Chatrč

Chatrč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28576/mid_chatrc-Z40-28576.jpg 4 1226 313

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život.... celý text

Peťanka
28.05.2011 3 z 5

Nebyla vyloženě špatná, ale zřejmě jsem čekala víc po takovém ohlasu u čtenářů..

Christie
17.05.2011 5 z 5

Mnoho lidí jí odsuzuje, protože si myslí, že je to znesvěcení Boha. Ale neuvědomují si, že takový "přátelský" Bůh je. Pravdivá a skvělá knížka! Četla jsem jí už 2x a nebylo to naposledy! Dala mi toho hodně do života. :)

katrinn
28.04.2011 odpad!

Knížku jsem v polovině odložila..

bleska
09.04.2011 2 z 5

Myslím, že tato kniha se stala bestsellerem zcela po právu. Vřele doporučuji lidem, kteří ve světě hledají dobro a stále nalézají jen zlo. Kteří odmítají myšlenky náboženství kvůli jeho "lidské nedostatečnosti".

Přidávám úryvek z knihy.
"Mack byl rád, že tmavá místnost zakryla jeho rozpaky. Připadalo mu, že ticho, které se rozhostilo, ho drží v zajetí daleko déle než jen pár vteřin, které ve skutečnosti potřeboval, aby ovládl svůj hlas a konečně jí položil otázku. „Koho tedy mám soudit?“ „Boha,“ na okamžik se odmlčela „a lidstvo.“ Pronesla to tak, jako by na tom nebylo nic neobvyklého. Mack byl ohromený: „To přece nemůžeš myslet vážně?“ zvolal. „Proč ne? V tvém světě určitě existuje mnoho lidí, o kterých si myslíš, že si zaslouží být souzeni. Co třeba ti nenasytní, kteří se přiživují na chudých tohoto světa. A co ti, kteří obětují své nedospělé děti válce? Co muži, kteří bijí své ženy? Co takhle otcové, kteří bijí své syny z jediného důvodu, a sice aby utišili svou vlastní bolest? Copak ti si nezasluhují být souzeni, Mackenzie? Mack cítil, jak jím zmítá vlna jeho nevyřešené zloby. Zanořil se do křesla a pokoušel se zachovat klid navzdory náporu představ, ale cítil, že ho jeho sebeovládání opouští. Zaťal pěsti, když se mu sevřel žaludek a zrychlil dech."

Štěchýto
01.04.2011 odpad!

Bůh, tlustá černoška, co poslouchá funk a Ježíš, tesař, který neudrží ani mísu v rukou? V půlce jsem knihu dal dědovi.

Jahoda
22.01.2011 5 z 5

Tak na tuhle knížku vážně nezapomenu a určitě se k ní zase vrátím. Velice zajímavé zobrazení Boha, Ježíše a Ducha Svatého, nad kterým musím pořád přemýšlet a vracet se k němu. Moc se mi líbil vztah mezi nimi a jejich rozhovory s Mackem.

megi
22.01.2011 5 z 5

Nadherná kniha!!!...čtivě napsaná a jsou tam opravdu krásné myšlenky...Líbí se mi tam netradiční zobrazení Boha a hlavně Ducha svatého. Začla sem se na víru a Boží trojici dívat zase trochu jinak :-)...opravdu výborné!

frigorn
04.01.2011 5 z 5

Skvělá kniha, člověk se nad ní musí zamyslet.100%

dzejnyka
29.12.2010 5 z 5

Ťažká téma, ale námet aj spracovanie ma veľmi oslovili. To, ako je tu vykreslený Boh, je možno mierne provokatívne, ale aj inšpirujúce. Drvivá väčšina z tých, ktorí v neho veria (alebo prinajmenšom pripúšťajú jeho existenciu) si ho zrejme predstavujú ako stašieho muža bielej pleti. Mňa osobne by tiež nikdy nenapadlo vidieť ho vo svojej fantázii ako černošku pečúcu neodolateľné lievance, ale priznávam, že tá predstava mi je dosť sympatická... :-)

Janek
30.11.-0001 odpad!

Věřím v Boha a hlásím se ke katolické víře, Bůh této knihy se mi ale zdá příliš sladký a bezproblémový. Nevadí mi, že je taťka černoch, nevadí mi, že je to žena. Vadí mi, že je to příliš ukecaný Bůh. Takovéto pojetí Boha zdálo se mi spíše komické než motivující.

meri
30.11.-0001 4 z 5

Chatrč je jedna z kníh ktorú som prečítala na jeden dych a zaujalo ma netradičné pojímanie Boha v tejto knihe. Kresťanské princípy sa nestratili ale boli podane originálnym a nevšedným spôsobom. Pekné.

Garik
30.11.-0001 5 z 5

Vynikajúci román, ktorého autor ponúka odpovede na mnohé otázky vzťahu k Bohu a viere, otázky, ktoré si kladieme v súvislosti s problémami, ako sú chápanie Boha ako Trojice, účel stvorenia, vzťahy a láska, autonómia a sloboda človeka, existencia dobra a zla, prítomnosť utrpenia vo svete a ďalšie. Toto skvelé dielo dáva rozumu poznanie a duši pokoj a radosť.
Odporúčam všetkým milovníkom krásnej prózy, akýchkoľvek odporcov viery a kresťanstva nevynímajúc. Možno práve oni nájdu v tejto knihe to, čo hľadajú, i keď niektorí možno o svojom hľadaní ešte nevedia.

pajonek
30.11.-0001

Je téměř neskutečné, že se kniha, kterou si její autor původně vytiskl sám pouze v několika kopiích pro svou rodinu a své nejbližší přátele, stala bestsellerem deníku New York Times, přeloženým do 35 jazyků. Chatrč oslovila miliony čtenářů svérázným, ale srozumitelným obrazem Boha, soucitného tváří v tvář velkému zlu. Na mnohé z nich zapůsobil Velký smutek hlavní postavy, to strašlivé břemeno, které často doprovází těžkou ztrátu a je tak běžnou součástí lidského údělu, že nás to nutí se ptát: Kde je Bůh, když ho nejvíce potřebujeme? A kdo vlastně je Bůh? Chatrč však není jen knihou o hledání Boha, ale mnohem více příběhem o tom, jak člověk tváří v tvář zlu a bolesti nalézá sebe sama.
Knihu neznámkuji /nemám rád "boží" knihy .... nechám na posouzení ostatní