Chatrč

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28576/chatrc-Z40-28576.jpg 3.7853

The Shack (2007)

Vydáno:, Knižní klub

hermína14

Tušili jsme, že bůh je Žena...ale velká černoška předčila mé představy:). Bála jsem se téhle knížky moc, ale Všemohoucí mě vzala za ruku a dovedla s nečekaným klidem až na konec.

DeKo1996

Knihu mi doporučila kamarádka. Nejprve jsem viděla film, který se mi líbil. Ale kniha je pro mě lepší. Více jsem se dokázala vžít do pocitů a emocí. Nádherná kniha, ke které se jistě ještě vrátím.

ada4

Kniha, o které mi bylo řečeno, ať ji odložím, že na ni nejsem dost připraven. Od té doby uplynuly další dva roky a sáhl jsem po ní až teď. A té pauzy nelituju. Tato kniha není pro každého, člověk musí být připraven přijmout jak příběh, tak styl vyprávění, aby si ji plně prožil. Ano, prožil, protože toto není jen o čtení. Je to místy filozofická (z větší části), místy brutálně emotivní sonda do duše a malá (ale důležitá) pomoc pro každého, kdo dokáže připustit, že vše nemusí být takové, jaké se na první pohled zdá. A i když je považována za knihu od věřícího pro věřící, není tomu pouze takto, ale to člověk pochopí opět až při čtení. Za mě úžasně svěží, překvapivě naplňující a emotivní takovým způsobem, jakému bych ještě před pár lety nevěřil. Děkuju za to.

esfinge

Snazila jsem se, ale precist mi to neslo...

alegria2

Nádherná knížka plná úžasných myšlenek, které, pokud je člověk dokáže přijmout, mohou změnit pohled na celý svět. Nevěřím v boha, ale v sílu odpuštění. No a o tom celý ten příběh je.

Ivka14

Zvláštní žánr a nečekané téma Bůh a téhle knížky jsem se bála,ale nakonec jsem se začetla a určitě je to knížka,kterou si přečtu víckrát.

calfa

Máte-li chuť navštívit boha v boží podobě přečtěte si tuhle knihu, možná se něco poučíte o nezávislosti ,vztahu a hlavně o odpuštění. Žijme v přítomnosti s bohem a budeme méně smutní.

alva1

Poslouchala jsem audioknihu v podání Igora Bareše a smekám před jeho vynikajícím výkonem. Hudba skvěle dokreslovala atmosféru. Nejsem si jistá, pokud bych knihu četla, zda bych došla až na její konec. Některé pasáže jsem asi nepochopila, nad některými jsem kroutila hlavou a v některých místech mi tekly po tvářích slzy. Doporučuji audioknihu.

feex8

Kým Mack neprišiel do chatrče, kniha sa celkom dala. Nie je to žiaden literárny skvost desaťročia, ale je čitateľná. Taký priemer. Keď sa ale dotyčný dostal do chatrče, z obstojnej knihy sa stala akási rádoby filozofická zlátanina, v ktorej sa autor snaží podsúvať svoje nedomyslené teórie o bohu a náboženstve. Pustiť sa do náboženskej tématiky je podľa mňa nad autorove sily, a to nie len z pohľadu náboženského, ale aj filozofického, či literárneho. Bez ohľadu na vierovyznanie, myslím, žeby ma táto kniha rozčľuovala aj ako veriacu kresťanku, už len kvôli mnohým logickým nezmyslom.

Hlavná postava po príchode do chatrče na mňa pôsobila nereálne. Mackove správanie a emócie boli podľa mňa dosť umelé, čudné a prehnane mierne v niektorých okamihoch. Vôbec som mu neverila, nevedela som sa zžiť s tým, žeby sa takto správal reálny človek.

