Chatrč

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28576/chatrc-Z40-28576.jpg 3.71010
Vydáno, Knižní klub

The Shack, 2007

Kniha Chatrč

pydla

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Phillipse, je unesena během rodinného výletu. Uprostřed lesů v opuštěné chatrči se najdou důkazy o její vraždě. Macka to zlomí a hledá viníka. O několik let později obdrží podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče, kde se stala vražda jeho dcery. Mack se tomu vzpouzí, ale nakonec se k tomu odhodlá, vstoupí do chatrče a prožije opět své temné můry, jehož vykoupením se má stát odpuštění a ulehčení.
Kniha popisuje zoufalou bolest rodiče, který ztratí své dítě tou nejhorší formou, odpovídá na otázky, které si v té chvíli pokládá asi každý. Proč já? Proč se to stalo? Jak to mohl Bůh dopustit? A kde vůbec Bůh je, když ho ve své bolesti nejvíce potřebujeme?
Kniha má čtivou a lehkou formu. A přestože je o cestě k hledání Boha v bolesti a nenávisti, dá se kniha přečíst jako příběh i úplnému ateistovi jako jsme já.
Knihu doporučuji přečíst, odpoví na pár otázek a nenechá Vás úplně chladnými.

Jana512

Trauma, které prožívá rodina po ztrátě holčičky unesením a zabitím, řeší její otec tím, že se vrací do místa, kde se to stalo, a prožívá tam chvíle náboženského vytržení, které mu pomůže situaci zvládat. Kniha může pomoci tomu, kdo prožívá velkou bolest nad ztrátou blízkého člověka, nebo osamělého, kterého pohled na blízkost Boha v každodenním životě může být nosným.

nikola3345

Asi jsem prostě čekala víc. Byla jsem na knihu hrozně moc zvědavá. Bohužel jsem se místy i nudila. Autor měl dobrý nápad, hezký to celé ukončil, ale celkový dojem nic moc. Každopádně to není špatné čtení. Přečteno jednou a už se k ní nemusím vracet.

Marek.Sc

Na knihu som dal viac podľa obálky a recenzií, ale neviem či som urobil úplne dobre. Kniha ponúka, trochu iný pohľad na vnímanie Boha a na spôsob odpustenia ťažkého zločinu. knihou som sa lúskal o trochu ťažšie a viac filozofie by som v tejto knihe asi neuniesol. Filmová verzia sa mi páčila viac ako samotné literárne dielo. Napriek tomu si myslím, že stojí za prečítanie.

iveta3867

Z knihy mam obrovsky rozporuplne pocity.. zacatek byl skvelej, ctivej a kdyby se nekdo rozhodl v dile pokracovat jakozto v thrilleru, byl by to uspech.. ale jelikoz se nepovazuji za vericiho, tak pro me byla druha cast pribehu tezka, neuveritelna a mnohdy az smesna.. asi ji nedokazu ocenit..

martinakovarova

Moc krasny pribeh, trochu zdlouhavy.

Lucia030

Kniha mne velice zaujala a osnila po samém dočtení i v průběhu. Ze začátku velmi smutná, ale došla jsem k radosti. Tato kniha umoznuje přiblížit vztah k Bohu. Být v Kristu! Nejúžasnější na knize bylo zobrazení odpuštění.

Dalia

Příběh silných emocí, velké bolesti a cesty k přijetí nepřijatelného.

Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování
Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování