Eva

Strhující román předurčený k tomu, aby se stal jednou z nejdiskutovanějších knih desetiletí – stejně jako autorovy předchozí tituly, Chatrč a Křižovatky, které dosáhly vrcholu žebříčku The New York Times a oslovily desítky milionů čtenářů po celém světě. Když na břeh ostrova mezi tímto a oním světem vyplaví voda přepravní kontejner, Jan Sběratel v něm najde mladou ženu – polámanou, zmrzlou a sotva živou. S pomocí léčitelů a učenců dohlíží na její uzdravování a záhy zjistí, že ji její genetický kód spojuje s každou známou rasou. Nikdo ale netuší, jaké může mít její přežití význam. Nikdo, až na Evu, matku všech živých. Ta ji oslovuje „dcero“ a pozve ji, aby se stala svědkyní příběhu stvoření, jejího a vlastně i našeho…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301231/eva-Jtm-301231.jpg 3.880

Eve (2015)

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Eva

Lilda

Autor má velký dar popisovat notoricky známé skutečnosti naprosto jinak, v jiném světle a z jiného úhlu, než jak je známe. Kniha vybízí k zamyšlení. Burcuje stejně jako Chatrč (ačkoli stojím za názorem, že ji nelze považovat za novou Bibli - nadneseně řečeno). Jsem velice ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Jakožto věřící člověk znám biblický příběh o stvoření. Ale tato kniha ho jakoby znovu tvoří, uvádí do nové dimenze. Nádhera. Nádhera.

zdenaR

Tuto knihu opravdu nelze číst jako zábavnou beletrii.
Má daleko hlubší myšlenku. Buď jí chceme naslouchat a přemýšlet, nebo ji prostě nechápeme.
Není to o náboženství, ale o víře. Náboženství je pouze uměle vytvořená instituce k ovládání lidí (jako předchůdce politiky). To, co by v sobě měl mít každý člověk, je právě víra :-))) A tu v sobě máme i my ateisté.

Annkag

Úžasná kniha,ktorá vo mne ostane.
Pocit ktorý som z nej mala bol blízky Chatrči.
Autorové príbehy sú tak nadludsky nádherné s hlbokým ofkazom že za náboženstvom je niečo nádherné,niečo čo máme v sebe len by sme to maly objaviť.

Kexina

Už jste se někdy setkali s knihou, které jste od začátku do samotného konce vůbec nerozuměli, ale přesto vás pohltila tak, že jste doslova hltali každou další větu, stránku a kapitolu?
Kdybych měla z této knihy napsat obsah, nejspíš bych neuspěla. Ale přesto jsem nevynechala jedinou volnou chvilku, abych se vrhla na její čtení.

martinkaLLL
02.12.2018

Příběh celkově zajímavý, ale v knize byly pasáže, u kterých jsem se opravdu dost nudila a prokousávala se jimi.

Ewiczka
28.10.2018

Nějak se mi kniha netrefila do vkusu, špatně se mi četla, několikrát jsem začínala a některé části četla opakovaně... K té se celkem jistě už nevrátím :)

petra1394
01.10.2018

No ty kráso, dělejte si prdel z plastelíny pane Youngu :D

EvikU.
12.08.2018

Kniha se mi líbila. Docela hodně. Chatrč se mi četla hodně těžce a nechápala ji, ale tahle kniha se četla hezky.