Křižovatky

Anthony Spencer je sebestředný bezcitný boháč, pyšný na své „úspěchy“ v práci, kde se ho všichni bojí, i v rodině, kterou chladnokrevně rozvrátil. Po úrazu hlavy se octne v kómatu na JIP. Jeho tělo leží bez hnutí obklopeno přístroji, jeho mysl se však probouzí v krajině, která zrcadlí Tonyho dosavadní život – zarostlá a nehostinná, opuštěná. Až na toho, který se rozhodl Tonyho nikdy neopustit a pomoci mu nalézt sílu, způsob a především důvody, proč se změnit… Stejně jako Chatrč (2007, česky 2009), kultovní kniha (celosvětově prodáno více než 18 milionů výtisků), v níž se tragédie smrti střetává s věčností božího záměru, jsou i Křižovatky určeny všem, kdo v kolotoči moderního světa hledají naplnění slov, jako je víra, láska a odpuštění. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166295/krizovatky-166295.jpg 4.1194

Cross Roads (2012)

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Křižovatky

polynka1234

Pro mě je kniha opravdovým klenotem v uvědomění si lidských hodnot. Je to taková sonda do hlubin lidské duše. Na Youngovi jsou kouzelné ty jeho složité úvahy, kdy se čtenář musi na chvíli zastavit a o této úvaze přemýšlet, aby příběh a změny v chování postav lépe pochopil. Jo, ví jak se čtenáři dostat pod kůži. Jen jsem trošku zmatená- četla jsem Chatrč a Evu a před sebou mám už jen "lzi o bohu, kterym věříme"- v Křižovatkách se zmiňuje o spisovatelich zabývajících se stejnou tématikou- tak z toho mám pocit, že odkazuje na ně a dal už beletrie psát nebude, ale je to jen hádání.

MaggieR
30.12.2018

Skvelá kniha, ale dotkla sa ma o čosi menej ako Chatrč. Zasa som mala asi príliš veľké očakávania. Rozhodne kvalitné čítanie.

darksterka43
30.11.2018

Super kniha, opět hodně hluboké myšlenky ( ne tak moc jako v Chatrči) určitě se k tomu časem vrátím

nikkifinn
28.10.2018

Strašná slabota. Naprostá kopie Chatrče, jen si autor vybral jinou postavu. Stejný koncept, stejné myšlenky, stejná "zahrádka"... jsem zklamaná. Chatrč byla TOP, tohle fakt ne :(

Beruscard
22.08.2018

Je to úžasná kniha. Člověk se zamyslí nad svým životem.

cumulus
03.08.2018

Úžasná kniha stejně jako Chatrč. Moc se mi líbilo, jak Tony vyřešil napravení svých chyb a svou moc uzdravit věnoval.

Měňavka
09.05.2018

Myslím,že člověk musí být na tuhle literaturu nastaven a připraven ji přijmout. Já jsem tak nějak v polovině. Potřebuji víc času se s tím obsahem potkat a porozumět mu.

Annkag
21.04.2018

Slabšie dielo ako Chatrč ale tiež nám ukazuje rozpoloženie človeka ktorý hladá smer,dovod a príčinu života.

JitulHa
28.02.2018

Tahle kniha se nedá lehce popsat, je v ní ukryto tolik slov, myšlenek a hlavně poznání. To, co se může zdát zprvu prosté a nedůležité, ukáže zničehonic svou opravdovou váhu. Máme tu obraz člověka coby povrchního sobce, kterého se nic nedotkne, avšak jen navenek. Všechny své strasti a rány totiž úspěšně skrývá v sobě, a ony mu tudíž neubližují. Zdánlivě neubližují. Jeho nitro totiž trpí dál. Kniha má nejen originální zápletku, zajímavý děj, silný příběh či hluboce propracované postavy, nýbrž je výjimečná i tím, že donutí zapřemýšlet. A nejen to, je nabitá spoustou emocí, které dokáže ze svých stránek přenést na samotné čtenáře, prostě nedá spát, dokud není konec.

mendule
08.01.2018

přečetla jsem Chatrč, Evu a Křižovatky. musím říct, že Křižovatky se mi líbily nejvíc.

