Hodina po půlnoci

Romantický dobrodružný román v historických kulisách počátku první poloviny 19. století se odehrává ve Francii, kde prožívá svůj milostný příběh osiřelá dcera pařížského notáře. Hrdinka se vrací z kláštera, kam byla umístěna na naléhání macechy, do Paříže k umírajícímu otci. Cestou je kočár přepaden najatými vrahy, dívka je však zásahem neznámého muže zachráněna. Po návratu domů je vydána zcela napospas zvůli své krásné macechy, oporu jí poskytuje pouze stará laskavá teta, která ji chrání a k nelibosti nevlastní matky se stará, aby se dívka dostala do společnosti. I když se schyluje k válce s Ruskem, v Paříži panuje čilý a bezstarostný společenský život. Na jednom z večírků pozná hrdinka v mladém husarovi muže, který jí zachránil život, ale neví, že je zároveň milencem její macechy. Láska, která oba mladé lidi zasáhne, je tak ohrožena řadou záludných intrik, v nichž jde často nejen o čest, ale i o život. V době války se dvojice musí ke společnému životu doslova probojovat úskalími nejrůznějších ohrožení, o to pevnější je pak ale jejich manželství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13514/hodina-po-pulnoci-13514.jpg 4.2206
Romány, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Hodina po půlnoci

raty
16.12.2020

Krásný romantický příběh zasazený do historické Francie. Vypravečský styl paní Körnerové mám moc ráda.

LéňaM
28.10.2020

Opět krasny příběh od mé oblíbené autorky.
Občas trošku zdlouhavé, ale i tak krásne.
Mile mě překvapilo že se v knize objevil Sebastian de Braie ( postava z pana hor) bylo to jako se setkat se starým známým.

takana
05.10.2020

Hezký příběh z dob Napoleona.

knihovniceS
26.09.2020

Historický román z doby napoleonské mě opět zaujal od první do poslední stránky. Obdivuji autorku jak umí historická fakta „zabalit“ do krásného děje plného napětí. Román jsem hltala. Moje oblíbená spisovatelka právem dostává pět hvězd.

LeKal
08.09.2020

Čtivé, místy zdlouhavé. O pár stránek míň a dala bych plný počet.

Květ
05.09.2020

Román pro ženy odehrávající se ve Francii v období konce Napoleonovy vlády. Hlavní hrdinka Fabiena se musí vyrovnávat se smrtí otce, nepřátelstvím macechy, společenskými konvencemi a neschází ani milostné útrapy. Mladé dívce také někdo usiluje o život. Odpočinková četba, která neurazí, ale ani nenadchne. Četla jsem druhé, nezkrácené vydání o téměř 650 stranách, ale čtení mi od druhé poloviny přišlo už zdlouhavé a natahované.

Sahti
24.08.2020

Úžasný příběh, který jsem hltala jedním dechem. Objevila jsem další autorku, od které jsem nic nečetla a nyní to chci dohnat. Když se dívám, kolik toho napsala, mám co dělat :-D

LenkaKa
10.08.2020

Za mě čtivé, napínavé, hezký příběh.....Hltala jsem to jedním dechem.