Madisonské mosty

Madisonské mosty https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1906/madisonske-mosty-1906.jpg 4 504 134

Madisonské mosty série

Hluboký, dojemný příběh osudové lásky, který v sobě skrývá neobyčejně silný emotivní náboj, se řadu týdnů držel na předních místech žebříčků bestsellerů a dočkal se filmového zpracování s Meryl Streepovou a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali. Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění. Hodina pravdy nastane v okamžiku rozloučení... Autor napsal volné pokračování příběhu pod názvem Prach tisíce cest.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bridges of Madison County , 1992

Banny_L
10.06.2019 5 z 5

Knihu jsem četla před lety..a byť nemám ráda romantické příběhy, bylo to úžasné. Během dneška jsem poslouchala namluvené slovo..a úžasné je to pořád :).

zdenaR
20.05.2019 4 z 5

Pro mě je to jeden z mála případů, kdy se mi film líbil více než kniha - asi díky hlavním představitelům.
Kniha se mi četla velmi dobře, je to krásný, i když smutný příběh - často slza skanula.
Výsledně jsem si poslechla i audio, které krásně čte Zlata Adamovská - doporučuji.

Lusie
09.03.2019 5 z 5

Není tak rozsáhlá jako film, ale i tak je hlavní myšlenka zachycena velice krásně.

Jack93
12.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh, kterému na kráse ubírá jedině to, že se tváří realisticky, ale jde jen o "pouhou" fikci. I tak vás ale zasáhne. Nevím, jak ostatním, mě však nejvíce v paměti utkvělo závěrečné vyprávění Kincaidova kamaráda-hudebníka, protože znělo opravdově. Přestože jde o romantickou novelu, díky Robertu Kincaidovi neboli Poslednímu kovbojovi Clintu Eastwoodovi má kniha filozofický přesah.
Film jsem viděl, ale už si ho tolik nepamatuji, takže se na něj budu muset podívat znovu, nejlépe se zásobou kapesníků. Copak existuje někdo lepší než Clint a Meryl?

josefina_silena
02.01.2019 4 z 5

Hezké romantické čtení. Příběh je velmi pomalý, někdo by možná řekl, že se až příliš vleče, ale na druhou stranu mě kniha (i následně film) donutila zastavit se a přemýšlet. Příběh není přeplácaný ani přestřelený. Je to příběh, který by se klidně mohl stát nám všem.

Isew
16.09.2018 5 z 5

Film jsem neviděla. Příběh jsem neznala. Šla jsem do neznámého a byla to cesta velmi, velmi příjemná. Četla jsem ji před dvěma lety a vždy si na tento příběh vzpomenu, když čistím vanu. Ano, hlavní hrdina se u hlavní hrdinky vykoupal a pak po sobě umyl vanu. Vím, že by mě asi mělo utkvět v hlavě něco objevnějšího, ale tohle mi přišlo tak úžasné...

pause
05.09.2018 3 z 5

První jsem viděla film a ten jsem si zamilovala. Poutavý příběh. Při čtení knihy měli postavy už reálnou tvář :),ale už mě kniha tolik neoslovila.

Nočnípták
04.09.2018 4 z 5

Když jsem poprvé četla tuto knihu nevěděla jsem že je to bestseller, ani že existuje film. Zaujalo mne, že základem příběhu je skutečnost. Moc se mně kniha líbila. Není to žádná slaďárna / ty nemám ráda/, ale krásný romantický příběh, který je velice skutečný, uvěřitelný. Filmu jsem se docela bála, už jsem měla svoji představu. Když se mně líbí knížka, většinou jsem filmem zklamaná. Ovšem tenhle film byl pro mne překvapením. Moje představa Francesky byla úplně jiná, ale Meryl Streepová ji úplně převálcovala. Tenkrát to bylo poprvé, co se mně líbil film stejně jako knížka. Vlastně možná i o trošičku víc.

Etvel
14.07.2018 3 z 5

Těžko říct proč jen tři hvězdičky. Knihu jsem se rozhodla přečíst kvůli její obrovské pověsti, tedy pověsti, že se jedná o neskutečně dojemnou romanci, ovšem mě to překvapivě nějak obzvlášť hodně nedojalo.

Příběh mi přišel rozvleklý a pomalý a ani následné vyústění ze mě příliš mnoho emocí nevydolovalo, a to jsem jinak velký "brečoun", kterého je možné dojmout i jen velmi dobře natočenou reklamou o psím žrádle!

Určitě se nejedná o špatnou knížku, jen to asi nebylo to, co jsem očekávala. Pokud nebudete ke knize přistupovat s velkým očekáváním, třeba nakonec dostanete jiný výsledek.

