Ve stínu erbu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Francie za vlády Ludvíka XV. Raymond je druhorozený synem vlivného hraběte, Frederika dcerou bohatého sicilského vévody Zasnoubili je už v dětském věku. Raymondův otec potřebuje finance, Frederičin zase politický vliv. Děti se upřímně nenávidí. Přesto ke sňatku o deset let později dojde. Než si novomanželé stačí urovnat nepřátelské vztahy, odjíždí Raymond do války a Frederika je odložena na puštěný lovecký zámeček. Musí se vypořádat nejen se složitými životními podmínkami, ale i s intrikami Raymondovy rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71895/ve-stinu-erbu-71895.jpg 4.1110
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Ve stínu erbu

maryska09
22.11.2021

Další klasická kniha paní Körnerové, plná lásky, intrik, napětí a soubojí. Pokud to čtenář čeká, tak kniha nezklame.

Ronnie68
13.07.2021

skvělá historická kniha ... zaujala mě hnedka od prvních stran (odehrávající v historické Francii - to je pro mě :) ) ... doporučuji ... není tak silná (spíše útlá) a příběh opravdu zaujme ...


Sidonka3
03.07.2021

Aristokratičtí, pyšní novomanželé nezačali svůj svazek zrovna nejlépe. Před svatbou se setkali jen jedinkrát, a to v dětství, a toto setkání zaselo svár do jejich čistě politického a obchodního manželství, sjednaného jejich otci. Od začátku je vnucený, povinný vztah vypjatý, je to takové kdo s koho, kdy přiznání citu by bylo porážkou. Hned po svatbě navíc manžel Raymond odjíždí do války a Frederiku ani neuvede do jejího nového domova, na zanedbaný lovecký zámeček, čímž jí otevřeně uvádí do postavení odložené ženy, na jejímž osudu mu nezáleží.
Jejich jednání je sice občas poněkud nepochopitelné (osamocený, znuděný a poraněný manžel se jako trucovité děcko vprostřed knihy schovává před pečující manželkou, která ho začíná přitahovat, v druhém křídle zámku, proč proboha?), dobře, něco se dá vysvětlit tím, že třeba nevěděli jak začít se sbližováním, někdy je to ale už opravdu přehnané a chycené za vlasy. Každopádně vztah vypadá dlouho nejistě, nedostupně a o to vyzní historická romance dramatičtěji. Raymond pobývá ve společné domácnosti minimálně a není to žádný vysněný princ plný pochopení, Frederika si svůj osud svým jednáním taky úplně neulehčuje. I proto se možná čte tahle romance tak dobře. Je napínavá, čtivá, dlouho jako by byla situace nejasná a autorka si hraje na to, že dlouho „nevíte“ jak to asi tak všechno skončí. Nedovysvětlenost něčích pohnutek a prapodivných myšlenkových pochodů nebo naivita postojů hrdinů je v tomhle žánru odpustitelná.

Romance se odehrává ve Francii za vlády Ludvíka XV. a patří mezi to lepší, co bylo pro letní pohodové počtení napsáno. Název knihy „Ve stínu erbu“ znamená, že se F. nelíbil život pod zaprášeným erbem, který visel v hlavní síni nad její hlavou, hlava rodu-tchán proti ní dělal intriky a chtěl F. odstranit a ona se symbolického štítu rodu Valandrey dlouho oprávněně obávala.
Je to takové snadné, pěkné odpočinkové počtení, kde rozebírání proč se stalo tohle a právě takhle a jestli všechno dává dokonalej smysl je spíš na škodu. O příběhu je nejlepší moc nepřemýšlet, relaxovat při něm a pak můžete dát s klidem poměrně vysoké hodnocení. Času stráveného s touhle pohádkou nelituju, i když tam mohlo být víc emocí, které čtenářku hlouběji a osobněji zasáhnou.

knihovnička007
24.06.2021

Knihu jsem v těchto dnech četla znovu. Narazila jsem na ni v knihovně a protože mám knihy autorky ráda, nedalo mi to...
Kniha je odpočinková, jednoduchá, nenáročná. Raymond a Frederika jsou donuceni se vzít, i když se nesnáší. Samozřejmě časem se do sebe zamilují, ale musí spolu překonat velké nesnáze. Vše v Paříži za vlády Ludvíka XV.

Mája777
19.06.2021

Venku je horko k zalknutí, ale s touto knihou to šlo přečkat. Opravdu oddychovka na jedno odpoledne, která neurazí.
Kolem této autorky jsem už delší dobu kroužila. Nechápu, proč jsem tak dlouho odolávala.
(19. 6. 21 - 14 772 - 38)

tabaluga
25.04.2021

Mám ráda historické romány, ale v poslední době jsem jich moc neprecetla. Toto bylo takové mile pohlazení po duši, taková jednohubka:-D

cibulka 8
10.04.2021

Tuhle knížečku jsem četla už mockrát a pořád mě baví. Paní Hana to prostě umí...

cibulka 8
10.04.2021

Tuhle knížečku jsem četla už mockrát a pořád mě baví. Paní Hana to prostě umí..

1