Eva

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující román předurčený k tomu, aby se stal jednou z nejdiskutovanějších knih desetiletí – stejně jako autorovy předchozí tituly, Chatrč a Křižovatky, které dosáhly vrcholu žebříčku The New York Times a oslovily desítky milionů čtenářů po celém světě. Když na břeh ostrova mezi tímto a oním světem vyplaví voda přepravní kontejner, Jan Sběratel v něm najde mladou ženu – polámanou, zmrzlou a sotva živou. S pomocí léčitelů a učenců dohlíží na její uzdravování a záhy zjistí, že ji její genetický kód spojuje s každou známou rasou. Nikdo ale netuší, jaké může mít její přežití význam. Nikdo, až na Evu, matku všech živých. Ta ji oslovuje „dcero“ a pozve ji, aby se stala svědkyní příběhu stvoření, jejího a vlastně i našeho…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301231/eva-Jtm-301231.jpg 3.880
Orig. název:

Eve (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Eva

Přidat komentář
Lilda
11. dubna

Autor má velký dar popisovat notoricky známé skutečnosti naprosto jinak, v jiném světle a z jiného úhlu, než jak je známe. Kniha vybízí k zamyšlení. Burcuje stejně jako Chatrč (ačkoli stojím za názorem, že ji nelze považovat za novou Bibli - nadneseně řečeno). Jsem velice ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Jakožto věřící člověk znám biblický příběh o stvoření. Ale tato kniha ho jakoby znovu tvoří, uvádí do nové dimenze. Nádhera. Nádhera.

zdenaR
31. ledna

Tuto knihu opravdu nelze číst jako zábavnou beletrii.
Má daleko hlubší myšlenku. Buď jí chceme naslouchat a přemýšlet, nebo ji prostě nechápeme.
Není to o náboženství, ale o víře. Náboženství je pouze uměle vytvořená instituce k ovládání lidí (jako předchůdce politiky). To, co by v sobě měl mít každý člověk, je právě víra :-))) A tu v sobě máme i my ateisté.

Annkag
22. ledna

Úžasná kniha,ktorá vo mne ostane.
Pocit ktorý som z nej mala bol blízky Chatrči.
Autorové príbehy sú tak nadludsky nádherné s hlbokým ofkazom že za náboženstvom je niečo nádherné,niečo čo máme v sebe len by sme to maly objaviť.

Kexina
01. ledna

Už jste se někdy setkali s knihou, které jste od začátku do samotného konce vůbec nerozuměli, ale přesto vás pohltila tak, že jste doslova hltali každou další větu, stránku a kapitolu?
Kdybych měla z této knihy napsat obsah, nejspíš bych neuspěla. Ale přesto jsem nevynechala jedinou volnou chvilku, abych se vrhla na její čtení.

martinkaLLL
02.12.2018

Příběh celkově zajímavý, ale v knize byly pasáže, u kterých jsem se opravdu dost nudila a prokousávala se jimi.

Ewiczka
28.10.2018

Nějak se mi kniha netrefila do vkusu, špatně se mi četla, několikrát jsem začínala a některé části četla opakovaně... K té se celkem jistě už nevrátím :)

petra1394
01.10.2018

No ty kráso, dělejte si prdel z plastelíny pane Youngu :D

EvikU.
12.08.2018

Kniha se mi líbila. Docela hodně. Chatrč se mi četla hodně těžce a nechápala ji, ale tahle kniha se četla hezky.