Madisonské mosty

Madisonské mosty https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1906/madisonske-mosty-1906.jpg 4 504 134

Madisonské mosty série

Hluboký, dojemný příběh osudové lásky, který v sobě skrývá neobyčejně silný emotivní náboj, se řadu týdnů držel na předních místech žebříčků bestsellerů a dočkal se filmového zpracování s Meryl Streepovou a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali. Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění. Hodina pravdy nastane v okamžiku rozloučení... Autor napsal volné pokračování příběhu pod názvem Prach tisíce cest.... celý text

Literatura světová Romány

Krásna romantika.

adorjas
08.12.2016 4 z 5

Romanťárňa? Pravdepodobne áno!
Potrebuje niekedy človek romanťárňu v podobe nenaplnenej lásky? Definitívne!

Ronfi
20.11.2016 5 z 5

Krásný příběh lásky dvou starších lidí. Nenaplněné touhy, přednost rozumu před citem. Velmi dojemné.

Jessica007
12.11.2016 5 z 5

Nádherná kniha.
Přečetla jsem ji dnes - během mrazivé soboty. Viděla jsem už dostkrát film a hodně se mi líbil a kniha - ta se mi líbila ještě více. Romantická, o velké Lásce, dojemná.
Nádherné, prostě nádherné...

Scarlett80
08.10.2016 5 z 5

Jedna z knih, která po přečtení zůstane v srdci.

Agatha84
28.09.2016 4 z 5

Páni, člověk by řekl o jak jednoduchý příběh tu kráčí. Vlastně se tam toho tolik neděje, a přesto u každé kapitoly roním slzy jako želva. Zasáhlo mě to slušně,ani nevím proč...

doroth28
02.09.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Příběh lásky, které čas ani prostor nepřipravil ideální podmínky.
Kniha mě zastihla v době, kdy se cítím "jako ten svět bohem opuštěný" a kdy si plně uvědomuji, že jsou momenty, které se v životě stanou jen jednou....

Kopretina_aku
16.08.2016 4 z 5

Měli tu smůlu a zároveň štěstí, že spolu prožili tak krátkou chvíli a jejich láska zůstala, nestihla vyprchat a zevšednět. Zachovali si v srdcích toho druhého jen v tom nejlepším světle.

exitus
11.08.2016 3 z 5

Kdysi mě film Madisonské mosty hodně zasáhl, považuji ho za jeden z nejsilnějších romantických filmů, takže jsem se na knížku moc těšila. Musím říct, že Clint je borec, že z takové červené knihovny udělal pěkný film. Neříkám, že byla kniha špatná, ale bohužel zde papír nesnesl tolik patosu jako film. Naprosto souhlasím s Ivanem F ohledně té působivé scény rozhodování na konci, na tu jsem se po zkušenosti z filmu, kdy jsem bulela jak želva, strašně těšila a nic... Nicméně příběh je to krásný a síla jejich lásky mě určitě dojme ještě několikrát.

Andy74
29.05.2016 5 z 5

K téhle knize jsem si "oskočila" od těžší četby, a taky jsem chtěla mít chvíli klid od všech kolem ...... věděla jsem přibližně, oč půjde, matně si vzpomínám na film a na hlavní hrdiny. Je zbytečné to dokola omílat a proto děkuji čtenářce "IVY", která vše vystihla za mne. Jen já jsem ve fázi, že už to asi vím, proč .......... pět hvězdiček dávám za to ujištění, že láska existuje v každém věku a za to, že mě tento krásný příběh dojal k slzám. Děkuji...

lapagerie
27.04.2016

Já se musím přidat k těm, kdo staví na první místo knihu. Film byl hezký, ale protože jsem četla jako první knížku, utvořila jsem si určité představy, které mi film pak nesplnil. I když výkony Meryl Streep a Clinta Eastwooda byly skvělé, pro mě tam cosi chybělo.
Madisonské mosty řadím ke knížkám, které budu číst asi pořád dokola a s přibývajícím věkem v nich najdu vždy něco nového.

Martinahl
04.03.2016 4 z 5

Silný příběh lásky, čtivá kniha. Jen jsem udělala chybu, že jsem nejdříve viděla film, výkon hlavních představitelů pro mě kniha nevyrovnala. Přesto můžu doporučit, čte se sama.