Lilda

Když jsem o knížce poprvé uslyšela, příliš mě nenadchla. Ale až po roce, kdy se o ní mluvilo více, jsem si ji stáhla a poté i koupila. Má v sobě neskutečně hluboké myšlenky o vztahu mezi člověkem a Bohem. Dokonce se snaží přiblížit odpověď na obvyklý argument nevěřících, že kdyby existoval Bůh, který lidi miluje tak by nebylo zlo. Velmi se mi líbilo, že to je formou příběhu a zaujme to větší masu lidí, kteří milují příběhy a nesnášejí náboženské příručky. Nutno říci, že to rozhodně není kniha jen pro nevěřící, ale i hlavně pro nevěřící. Možná pro stagnující věřící. Plno těžkých otázek je zde zodpovězeno dobrou formou. Musím říci, že je důležité nedělat z Chatrče Bibli. Chatrč není neomylná, ale má v sobě to kouzlo, že umí složité věci lidsky vysvětlit. Mám v ní plno záložek ( i když spíše až v druhé polovině). Obdivuji i popisovací schopnosti autora.

petr4036

Kniha pro člověka prožívajícího nějakou bolestnou ztrátu v životě a otevřeného Bohu, který je Láska - vřele doporučuji. Bůh člověka nezbavuje kříže, ale nese ho s ním a dává mu k tomu sílu. I sílu a statečnost k odpuštění. Protože neodpuštění je vězení s klíčem uvnitř. A k tomu je potřeba důvěry k Bohu. Bez něho člověk nemůže nic. Bůh učí člověka žít. Můžu své bolesti přidat k bolestem svého Vykupitele, mají svůj smysl, svou cenu. A nikdy mne neopustí. Kniha přispívá k pochopení vykupitelského díla Krista.

Měňavka

Myslím,že člověk musí být na tuhle literaturu nastaven a připraven ji přijmout. Já jsem tak nějak v polovině. Potřebuji víc času se s tím obsahem potkat a porozumět mu.

Petusa242

První polovina super, druhá neskutečné zklamání. Nedočetla jsem.

Annkag

Kniha ktorá otvára oči a pomáha nám pochopit že všetko v našom živote má svoju príčinu smer a cestu i ked ich na prvý pohlad nevidíme.Hlboké myšlienky tejto knihy ma nakopli,rozhovory boli ako živé a akoby som sa s bohom rozprávala ja sama.Smutný príbeh života jedného pána sa zmení návštevou tajomnej chatrče a nájdenia tela dcéry o ktorú prišli spolu s manželkou.
dojemné čítanie pri ktorom som plakala a rozmýšlala ako sa autor mohol rozhodnut niečo takéto napísat a ako to dokázal tak bravúrnym sposobom.

Dresia

Silné téma, ale forma zpracování bohužel vůbec ne pro mě.

kyticka152

Popravdě pocity jaké mám z knihy se ani zdaleka nedají popsat slovy. Tato kniha je o Odpuštění, o Lásce, o Bohu, o Rodině... Kniha mě nadchla a poznamenala. Myslím si, že pro lidi co mají na duši nezahojené rány, tak by si tuto knihu měli přečíst. Přece jenom většina děje je o uzdravení pomocí odpuštění. A co jsem si vzala z této knihy? Že ať je to kdokoliv, vždy vás někdo podrží a nabídne pomocnou ruku. Je pouze na Vás, jestli ji přijmete. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

punktruhlicka

Přemýšlím co vůbec napsat. Nejsem věříci, nebo aspoň né v pravým slova smyslu. Ale knížka na mě dost zapůsobila. Nejprve jsem viděla film. Mám kolem sebe věřící lidi a občas jsem s nimi probírala věci, které mi v knížce pripadaly přitažené za vlasy.
Každopádně se mi knížka moc líbila. Silný a smutný příběh. Spousta pasáží k zamyšlení a myslím, že i ateisté si tam najdou svoje.

