Madisonské mosty

Madisonské mosty https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1906/madisonske-mosty-1906.jpg 4 504 134

Madisonské mosty série

Hluboký, dojemný příběh osudové lásky, který v sobě skrývá neobyčejně silný emotivní náboj, se řadu týdnů držel na předních místech žebříčků bestsellerů a dočkal se filmového zpracování s Meryl Streepovou a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali. Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění. Hodina pravdy nastane v okamžiku rozloučení... Autor napsal volné pokračování příběhu pod názvem Prach tisíce cest.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bridges of Madison County , 1992

Elisa.Day
08.08.2013 3 z 5

Něco tomu chybělo...něco, co v sobě mají Meryl Streep a Clint Eastwood... V knižní podobě se mě osud Roberta a Francesky nedotkl rozhodně tolik jako v té filmové, škoda...

pohodaaklid
20.03.2013 5 z 5

Romantický příběh, knížka je stručná, výstižná, takové čtu nejraději. Ještě pro srovnání kouknu na film a určitě zase budu brečet :-)

tak jsem koukla i na film... můj názor je, že knížka je lepší... asi je to tím, že jsem si u knížky vybavila hrdiny po svém :-)

ajaworld
15.03.2013 4 z 5

"Jsem vlastně rád, že jsem Tě našel, že vím, že existuješ. Mohli jsme se taky minout jako dvě zrnka kosmického prachu".

Osudová láska a vzájemná přitažlivost...to se prostě někdy v životě stává...celá léta všechny situace a podmínky směřují do toho jednoho bodu, k setkání dvou lidí, kteří by se třeba i nikdy nemohli setkat. Ať chceme nebo ne, tak se to stane. Náhoda, osud ? nám postaví někoho do cesty. A pak už nikdy nic není jako dřív, přestože spolu třeba jdeme jen chvíli a naše cesty se nakonec nerozlučně a definitivně rozejdou...obvykle nikdy nezapomeneme...jak bychom mohli zapomenout...

O tom jsou Madisonské mosty. Určitě to není kýč.

Atuin
05.03.2013 5 z 5

Předpokládala jsem, prototže jsem první viděla film, že předloha bude něco sytější, masivnějšího. Bohužel. Překvapil už mě počet stran,ale záhy mi došlo že tím to není. Příběh zbytečně unikal, jako by si v něm nikdo nevěřil.

hortenzie
20.01.2013 3 z 5

Také se mi víc líbil film, M.Streepová v něm byla dokonalá (ostatně jako vždy), ale kniha rozhodně není špatná. Asi je chyba vidět nejdříve film a potom číst knihu. V tomto případě film literární předlohu překonal.

kika 13
20.01.2013 4 z 5

Nádherný příběh o lásce až z toho mrazí.

kazecha
20.07.2012 3 z 5

Dle mého názoru drtivá většina filmů nepředčí knihu - leč toto je pro mě zřejmě jediná kniha, kterou předčil film. Film, který mě tak rozhodil, že jsem o něm přemýšlela ještě hodně dlouho ...

Formeryl
21.06.2012 5 z 5

První kniha u které jsem se neubránila slzám. Musím se přiznat, že jsem viděla dříve film, který se mi líbil o něco víc a to kvůli třem větám, které mi v knize tolik chyběly...

ROBERT: Nechci tě potřebovat.
FRANCESCA: Proč?
ROBERT: Protože tě nemůžu mít.

Renik
26.01.2012 5 z 5

Příběh mně zasáhl moc. I prací a životem vytížená žena se může zamilovat. Moc hezky se to čte a navazuje snad i volné pokračování. Někdo v tom vidí přeslazenou romanci, ale není to tak. Film jsem neviděla.

rose
21.01.2012 4 z 5

Knížku jsem četla až po zhlédnutí filmu a řekla bych, že film je lepší, ten miluju. Knížka je celkem obyčejný příběh lásky, ale určitě má krásnou atmosféru a není to až tak úplně červená knihovna. Prostě Madisonské mosty můžeme asi buď milovat nebo nenávidět, nic mezi tím. Tak nevím, možná díky krásnému filmovému zpracování dám čtyři hvězdičky.

s.macuska
25.12.2011 3 z 5

Přijde mi to příjemný komorní příběh. Nenáročná, dojemná lovestory :) Vlastně přehnaný celkem běžný příběh ze života.

panjan
29.10.2011 3 z 5

Nevidět stejnojmenný film Clinta Eastwoda a nemít zoufale co číst, asi bych po této knize nesáhl. Je to romatika, která není úplně červenou knihovnou, ale tomu příběhu se nedá úplně věřit, je pod tím cítit provoplánová autorova snaha dojmout a ten konec právě touto snahou ztrácí veškerou poezii. Nevím proč, ale Eastwodův film mi nepřipadal jako laciná romantika, ikdyž knihu téměř kopíruje, ale právě naopak.

Miru
05.10.2011 2 z 5

Ufff. Clint Eastwood u mě jako režisér stoupl v ceně. Můžete mi vysvětlit, jak podle takové předlohy mohl někdo natočit film? Tohle už ani není kýč. Sladkobolná romance, kterou autorovi prostě nevěřím.

Judy24
01.09.2011 1 z 5

Ach jo, tak já teda budu první a zlá. Co je na tom sakra tolik úžasného?!

Já to nechápu, ta knížka je tlustá jako pohádka pro děti, které se sotva naučily číst a podle toho to taky podle mě vypadá. Já snesu lovestory, někteří mí přátelé by pravděpodobně řekli, že jsem schopná se do červené knihovny až obdivuhodně zažrat (i do harlekýnky od babičky), ale tohle mi prostě nesedlo.

Přeslazené lovestory se musí dát uvěřit, jinak se nedá číst. A já Francesce a Robertovi nevěřila. Bylo to bum! - přijel; bum! - zamilovali se na první pohled a pak hromada stránek popsaná jen množstvím slovních obratů, jakým lze snad popsat skutečnost, že k sobě dva lidé naprosto patří. Viděli se pár dní a pak už nikdy, ale nikdy na sebe nezapomněli a celý život trpěli odloučením, ach ach ach.

Myslím, že si dám pár měsíců odstup, pustím si film a pak to zkusím znovu, uvidíme, jestli změním názor. Musím přiznat, že místní hodnocení, mě trochu vyplašilo. Buď už totiž neumím v knize najít pravou lásku, anebo jí na papír akorát neumí přenést Robert James Waller ve stravitelné podobě.

zfilmováno mosty

Robert James Waller