Křižovatky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anthony Spencer je sebestředný bezcitný boháč, pyšný na své „úspěchy“ v práci, kde se ho všichni bojí, i v rodině, kterou chladnokrevně rozvrátil. Po úrazu hlavy se octne v kómatu na JIP. Jeho tělo leží bez hnutí obklopeno přístroji, jeho mysl se však probouzí v krajině, která zrcadlí Tonyho dosavadní život – zarostlá a nehostinná, opuštěná. Až na toho, který se rozhodl Tonyho nikdy neopustit a pomoci mu nalézt sílu, způsob a především důvody, proč se změnit… Stejně jako Chatrč (2007, česky 2009), kultovní kniha (celosvětově prodáno více než 18 milionů výtisků), v níž se tragédie smrti střetává s věčností božího záměru, jsou i Křižovatky určeny všem, kdo v kolotoči moderního světa hledají naplnění slov, jako je víra, láska a odpuštění. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166295/big_krizovatky-ZAz-166295.jpg 4.1245
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Cross Roads, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha Křižovatky

ZUZANA-123
13.03.2022

Kniha plná hluboké moudrosti,stejnĕ jako Chatrč.Přesto jsem se i zasmála u scény na záchodcích v kostele..Doporučuji tém které oslovila a zaujala Chatrč.

Pavlaj
27.07.2021

Mé první setkání s autorem a bylo to ……. dost zvláštní? Asi chápu autorův záměr i zamýšlené poselství, ale bylo to moc okatě moralizující. V podstatě stejnou myšlenku zpracoval Dickens ve Vánoční koledě už před 180 lety vtipnějším a přímočařejším způsobem. Taky se mi zdá, že právě ti lidé, kteří v životě zažili velké ztráty, většinou nejsou krutí a zatvrzelí, spíš jsou laskaví a soucitní. Takže mi ten hlavní hrdina přišel papírový, neživotný a nevěrohodný.


pydla
23.05.2020

Druhá kniha od autora Chatrče je samostatným příběhem a nijak na Chatrč nenavazuje. Přesto má společnou nit a tím jsou otázky typu Proč.
Anthony je boháč, který je drsný, v rodině i v práci se ho bojí, chová se chladnokrevně a pyšně.
Po nehodě, při které utrpí vážný úraz hlavy se na jednotce intenzivní péče potýká se životem. Náhle se jeho mysl ocitá v opuštěné nevábné krajině obklopené vysokou zdí. Je tam sám, až na Boha, který se ho nehodlá opustit. Přiměje Tonyho prožívat zpětně svůj život, ukáže mu zlomená srdce Tonyho nejbližších, pokládá mu otázky, na které nechce zprvu odpovídat. Podaří se Bohu zlomit tvrdé srdce Tonyho a zbourat vysokou zeď, kterou si kolem sebe postavil?
Křižovatky nedosahují čtivostí Chatrče, ale stejně jako ona nabízí čtenáři pohled na otázky jako je víra, láska a odpuštění.

essterkaa
04.02.2020

Kniha s nádherným poselstvím, která Vás donutí se hlouběji zamyslet o vašem životě a vztahu s Bohem. Co mě mrzelo bylo to, že pokud jste před Křižovatkami četli Chatrč, tak už v některých pasážích víte, jak bude děj pokračovat a kdo je co za postavu. Popravdě jsem moc nezažila moment překvapení, který se u této knihy vzhledem k tématu očekává. Zároveň jsem už téměř na začátku věděla, jak kniha skončí. Ale poselství opravdu krásné.

andrea7459
30.09.2019

Kniha mě velmi bavila

Elyen
19.05.2019

Variace na podobné téma jaké bylo v Chatrči. Pro mě ale lepší, vyspělejší variace. Jako by se autor už nebál a dovolil si odlepit se víc od země. Křižovatky jsou vtipnější, absurdnější, podstata je sdělena lehčím a méně vážným způsobem (nemusí být na škodu, možná naopak). Což neznamená, že jsou méně dojemné. Konec je dlouho dopředu předvídatelný, ale upřímně, mohlo by to vlastně skončit jinak, aniž by to popřelo myšlenky v knize uvedené? Autor dokonce hlavní postavě umožnil se se svými blízkými nějakým způsobem rozloučit a trochu tak napravit roky páchané škody a nenechat na zúčastněných, aby se s tím poprali sami. To mě, jako milovnici šťastných konců, nadchlo.
Mimochodem celou dobu čtení mi v hlavě strašila otázka: Co je horší? Když rodič přijde o milované dítě, nebo když dítě přijde o milujícího rodiče?

MOu598
30.04.2019

Asi půlka se mi líbila, pak dost bláznivé, uhozené.
Trochu o tom, co je mezi životem a smrtí a o duši - tyhle otázky mne zajímají.
Chatrč byla lepší, tuhle knížku moc vysoko nehodnotím.
Citát: "Není třeba to chápat, je třeba to poznat."

pinussilv
28.02.2019

Křižovatky jsou krásná kniha plná krásných myšlenek. Jsem si jistá, že něco pro sebe v ní najdou nejen věřící čtenáři, ale všichni, kdo se do příběhu ponoří. Najednou si člověk uvědomí, co je v životě důležité a co se nám mnohdy jako důležité pouze jeví v našem životním přesvědčení. Knížka vede k zamyšlení o hodnotách a radostech každodenního obyčejného života, k tomu, abychom si uvědomili, jak důležité jsou mezilidské vztahy. Obzvlášť v dnešní době "on-line!" životů ja takové knižní zastavení velmi přínosné a současně krásně čtivé.

1