IYv
02.03.2016 4 z 5

tak tedy jsem jedna z mála, komu se líbila kniha o mnoho více než film.
možná to bylo tím, že jsem to četla ve správném rozpoložení manželky středního věku, která zatím jen cítí, ale ještě úplně přesně netuší, proč je tak nespokojená. Děti odrostly, manžel má svou práci a vy se točíte ve stejných kruzích...a najednou se objeví někdo, kdo jen tak fotí madisonské mosty...

Sabča92
10.02.2016 5 z 5

Od této knihy jsem očekávala romantiku v podobě Nicholase Sparkse. Film jsem předtím neviděla a ani ukázky jsem si nepustila. Měla jsem jen filmovou obálku a lehce přečtenou anotaci knihy. Začala jsem číst a kniha mě tak neskutečně chytila. Již od první strany jsem o ní musela přemýšlet a nepustila až do konce. Kniha má necelých 200 stran a uplyne vám velmi rychle. A po jejím dočtení si s sebou odnesete obrovskou díru v srdci a několik hodin přemýšlení.. Pravou lásku člověk potká za život jen jednou, mě samotnou kniha nakopla natolik, že jsem po jejím dočtení musela okamžitě zavolat svému příteli, a říci mu, že pro mě znamená strašně moc... Opravdu vydařená kniha.

Ivan F
03.02.2016 3 z 5

Málokedy sa stane, aby filmové spracovanie pokorilo knihu, avšak Clint Eastwood to dokázal. Z nevýraznej novely dokázal spraviť filmový klenot a Meryl Streep mu v tom neskutočne pomohla. Najsilnejšia scéna filmu, kedy sa Franceska (Meryl) rozhoduje, či stlačí kľučku na dverách a vystúpi z auta do dažďa, aby odišla od manžela k svojej životnej láske, je jedným z najlepšie natočených momentov v dejinách filmu, teda aspoň pre mňa. Keď si to porovnám so suchým opisom v knihe, až sa mi nechce veriť, že bola predlohou pre film. Vlastne celá kniha dosť kríva oproti filmu. A to som si bláhovo myslel, že knihy sú vždy lepšie.

niknikita
01.02.2016 5 z 5

Krásný příběh, který je tisíckrát lepší než jeden z mých nejmilejších filmů. Chci Madisonské mosty v knižní podobě mít doma a vracet se k nim, ale možná si koupím audioknihu, tak dík za tip, Randyz 1986.

Randyz1986
30.12.2015 5 z 5

Krátké, jednoduché, nenáročné, ale je to krásný romantický příběh. Pro vánoční období jako stvořený. Vím, že jsem kdysi viděl film a že se mi líbil. Teď jsem poslechl v audiopodobě a opět se mi to velmi líbilo. Je to krásně namluvené.

IvanaB
19.12.2015 1 z 5

Film jsem viděla, o knize jsem neměla tušení, dostala se mi do ruky náhodou. Po pravdě, jak mě film doslova uchvátil, tak knížka nic moc. Druhý díl jsem měla v ruce dvakrát a dvakrát jsem ho odložila.

aji
15.10.2015 2 z 5

Kniha se mi velmi líbila, vtáhla mě do děje. Je spíše pro nenáročného čtenáře, ale pro odpočinkové čtení ideální.

rajen
14.09.2015 5 z 5

Film jsem viděla jako první. Na knihu jsem narazila náhodou ve výběru v knihovně a zarazilo mě, jak je útlá. Tak jsem si ji vzala, abych zjistila, jestli tak málo stránek dokáže vzbudit tak silné emoce jako ve mě vzbudil film (o krokodýlích slzách ani nemluvím). Musím konstatovat, že slzy mi tekly také a to ještě i druhý den, když jsem na noční stolku uviděla knížku. Nicméně, ten den jsem také zjistila, že jsem těhotná, tak nevím, jak velkou roli v tom hrály také hormony :-) Každopádně se mi kniha moc líbila, je to krásný silný příběh. Kdo jen trochu něco podobného zažil, bude to jeho srdeční záležitost. Popravdě, film je pro mě o něco lepší než kniha, ale možná tak usuzuji z toho, že jsem ho viděla jako první a vybavovala si ty city a herce, kteří byli prostě neskuteční a lépe to snad nikdo ani nemohl zahrát. Ale kniha je prostě kniha a srovnávat s filmem se moc nedá. Stojí za přečtení.

zfilmováno mosty

Robert James Waller