Garik
05.01.2018

V predošlých komentároch bolo spomenuté už hádam všetko, a tak pridávam iba tento úryvok:

„Už dávno usoudil, že smrt znamená prostě konec, okamžik, kdy ustane všechno vědomé myšlení a prach se nemilosrdně obrátí v prach.
V jeho sobeckosti mu taková filozofie skýtala útěchu. Když se to vzalo kolem a kolem, neospravedlňovalo ho to k tomu, aby se staral o sebe, řídil nejen svůj život, ale i životy ostatních pro svůj vlastní prospěch a svoje výhody? Neexistovala žádná jediná správná věc, žádná absolutní pravda, pouze legalizované společenské zvyky a přizpůsobení založené na pocitu viny. Pokud takhle pojímal smrt, znamenalo to, že na ničem doopravdy nezáleží. Život byl násilným evolučním uchopením bezvýznamnosti, dočasným pěžíváním nejchytřejších a nejprohnanějších. Za nějakých tisíc let, pokud lidstvo přežije, nikdo nebude vědět, že nějaký Tony vůbec existoval, natož aby se starali, jaký vedl život.“

Zuziiik
27.12.2017

Já asi nemám slov.....hodně se mne to dotýká a je to z jedné části dost osobní.....ale i tak je to po Chatrci velmi vydařené dílo....

Eruniss
03.08.2017

Skvělá kniha, kterou bych těsně po dočtení ráda ohodnotila pěti hvězdičkami, ale za mě byly některé pasáže napsané tak, že jsem je ze začátku nechápala (např. klouzání z hlavy jedné osoby do druhé) a pochopila až když jsem se dostala dál, takže jsem se pak většinou vracela abych si "dopředstavila" části, které mi prvně nebyly jasné. Také na začátku jsem se nebyla úplně schopná začíst, což mi dělalo problém i při některých zamyšleních, kdy jsem úplně nebyla schopna plně pochopit myšlenku. (myšleno některé rozhovory o tom jak to teda všechno je a funguje, s Ježíšem, Jackem, babičkou atd.)
Také postavy jako babička a holčička v zelenomodrých šatech (nechci spoilerovat, takže kdo četl ví co myslím) mi osobně moc neseděly k těm, které měly představovat v reálném světě. Ale chápu že některé postavy se nám popisují těžce a nikdo je nedokážeme plně pojmout a správně popsat. Přecejen, za takové osoby se těžko vytvářejí smyšlené dialogy.
Co se mi ale moc líbilo, tak konec. Vše se do konce dostalo plynule, pojetí světa v knize jsem už chápala a orientovala se v něm, a na rozdíl od zbytku knihy jsem posledních cca 100 stran přečetla najednou a jedním dechem.
Knihu bych doporučila jako velice zajímavé čtení, na konci dojemné. Obsahuje spoustu látky nad kterou se můžeme sami dále zamýšlet, např. Jak by vypadala moje krajina? Komu bych dala svůj dar uzdravení v podobné situaci? Kdo, nebo co je naším chrámem v srdci? Co naše ego? A jaké máme my squattery?

mijan
03.07.2017

Pro mne velmi inspirující kniha. Čtivá, která se vás dotkne někde hluboko uvnitř.

EvikU.
09.04.2017

Pro mě už nemá takové kouzlo jako Chatrč.

