Lži o Bohu, kterým věříme přehled

Lži o Bohu, kterým věříme
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382113/bmid_lzi-o-bohu-kterym-verime-4zu-382113.jpg 4 43 43

Slavný bestsellerový romanopisec Paul Young bývá často za své názory na Boha označován za kacíře. V této knize představuje dvacet osm běžně užívaných společenských názorů na Boha, které považuje za nesprávné a které nás podle něj od jeho podstaty oddalují. S osobitým humorem a anekdotami z vlastního života zde znovu otevírá známá témata, jako jsou hřích, peklo, víra, lidská práva, politika a jiné a pomáhá nám objevit hloubku Boha skrze odlišnou perspektivu.... celý text

Náboženství Filozofie Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Pragma

Lies We Believe about God , 2017

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lži o Bohu, kterým věříme. Přihlašte se a napište ho.

JHoralka
07.06.2024 3 z 5

Super na zamyšlení, četla jsem od autora vše, takže zmíňky o knize Chatrč byly fajn

amejzlík
22.08.2023 3 z 5

Pokud se Vám líbila kniha Chatrč tak určitě po úvahách sáhněte. Autor zde své myšlenky rozvádí více do hloubky a přidává další postřehy, úvahy a vlastní názory na lidské vztahy s Bohem. Já jsem s něčím souhlasila, některé myšlenky mi sedly napůl a jiné vůbec a zodpověděla jsem si kladené dotazy po svém. Ostatně jako v každé knize, která řeší vztah člověka s Nejsvětější Trojicí.

HáMaPé
23.06.2023 4 z 5

Série zamyšlení o Bohu, víře a člověku jako Božím dítěti, která jsou v kontrastu s náboženstvím jako vnějším projevem církví. Zamyšlení jsou doplněna mnohdy silnými příběhy, jako o zachráněném předčasně narozené dítěti či ukrutně ztýrané dívce, a vyvážena autorovým i Božím smyslem pro humor.
A myšlenka, která mě mimo jiné oslovila: "Boha nalezneme v přihrádce pouze tehdy a jen proto, že tam chceme být i my."
Zajímavá mi přišla i pasáž o hříchu (řecky hamartia - nebytí... oddělení od boží lásky):
"Je-li oddělenost lež, znamená to, že nikdo nikdy nebyl od Boha oddělen? Přesně to to znamená. Nic nás nedokáže odloučit od lásky Boží (Římanům 8,38-39).
Ježíš nepřišel proto, aby postavil most zpátky k Bohu nebo nabídl možnost se s Bohem znovu spojit. Jedním z mnohostranných důvodů Ježíšova vtělení je to, že my, kdo jsme ztraceni v bludu oddělenosti, můžeme svědčit o jednom lidském životě, který ví, že ztracen není."

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Lži o Bohu, kterým věříme v seznamech

ve Čtenářské výzvě11x