Křižovatky

Anthony Spencer je sebestředný bezcitný boháč, pyšný na své „úspěchy“ v práci, kde se ho všichni bojí, i v rodině, kterou chladnokrevně rozvrátil. Po úrazu hlavy se octne v kómatu na JIP. Jeho tělo leží bez hnutí obklopeno přístroji, jeho mysl se však probouzí v krajině, která zrcadlí Tonyho dosavadní život – zarostlá a nehostinná, opuštěná. Až na toho, který se rozhodl Tonyho nikdy neopustit a pomoci mu nalézt sílu, způsob a především důvody, proč se změnit… Stejně jako Chatrč (2007, česky 2009), kultovní kniha (celosvětově prodáno více než 18 milionů výtisků), v níž se tragédie smrti střetává s věčností božího záměru, jsou i Křižovatky určeny všem, kdo v kolotoči moderního světa hledají naplnění slov, jako je víra, láska a odpuštění. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166295/krizovatky-166295.jpg 4.1198

Cross Roads (2012)

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Křižovatky

pinussilv

Křižovatky jsou krásná kniha plná krásných myšlenek. Jsem si jistá, že něco pro sebe v ní najdou nejen věřící čtenáři, ale všichni, kdo se do příběhu ponoří. Najednou si člověk uvědomí, co je v životě důležité a co se nám mnohdy jako důležité pouze jeví v našem životním přesvědčení. Knížka vede k zamyšlení o hodnotách a radostech každodenního obyčejného života, k tomu, abychom si uvědomili, jak důležité jsou mezilidské vztahy. Obzvlášť v dnešní době "on-line!" životů ja takové knižní zastavení velmi přínosné a současně krásně čtivé.

pinussilv

polynka1234

Pro mě je kniha opravdovým klenotem v uvědomění si lidských hodnot. Je to taková sonda do hlubin lidské duše. Na Youngovi jsou kouzelné ty jeho složité úvahy, kdy se čtenář musi na chvíli zastavit a o této úvaze přemýšlet, aby příběh a změny v chování postav lépe pochopil. Jo, ví jak se čtenáři dostat pod kůži. Jen jsem trošku zmatená- četla jsem Chatrč a Evu a před sebou mám už jen "lzi o bohu, kterym věříme"- v Křižovatkách se zmiňuje o spisovatelich zabývajících se stejnou tématikou- tak z toho mám pocit, že odkazuje na ně a dal už beletrie psát nebude, ale je to jen hádání.

MaggieR
30.12.2018

Skvelá kniha, ale dotkla sa ma o čosi menej ako Chatrč. Zasa som mala asi príliš veľké očakávania. Rozhodne kvalitné čítanie.

darksterka43
30.11.2018

Super kniha, opět hodně hluboké myšlenky ( ne tak moc jako v Chatrči) určitě se k tomu časem vrátím

nikkifinn
28.10.2018

Strašná slabota. Naprostá kopie Chatrče, jen si autor vybral jinou postavu. Stejný koncept, stejné myšlenky, stejná "zahrádka"... jsem zklamaná. Chatrč byla TOP, tohle fakt ne :(

Beruscard
22.08.2018

Je to úžasná kniha. Člověk se zamyslí nad svým životem.

cumulus
03.08.2018

Úžasná kniha stejně jako Chatrč. Moc se mi líbilo, jak Tony vyřešil napravení svých chyb a svou moc uzdravit věnoval.

kóma

William Paul Young