Madisonské mosty

Madisonské mosty https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1906/madisonske-mosty-1906.jpg 4 504 134

Madisonské mosty série

Hluboký, dojemný příběh osudové lásky, který v sobě skrývá neobyčejně silný emotivní náboj, se řadu týdnů držel na předních místech žebříčků bestsellerů a dočkal se filmového zpracování s Meryl Streepovou a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali. Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění. Hodina pravdy nastane v okamžiku rozloučení... Autor napsal volné pokračování příběhu pod názvem Prach tisíce cest.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bridges of Madison County , 1992

amenufus
21.08.2017 5 z 5

Já tedy musím říci, že za mě rozhodně žádná nuda. Však má knížka jen 140 stran. Pocity a myšlenky obou hlavních postav jsou citlivě popisovány, úplně mě to navnadilo si po dlouhé době film znovu pustit. To je možná to, co některým přijde zbytečně zdlouhavé. U mě to bylo naopak, tyhle detaily mi v knížce dávaly smysl, patřili tam.

Lili2
05.08.2017

Souhlasím s Cecetkou,místy ten příběh byl opravdu nudný,takže jsem ty stránky jen přelitla ocima... až mozna ten samotný konec. Jo,jsou hold věci mezi dvěma lidmi,kterým rozumí jen oni dva,proto nemá smysl to vůbec vydávat knižně.
Film jsem viděla dvakrát z rychlíku ale zdal se mi lepší.

aginecka
11.05.2017 4 z 5

Je to dost na hraně, někdy už za. Romantika i uvěřitelnost. Nicméně jsem četla s chutí až do konce. I když potoky slz se mi vyhnuly.

cecetka
25.04.2017 1 z 5

Knihu jsem nedocetla. Styl psani mi prisel nezazivny, nudny. Tesila jsem se podle komentaru na "pecku", ze ktere si sednu na zadek, ale pravda je, ze jsem zklamana.
Film jsem nevidela.

Atanone
24.04.2017 5 z 5

Nádherný,hluboký a uvěřitelný příběh.

EvikU.
08.04.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaný příběh. Dojemný,čtivý. Čte se jedním dechem. Líbí se mi kniha i film. U obojího brečím. Všem doporučuji.

JPBelmondo
08.04.2017 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, a tak jsem chtěla znát i knihu. Zpravidla se filmové zpracování nevyrovná knize, ale zde jde o výjimku. Řekla bych, že obojí je nastejno. Hluboký příběh opravdové a nenaplněné lásky, která přetrvá až do smrti, zároveň příběh o zodpovědnosti, povinnosti a osudu. Krásné čtení, ke kterému se občas vracím.

Manyna
19.03.2017 4 z 5

Pár dní stačilo k tomu, aby se zrodila láska tak veliká, která trvá věčně, i přesto, že jí osud nepřeje.

VladkaBU
10.03.2017 5 z 5

... zaujal mě už jen ten název. Knihá krásná, zvláště ten konec nádherný, člověk sotva dýchá. Filmové zpracování jsem neviděla, ale těším se na něj

Katerina015
22.02.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila.. Příjemný příběh. Spíše doporučuji pro starší... Myslím si, že když si jí přečtu za pár let, tak že se mi bude líbit více. :).

Ale doporučuji :)

Natyna3
21.02.2017 5 z 5

Jedna z knih, ke kterým se ráda vracím. Romantické příběhy moc nečtu, ale když už ano, tak tento. A ta atmosféra, teplo, slunce na Vás ze stránek přímo sálá. Až po knize sáhnu do třetice, musí to být v létě!

essidaven
21.02.2017 5 z 5

Krásně dojemné...

intelektuálka
15.02.2017 5 z 5

Tady film předčil knihu. Herecké výkony Meryl a Clinta nejde zpochybnit ale chápu proč máma nechtěla opustit své děti. Není to maloměštáctví kdo by byl štastný, kdyby opustil rodinu, která funguje? To nebyla pohádka, to byl příběh o odpovědnosti za to, co nám bylo dáno.

lil_monster
10.02.2017

Hluboké, dojemné a osudové bylo především moje zklamání. Ony i ty literární postavy prostě nemůžou opustit člověka, se kterým nejsou šťastné, že? Protože utápět se v nespokojeném manželství je přece mnohem jednodušší. Erotické scény postrádají jakýkoliv citový náboj. Část popisující úsilí hlavní hrdinky zakrýt jakoukoli stopu nevěry je navíc směšně dlouhá. My přece chápeme, že jí nejvíc ze všeho záleží na tom, co si o ní myslí sousedé! A ne, to není zodpovědnost. To je maloměšťáctví. Madisonské mosty jsou zkrátka příliš zpopularizovaná pohádka o tom, jak je přihlouplá, nespokojeně vdaná žena svému přihlouple spokojenému manželovi nevěrná se stárnoucím osamělým vlkem, kterému uvaří k večeři lilek na znamení nehynoucí lásky.

R.E.M.
09.02.2017 5 z 5

Krásná kniha, výjimečně obyčejný příběh. O lásce a o lásce. O touze, snech. O zodpovědnosti.

Klárai
08.02.2017 5 z 5

Nádherný příběh!

Netopyr07
07.02.2017 5 z 5

Nejprve jsem viděla film. Protože mi tam jedna situace nesedla (když Franceska vyjede na Roberta, že jejich sblížení pro něj byla jen jedna z mnoha epizod, které prožil), chtěla jsem znát knižní podobu. Takže su ráda, že Clint E. film trošku poupravil a že Franceska je ve skutečnosti tou klidnou osobností, kterou jsem ji "chtěla mít". Kniha se čte lehce, milý oddechový příběh o tom, že láska kvete v každém věku a tu "osudovou-životní" může člověk potkat nečekaně a kdykoli.

LadyElisa
05.02.2017 5 z 5

Jeden z mnoha příběhů, který mě skutečně dojal a ještě dlouho mi po přečtení zůstal v hlavě. Opravdu nádherný příběh nenaplněné lásky dvou lidí. Vřele doporučuji.

hellena1523
30.01.2017 5 z 5

Na romantické knihy příliš nejsem. Popravdě...kdyby Meryl Streep nebyla mou oblíbenkyní, a kdyby nehrála ve filmu, který vznikl díky této knize, pravděpodobně bych po ní ani nesáhla...ale vůbec toho nelituju...Téma nešťastné lásky je sice milionkrát omleté, ale jsou příběhy, které si člověk zamiluje, i když jsou v rámci žánru triviální.

Sova15
21.01.2017 5 z 5

Knížku už jsem četla před dlouhou dobou a moc se líbila. Romantika, kterou lze jen závidět. Film jsem viděla několikrát. Tentokrát jsem poslouchala CD se Zlatou Adamovskou a Ladislavem Županičem. Uronila bych slzu.

zfilmováno mosty

Robert James Waller