Eva

Strhující román předurčený k tomu, aby se stal jednou z nejdiskutovanějších knih desetiletí – stejně jako autorovy předchozí tituly, Chatrč a Křižovatky, které dosáhly vrcholu žebříčku The New York Times a oslovily desítky milionů čtenářů po celém světě. Když na břeh ostrova mezi tímto a oním světem vyplaví voda přepravní kontejner, Jan Sběratel v něm najde mladou ženu – polámanou, zmrzlou a sotva živou. S pomocí léčitelů a učenců dohlíží na její uzdravování a záhy zjistí, že ji její genetický kód spojuje s každou známou rasou. Nikdo ale netuší, jaké může mít její přežití význam. Nikdo, až na Evu, matku všech živých. Ta ji oslovuje „dcero“ a pozve ji, aby se stala svědkyní příběhu stvoření, jejího a vlastně i našeho…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301231/eva-Jtm-301231.jpg 3.7104
Vydáno, Knižní klub

Eve, 2015

Kniha Eva

Zuzka12627

Po přečtení vůbec nevím co napsat. Velmi zvláštní kniha a první čtená od tohoto autora. Nejsem věřící takže samozřejmě příběh znám, ale takto napsaný příběh mě překvapil. Opravdu nevím co napsat ztrácela jsem se v příběhu a konec byl taky zvláštní.

Pavlačinka

Ze začátku jsem se v těch různých "světech" ztrácela a moc nechápala.. A pak to začalo dávat smysl a druhou půlku knížky jsem přečetla na jeden zátah, některé úžasné myšlenky si četla dvakrát, abych si je zapamatovala.. Po poslední přečtené větě jsem ještě asi deset minut nehnutě seděla, doprožívala to a snažila si přehrát to nejdůležitější.
Moc se mi líbilo popsání stvoření světa a připomenutí, jak moc Bohu na nás záleží :)

sneakyraven

Neuvěřitelně silná kniha pro mě. Jestli jste více empatické, tak tohle bude emocionální horská dráha. Smála jsem se i dost pobrečela. Rozhodně doporučuji, v tomto příběhu je skryto i mnoho mouder.

Gweny

Tohle je asi poprvé, kdy absolutně netuším, co napsat.
Bibli jsem nečetla a věřící ve smyslu slova, jaký se nabízí, nejsem. Ale tenhle příběh jsem si přečetla s chutí a zaujetím. Vždyť mi k tomu stačily dva večery.
V knize jsou místa, která by si zasloužila vysvětlení. Mohla by mít pár desítek stránek navíc, mohli jsme se toho o ostatních dozvědět ještě více. Styl autorova psaní se mi líbil. Za mě povedená knížka, která na křesťanství tak, jak ho znám, vrhá trošku jiné světlo.

andrea7459
30.09.2019

Myslela jsem, že ji ani nedočtu...Chatrč a Křižovatky od tohoto autora se mi líbily víc.O dost víc, nesrovnatelně.

Imis
31.08.2019

Tak tahle knížka mi bohužel nesedla. Mám z ní od začátku rozpolcené pocity. Na jednu stranu se mi líbí snaha autora o uchopení duchovní tematiky a obrazy, které se snaží přednášet, ale na druhou stranu se mi to zdá tak chaotické, že tomu vlastně vůbec nerozumím. V textu jsem se ztrácela, netušila jsme kam směřuje a o čem to vlastně má celé být i když jsem se snažila nevnímat sdělení jen v logické rovině. Zvládla jsem to asi po 70. stranu, pak už mě to opravdu nebavilo. Škoda. Ale má to moc hezký obal!

Dada077
09.07.2019

nedočítala som, a to je u mňa už čo povedať

Lenka_S
04.07.2019

Tato kniha se mi dostala do ruky ve slovenštině a přiznám se, že i když mi to obvykle nevadí, tak v tomto případě jsem zpočátku s tímto jazykem bojovala. Dokonce jsem měla chuť jí odložit a sehnat si českou verzi. Neudělala jsem to jen proto, že odkládat rozečtené knihy prostě neumím. Na sloh a některé výrazy jsem si po asi 30 stranách zvykla a nakonc jsem moc ráda, ze jsem vytrvala. Je to příběh o stvoření světa, tak jak ho většina z nás zná z Bible. Tedy vlastně ne úplně tak. Co když bylo vše trochu jinak a z ráje nebyli díky Evinu hříchu vyhnáni oba, ale co když za vše může jen Adam? Chápu, že se to může velmi věřících lidí dotknout, ale mě se kniha líbila a i když nejsem věřící, některé pasáže mě donutili přemýšlet nad vlastními postoji a rozhodnutími.

Psychiatr
Psychiatr