo se mi pojetí božské trojice, ale jinak to byla nuda, nuda, kecy, nuda. Zhruba od půlky knihy, kdy mi bylo jasný, že se teda žádná zajímavá detektivka nekoná, jsem měla obtíže to dočíst. Měla jsem sto chutí ji odložit, ale nakonec jsem to zvládla s tím, že jsem nasadila rychločtení a vynechávala věty, jinak by se to fakt nedalo. Opravdu netuším, komu je tato kniha určená, protože normálně smýšlející člověk si tam snad to svoje najít nemůže. Asi čtenářům Alchymisty. Těm se to možná bude líbit.

Mark3ta

Když jsem začala knihu číst, čekala jsem, že to bude více detektivka s hororovými prvky, v čemž jsem se mýlila.
Kniha poutavě líčí víru v Boha a vyrovnání se se ztrátou milované osoby.
Myslím si, že kniha je vhodná i pro ty, kteří nejsou zrovna nadšenci do náboženství a člověk se může nad některými věcmi opravdu zamyslet.
Kniha se mi četla dobře, i když jsem některé pasáže přečetla i třikrát, jak jsem se nad tím zamýšlela.

jihej

Začátek knihy mě velmi zaujal, ale postupně jsem se začala nudit. Očekávala jsem mnohem víc.

Micha-Él
14.12.2021

Dokonalost - víra ve své nejčistší podobě... Líbilo se mi zarámování do podoby detektivního příběhu a následného vyrovnávání se s bolestí ze ztráty malé Missy. Ze začátku mi Bůh jako mohutná černoška byl trochu proti mysli, ale proč ne, na mé hodnocení to nemá vůbec vliv.

"Nekonečný Bůh se může dát cele každému ze svých dětí. On se nerozděluje tak, aby každý dostal Jeho část, ale každému dává sebe tak cele a plně, jako by nikdo další neexistoval."

Safira55
28.11.2021odpad!

Kniha má geniální obálku, geniální odstaveček v zadu... A po první kapitole (audioknihy) zjistíte, že jsou to filozofické bláboly, žena které říkají Taťko????? Jako fakt???? Asi to není můj šálek kávy, ale rozhodně by kniha měla mít jiné vnější zpracování, aby přitáhla cílovou skupinu... Na první pohled jsem myslela, že jde o klasický chatový horor či detektivu a ne o náboženske problematice. (A to i po přečtení vytažku)

Kniha má opravdu špatnou prezentaci.

YA-girl
25.08.2021

I když jsem si neprošla tím, čím Mack, díky popisům jeho pocitů a bolesti jsem se do toho dokázala vžít... a spolu s ním jsem si pak prošla oním uzdravujícím procesem, který mu tři "obyvatelé chatrče" nabídli... Při čtení přicházely pocity úlevy, pochopení, radosti, "nestrachu"... a na konci pocit vyléčení... Jako kdyby ta kniha byla taková "božská terapie" na naše vyděšená a bolavá srdce :-) A osobně si myslím, že kniha je vhodná jak pro věřící, tak pro nevěřící - každému může přinést spoustu odpovědí, protože jak už někdo psal pode mnou, Boha musíme především nalézt všichni sami v sobě...

tinka1974
25.07.2021

Příběh se mi velmi líbil. Původně jsem ho měla rozposlouchaný, ale nakonec jsem si vypůjčila knížku. A nelituji. Začátek mi sice nebavil, ale potom. Moc milý příběh a pohlazení po duši. Zamyšlení se a zastavení. Jsou tři knížky, které bych doma chtěla mít a tato je jednou z nich