Cipori
31.03.2017

Příjemné počtení, i když autorovo pojetí Boha na mne působí poněkud zjednodušeně a lehce kýčovitě...

lenochod6
05.03.2017

Kniha se mi líbila moc, jeho myšlenky mě vždy dostávaly, ne se vším bych souhlasila, ale určitě je dobré si to přečíst a zamyslet se, to nikomu neuškodí. Je to taky dobré číst s nadhledem jako takovou náboženskou fantasy, pro ty co jsou nevěřící, tak si knihu užijí, když ju budou brát jako fantasy, protože je tam pár dobrých a vtipných a citlivých momentu, které vás dostanou.
Celkově jsem se u této knihy hodně nasmála :) na rozdíl od Chatrče, která byla též vtipná, ale víc řešila utrpení apod. a tahle spíš řešila změnu člověka :)
Rozhodně doporučuji.

misac96
16.02.2017

Autor, již méně úspěšně navazuje na svou předchozí knihu Chatrč. Pro mě už je kniha moc komplikovaná a nedosahuje takových kvalit, jako již zmíněná kniha. Neurazí, ale i nenadchne.

cérka
31.10.2016

Hluboký, krásný, smutný, šťastný, úsměvný...příběh. Stejně jako Chatrč úžasná kniha na kterou budu ještě dlouho myslet.

PetraBery
25.06.2016

Od knihy jsem očekávala něco jiného... Příběh o člověku, který si ocitne na pomezí mezi životem a smrtí, příběh o setkání s Bohem, příběh o bilanci, jestli prožitý život za něco stál. Zajímavá knížka, která nutí přemýšlet o životě a smrti samotné.

evelýny
19.05.2016

Z mého pohledu je kniha hlavně o víře v boha. První část knihy mě opravdu nebavila, ale ta druhá část mi moji trpělivost vynahradila. Jediné, co mi vadilo bylo oslovení Taťka Bůh - dost infantilní a zde mě to fakt rušilo.
Zajímavý pohled na klinickou smrt a na vše to záhadné, co kolem tohoto tématu bylo - je - a bude řečeno.

Peťulka3
18.03.2016

Stejně jako Chatrč. Ten příběh má prostě hloubku! Ani bych nevěřila,že se mi něco takového bude líbit,ale líbilo! A to moc. Jsem ráda že jsem do toho šla a rozhodně to ve mě zanechalo určitou....stopu. :-)

dark.ma93
16.02.2016

Chatrč mám radši :) To, jak kniha dopadne jsem osobně vytušila už od poloviny, jak tam se dostal Meggi do hlavy. Jinak ale vyloženě hezky napsané, protože to vyvolává v člověku spoustu otázek nad smyslem života, což já takové knihy můžu :)

tess.for
29.01.2016

Od knihy jsem očekávala daleko více. Nijak zvlášť mě nezaujala a vyloženě mě nudila.

DCKH
03.12.2015

Asi o 20% horší nežli Chatrč,přesto,perfektní dílo.S respektem mohu doporučit každému hledajícímu beletrii ze součesnosti.

lidunka1
26.10.2015

Na rozdíl od Chatrče jsem se nezačetla a odložila ji, Třeba její čas přijde.

Skawin
02.10.2015

Velké překvapení. Knihu si mě přitáhla, vůbec jsem nevěděla o čem je. Velmi citlivě a čtivě uchopení téma o době mezi životem a smrtí. Lze jen doporučit...

simonit
03.09.2015

Strašně zajímavá knížka...ani bych neřekla, že se mi bude až tak líbit :)

Zafiro
13.07.2015

Docela jiné čtení než Chatrč, a taky více stravitelnější, co se týče hlubokomyslných úvah směřovaných ke čtenáři (hlavní postavě). Opět se tu řeší mnoho otázek ohledně života (Tonyho) a vnitřních démonů. Je to jiný šálek kávy než v případě předchozí knihy, ale člověk se nevyhne tomu, aby je nesrovnal. Křižovatky jsou jiné a v určitém směru umírněnější než Chatrč, je to více o člověku než o Bohu.

lištička123
30.06.2015

Velice hezky psaný příbě. Vyvolává v člověku spoustu otázek o jeho vlastním životě. Moc se mi líbila.