ThePoeticJulie

Skutečně silné čtení. Nejsem sice nábožensky založený člověk, přesto na mě kniha udělala neskutečný dojem. Chcete-li však vstřebat všechny myšlenky, vyhraňte si na Chatrč hodně času.

karamelka57

silné. filmové spracovanie presne podľa knihy, čítala som už asi pred 3 rokmi, ale zanechala silný dojem...

kklepkaa

Úplně si nejsem jistá jak začít, jak hodnotit... Prvně je asi potřeba zmínit, že tato kniha byla hlavně o taťkovi, tedy o Bohu. Rozhodně bych se nenazvala člověkem věřícím, ale ani 100% realistou. Příběh byl hodně dojemný, ono už to téma, kdy rodič ztratí dítě je srdcervoucí. Hodně jsem se téhle knihy bála, musím říct, že výsledný pocit po dočtení mám hodně zvláštní... přímo rozporuplný.
Třičtvrtě knihy je vlastně rozhovor s nejsvětější trojicí, pojatý tak trošku jinak... řekla bych dost nečekaně. Nebylo to úplně rušivé, ale představa Boha jako taťky v ženském těle afroameričanky byla poněkud zarážející. Bylo toho řečeho hodně, kniha hlavně vybízí k tomu odevzdat se a věřit. Což mi upřímně vadilo a narazila jsem i na další pasáže se kterými jsem měla dost problém. S něčím jsem naopak po úvaze souhlasila. Zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Myslím, že ve své hlavě jsem s touhle knihou ještě úplně neskončila.

fauniprincezna
29.12.2017

Tato kniha pro mě znamená hodně, v mnoha věcech mi pomohla. Četla jsem ji zrovna když jsem začala více přemýšlet o víře a o tom, jaké má v mém životě místo. Pro ateisty tato kniha může být přínosem, zajímavým příběhem, nebo jen blábolem.
Já jsem si čtení této knihy moc užila a po pár měsících se k ní zase vrátila a určitě ne naposled. Moc se mi líbilo, jak autor popsal vnímání Boha. Pro mne jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla - ne ve stylu kterým je napsána, nýbrž v příběhu a myšlenkách.

Milena1967
27.12.2017

Pro mne ač věřícího hrozná kniha, kterou jsem dočetla se sebezapřením. Četla jsem ji už dávno, ale stále si pamatuji, jak jsem se u ní rozčilovala a nesouhlasila s ní.

Devil-Ivet
25.12.2017

Kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Na jednu stranu je v ní spousta otázek a myšlenek, které napadli snad každého. Na tu druhou mi to přišlo přitažené za vlasy... Byla tu spousta náboženské tématiky, která mě ale vůbec nezaujala...

Kveta.m
17.12.2017odpad!

Pro mě velké zklamání, ani jsem ji nedočetla.

Shindo
06.12.2017

Pomaly z každej strany som na túto knihu počul chválu. Ja som sa však musel premáhať, aby som ju prečítal, aj to som to po čase radšej vzdal. Neurobila na mňa dojem. Jasné, v dnešnej dobe, kedy sú mnohí egoistické kuvy, na svete je plno utrpenia a človek sa nemá o koho oprieť je táto kniha balzamom na ubolenú dušu. Aj tak je to však primárne americká, prehnane pozitívna, bohom sa oháňajúca dojná krava. Nič proti náboženskej literatúre, sám mám v knižnici viacerých kresťanských mystikov a mám ich rád. Toto však bolo tak "made in America" a tak naivné, až ma z toho napínalo.

Chesterton
02.12.2017

Zvědavost a kladné ohlasy mě motivovaly, ale rozporuplný pocit zůstal. Zbavit se nezávislosti naprosto chápu, ale styl a jazyk knihy mi moc nevyhovoval. Asi jsem pochopila, ale úplně nesouhlasím :))

MOu598
30.11.2017

Setkání s trojjediným Bohem - ten učí hlavního hrdinu, jak se k němu vrátit. Jde o to, zbavit se nezávislosti.
Nechápu.
Z knížky mám hodně rozporuplné pocity. Hodně věcí jsem nepochopila, chtělo by to přečíst znovu, ale spíš to neudělám.

Allla9
28.11.2017

Silný, hluboký zážitek. Ke knize jsem se v myšlenkách dlouho vracela.

marge74
25.11.2017

Malá kniha s velkým příběhem. Přiměje vás k hlubokému zamyšlení. Doporučuji

Dani25
09.11.2017

Precitala som ju zo zvedavosti, ale na mna velky dojem neurobila