Carolina

Carolina https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55271/carolina-55271.jpg 4 185 48

Dramatický příběh z Francie druhé poloviny 19. století sleduje osudy Juliana a Clauda, dvou přátel, a jejich společné lásky Emmy, pro kterou podstupují vzájemný souboj. Postupně se rozvíjí další předivo osudu, které tajuplně propojí i životy jejich potomků. Emma se za Clauda, který v souboji prohraje, vdá a Julien odchází do armády, v níž se mu podaří udělat kariéru. Julien se následně odstěhuje do Paříže, ožení se, avšak jeho žena brzy zemře a on zůstává se synem Simonem sám. Jeho potomek mu ale dělá pramalou radost...... celý text

PavlaA
25.10.2023 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení

IvčaH76
05.03.2023 5 z 5

Krásné pohodové čtení.

zoew
30.11.2022 5 z 5

Děj byl hodně předvídatelný, už od třetiny jsem tušila, kam to směřuje. Ale jako pokaždé se to velmi dobře četlo.

klarkys
07.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha mi hodně připomínala Andělskou tvář, od naivity Caroliny až po rodinné vztahy. I když nejsem fanoušek historických románů, u paní Kőrnerové dělám výjimku, protože hlavní je příběh, a až pak doba, do které je děj zasazen.
A asi mi v životě chybí romantika, protože jsem se párkrát přistihla, že se tvářím jak stará Škopková při sledování Angeliky :-)

hankapimi
10.04.2022 3 z 5

Pravidelně po akční knize potřebuji zklidnit tep a spletité osudy a pomalé tempo v příbězích paní Kőrnerové mi dokonale vyhovují. I tento příběh z minulosti na pozadí válečných událostí dokáže čtenáře uspokojit, ale Heřmánkové údolí u mne bezkonkurečně vede !

beruzzka
22.02.2022 5 z 5

Jako vzdy skvele, ackoliv tentokrat mi dalo chvili zabrat se zacist. Pribeh byl ale skvely a poslednich 100 stran se cetlo samo

Pistácie
04.02.2022 5 z 5

Kniha by se dala považovat i za historický román, jelikož se tam objevují i různé válečné konflikty a jsou tam popisovány některé historické události. V popředí toho všeho se ale odehrává silný příběh mladé ženy, která toho v tak mladém věku hodně zakusí. Díky tomu můžeme sledovat i to, jaké měly ženy v té době postavení, jak se chovaly v rodině i ve společnosti, jaké byly různé vztahy, jaká byla společnost nebo i jak se nahlíželo v té době na sňatky. Zároveň je to skvěle napsaná beletrie. Jsou zde jasně vylíčené jednotlivé charaktery postav. Bylo zde nepopiratelné dobro a zlo. Autorku znám především díky jejím novějším dílům, ale je vidět, že i tato starší díla jsou prostě víc než dobrá. Jsem ráda, že jsem tomu dala šanci a těším se na další.

Lucie401
19.09.2021 3 z 5

krasna odpocinkova kniha..

maryska09
18.07.2021 4 z 5

Milá kniha oblíbené autorky, s pozvolným rozjezdem a skvělým závěrem. Doporučuji jako lehké letní čtení.

Jirinamac
07.07.2021 4 z 5

Odpočinková červená knihovna, ale já ty knížky od paní Körnerové mám ráda.

knihovniceS
30.03.2021 5 z 5

Carolina.
Jé, to zase bylo pěkné čtení. Krásný příběh se odehrává v 18. století ve Francii. Čte se o té době pěkně, ale žít bych tehdy určitě nechtěla. Ženy neměly lehké postavení, a když se dostaly do spárů vypočítavého a sobeckého muže, pak to byl těžký život. Stejně se vedlo i Carolině. Mladá dívka vychovávaná v klášteře se nechá poblouznit mladíkem, se kterým uprchne z kláštera, následuje ho, podstoupí tajný sňatek a tím začne její utrpení ... . Nebojte, snad mohu prozradit, že se dočkáte i pěkných chvilek a romantiky. Příběh plný napětí, skrývání v době napoleonské , nechybí romantika a láska. Je to jasné, dávám 5 hvězd a doporučuji .

Barbara182
29.09.2020 3 z 5

Kniha trochu netradičně řeší problematiku domácího násilí a minima možností, jak mu uniknout, které měly ženy v 19. století, stejně jako neměly vlastně žádnou možnost, jak manželovi zabránit, aby rozházel jejich dědictví, což se nečetlo úplně dobře, ale o to napínavější příběh byl, a musím říct, že jsem si nemohla pomoct, abych Julienovi nedržela palce :-)

katallinka
17.07.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha od autorky. Velmi se mi líbí hlavní hrdinové (muži) jejich knih, protože mne vždy překvapí změna jejich osobností a nic není jen červenou knihovnou.

takana
12.06.2020 5 z 5

Hezká kniha

Pichoval
25.05.2020 4 z 5

Oblibena autorka a dávný příběh z Paříže , toto téma i podobný děj jsme již četla několikrát, ale ráda se začtu znovu.

ApolenkaS
09.04.2020 5 z 5

Mám tyhle příběhy ráda. Mají atmosféru, která na mě dýchá minulostí. Četla jsem jedním dechem.

LenkaKa
30.03.2020 3 z 5

Tak úplně nevím, co k tomu napsat. Chvílema mě to vysloveně štvalo (ale postavení žen v té době asi fakt bylo takové), ale pak to bylo zase svižné a čtivé. No zkusím od autorky časem něco jiného.

Šungitka
03.03.2020 3 z 5

Knížka se mi četla docela dobře, byla jsem zvědavá, jak to dopadne, i když mi to bylo jasné už dost brzy. Přečetla jsem ji rychle, ale... je mimo mé chápání to časté omdlévání a potácení se, to mi šlo vysloveně na nervy. Na druhou stranu mám přítelkyni, která prodělala vztah s mužem, který ji fyzicky i psychicky týral, tak jsem viděla, že opravdu je ta žena (v tu chvíli) neschopna vlastního úsudku a rozhodování.
Knihu bych zařadila spíše do růžové než červené knihovny - což je pochvala. Žádné erotické vsuvky, za což jsem byla velmi vděčná. Je to lehké, ale svým způsobem napínavé čtení. Nebudu se bránit tomu si zase někdy něco od paní spisovatelky přečíst.

Radka1911
21.01.2020 5 z 5

Krásný, romantický a napínavý příběh. Knížka se nádherně četla. Doporučuji

LéňaM
14.01.2020 4 z 5

Lehký milí příběh o naivní dívce.
Druhá polovina knihy byla vice zajimava.
Pěkné oddechove čtení