Madisonské mosty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hluboký, dojemný příběh osudové lásky, který v sobě skrývá neobyčejně silný emotivní náboj, se řadu týdnů držel na předních místech žebříčků bestsellerů a dočkal se filmového zpracování s Meryl Streepovou a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali. Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění. Hodina pravdy nastane v okamžiku rozloučení... Autor napsal volné pokračování příběhu pod názvem Prach tisíce cest....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1906/madisonske-mosty-1906.jpg 4.2440
Série:

Madisonské mosty 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Bridges of Madison County, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (121)

Kniha Madisonské mosty

MOu598
12. dubna

Nejdřív jsem někde slyšela chválu na knížku i film. Pak viděla film a přečetla útlou knížku. SUPER. Zvláštní, jak film i kniha dovedly vytvořit takovou atmosféru.
Chci věřit tomu, že tak hluboký cit a láska a propojení může potkat každého z nás. Jen nevím, zda hledat, nebo čekat na verandě.

Belanna
18.11.2021

Je to ta krásná až naivní romantika. Jen pár dní a ovlivní celý zbytek života.
I když jsem film viděla několikrát, přesto i u knížky jsem měla v očích slzy...


maryska09
17.08.2021

Kniha je taková milá povídka o velké lásce. V dnešním světě si jen už těžko představíme, že se někdo vzdá tak velké lásky kvůli manželovi, se kterým mám jen málo společného a kvůli skoro dospělým dětem. Možná jsou lidé sobečtější, ale možná je dobře, že by dnes takovou lásku nezahodili.

Vesper001
17.06.2021

„Analýzy věci jen ničí. Některé věci, čarovné věci, mají zůstat vcelku. Když je člověk rozebere, rozplynou se.“ Příběh dávné lásky, zaprášené roky odloučení, ale nevybledlé. Citlivé a nepatetické vyprávění o dvou lidech, dvou zrnkách kosmického prachu, která se v jednom bodě a na jeden okamžik setkaly. Navenek se nezměnilo nic, ale uvnitř všechno.

ještěrka38
30.04.2021

Kdo zná film, tak ví, že je to nádherný příběh dvou lidí, kteří spojí své životy pouze na čtyři dny a přestože spolu nezůstanou, milují se do konce života... Nádherné čtení..

alef
18.03.2021

Naladění na stejnou notu, rozumí si i beze slov, fyzická přitažlivost jiskří ve vzduchu a konvence maloměsta hasí ten požár studenou sprchou.

„K posedlosti není potřeba důvod, proto je to posedlost.“

Romantiku příliš nečtu, jenže jsem před několika dny zapnula telku, nejspíš v tom správném rozpoložení, a nepřepnula, když jsem uviděla Meryl Streep a Clinta Eastwooda, a samozřejmě, film si náležitě užila. Hned druhý den jsem došla k rodičům, a prohledala jejich knihovnu, věděla jsem, že tam někde je :-). A tak jsem si křehký a dojímavý příběh o tom, že láska vás může zasáhnout kdekoliv, kdykoliv, a taky v jakémkoliv věku, užila podruhé. A rovnou přiznávám, samozřejmě, že mě příběh dojal, však je taky velmi emotivně napsaný, i když, jako, no tak dobře, řekněme zralejší čtenářka, jsem se na příběh podívala možná i trochu jinak …

„Skutečnost není taková, jakou sliboval začátek písně, ale ani tak ta píseň není špatná.“

V životě totiž existuje spousta možností, nekonečné kombinace cest, kterými se každý z nás může dát, ale zrovna tak existuje velká spousta takových, kterým se rozhodnete ve svém životě nevěnovat, po kterých prostě nepůjdete … a přeci existují!

fénix56
12.03.2021

Jedna z knížek, u které se mi trošku více líbilo filmové zpracování. Nicméně i tak se kniha dobře četla, téma lásky dvou životem už otřískaných lidí nebývá zase až tak časté. Navíc se příběh odehrává v době, kdy rozvody nebyly běžné, takže Francesca má před sebou dilema. Scéna s odjíždějícím autem Roberta Kincaida je nezapomenutelná...

Barbora216
02.02.2021

Madisonské mosty se staly jednou z mých životních knížek. Možná jsem je četla ve správný čas a ve správném rozpoložení, čímž se pro mě staly jednou z mála knih, které budu číst mnohokrát. Příběh je krátký, úderný, není přeslazený a je naprosto uvěřitelný. Výjimečný vztah dvou lidí je podle mě popsán naprosto přesně a trefně, bez zbytečných citových výlevů. A ještě hlubší význam knihy je dán tím, že autor naznačil, že aby výjimečná láska zůstala výjimečná, nemůže přerůst ve všední každodenní vztah. Což dělá osudové setkání ještě smutnější a hlubší. Krásný.

1