Filatov
13.05.2018 5 z 5

Kniha vhodně doplňuje film a možná bych řekl, že byla o malý fousek lepší. Kvalitativně je na vysoké úrovni a film vhodně doplňuje v tom, že ještě blíže dokáže oba milence přiblížit. Robert mi byl velmi blízký a jejich vztah jsem prožíval naplno, tak jako oni a fandil jsem jim.

markyticka
18.04.2018 5 z 5

Film jsem viděla, když mi bylo tak 17 a byla jsem jím nadšená, pustila mi ho maminka tehdejšího přítele a dívaly jsme se na něj spolu. On nám k tomu udělal hranolky... Knihu jsem četla myslím po třicítce - a mně se ta romantika líbila i v knize :)

Jirinamac
15.04.2018 3 z 5

Film se mi líbil, tak jsem se pustila do čtení knížky, ale moc mi to čtení nešlo Tentokrát film lepší než knížka. Příběh je to pěkný, ale do dnešní doby už neuvěřitelný

Nomia
07.03.2018 4 z 5

Ke čtení téhle knihy musíte mít jistý věk a za sebou již nějaké životní (respektive vztahové) zkušenosti. Pak ji spíš pochopíte a bude vám o něco bližší. Podle mě se jedná o nejlepší čistě romantickou knihu. Nedělám si iluze, tohle je opravdu spíš čtení pro ženy, ale nejedná se jen o nějakou hloupou a plytkou záležitost.

Nebýt prazvláštního konce, působila by kniha o poznání skutečněji, ale i tak je velmi dobrá. Chcete-li chytrou knihu se silným milostným příběhem, co nebude úplný brak, která zároveň bude mít i zajímavou psychologie postav a nějakou hloubku, tak rozhodně zkuste Madisonské mosty. Stojí za přečtení.

vlčice68
11.02.2018 3 z 5

Námět ano, místy krásné pasáže, ale ve výsledku mne kniha až tak neoslovila.

poutnik66
04.02.2018 5 z 5

Společně s filmem jde o nejkrásnější milostný příběh, který jsem kdy viděl, četl, slyšel. Kam se hrabe Romeo a Julie. Kniha s filmem se dokonale doplňují, co chybí jednomu, to dodá druhý, a naopak.

Chesterton
05.12.2017 5 z 5

Audio pro mne stejně dobré jako film. To, co píše Olivia222 je realita se vším všudy, má pravdu ALE proč si neodpočinout od reality u příběhu, který se přesně takto klidně mohl stát??? Knihu jsem nečetla, jen slyšela, ale proč občas lehce nevypnout rozum a nechat se unášet dojemnou láskou :))) Nádherně pohádkový příběh:))

anavi2009
26.10.2017 5 z 5

Krásný, dojemný a křehký příběh.. I když jsem při čtení pořád viděla Maryl a Clinta. Napsané je to tak, že absolutně chápete, jak se oba cítí a že jsou k sobě přitahováni silou, které nelze odolat. Na to jak je kniha tenká, je nezapomenutelná.

potika
06.10.2017 4 z 5

Za mě jeden z mála případů, kdy je film mnohem lepší než kniha. U filmu jsem brečela a líbil se mi strašně, kniha je pro mě až příliš poetická.

Olivia222
28.09.2017

Teď jsem si to vyposlechla v audio verzi a moje pocity jsou rozporuplné - hlavně ten jímavý konec, kdy dcera a syn Francesky čtou dopis své již mrtvé matky, ve kterém se jim svěřuje s epizodou, kterou prožila, pak si ji nabalzamovala a léta se k ní vracela. Hm, a co si ty dospělé děti s takovou zprávou počnou? Maminka jim ze záhrobí s nejlepšími úmysly líčí, čeho se pro ně vzdala? Bylo by pro ně daleko lepší, kdyby maminku zažily šťastnou v novém vztahu, i kdyby to bylo na sklonku jejího života. Takhle mi to páchne mučednickým odérem. Taky je mnohem snazší si představovat, jak krásný by ten vztah s Robertem mohl být, než ho skutečně budovat. Krátká letní romance je něco jiného, než každodenní realita. Knížka by byla mnohem méně přeslazená, kdyby si autor víc všímal obav a strachu hrdinů z toho, pokusit se svoje ideály realizovat. A propos, milá Francesco, manželský intimní život tvoří muž i žena, a jestli jsi měla s manželem nudný sex 1x do měsíce, tak jsi si buď špatně vybrala manžela (a nerespektovala při tom svoje sexuální potřeby) nebo to i tobě vyhovovalo právě takhle. Prostě mi přišlo v knize nefér, že odpovědnost za váš mizerný intimní život házíš jen na manžela. Možná by toho tvého rozšafného farmáře zaujalo, kdybys mu po svatbě povyprávěla o svých sexuálních přáních...a vaše milování mohlo být taky skvělé.

Lili
23.09.2017 4 z 5

Madisonské mosty jsem si koupila čistě kvůli tomu, že film patří mezi moje nejmilovanější a chtěla jsem ten příběh vidět i z druhé stránky. Nerada srovnávám film a knihu, ale tady se tomu prostě neubráním. Film má neskutečnou atmosféru, skvělé obsazení, úžasnou hudbu aj., v knížce je mnohem víc souvislostí a detailů, ale pořád je to pro mě jen slabý odvar filmového zpracování. Přečtení knížky mi určitě dalo, člověk pochopí vše víc do hloubky. Moc se mi líbí tohle poslední vydání od Ikaru (2015), kde je v objetí Francesca a Richard Kincaide. A tady:
odkaz na Rosemanův most.

„Pokud chcete ještě jednou povečeřet při třepotání bílých křídel můr, přijeďte dnes večer, až budete hotov. Kdykoli.“

zfilmováno mosty

Robert James Waller