Hodina po půlnoci

Hodina po půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13514/hodina-po-pulnoci-13514.jpg 4 284 77

Romantický dobrodružný román v historických kulisách počátku první poloviny 19. století se odehrává ve Francii, kde prožívá svůj milostný příběh osiřelá dcera pařížského notáře. Hrdinka se vrací z kláštera, kam byla umístěna na naléhání macechy, do Paříže k umírajícímu otci. Cestou je kočár přepaden najatými vrahy, dívka je však zásahem neznámého muže zachráněna. Po návratu domů je vydána zcela napospas zvůli své krásné macechy, oporu jí poskytuje pouze stará laskavá teta, která ji chrání a k nelibosti nevlastní matky se stará, aby se dívka dostala do společnosti. I když se schyluje k válce s Ruskem, v Paříži panuje čilý a bezstarostný společenský život. Na jednom z večírků pozná hrdinka v mladém husarovi muže, který jí zachránil život, ale neví, že je zároveň milencem její macechy. Láska, která oba mladé lidi zasáhne, je tak ohrožena řadou záludných intrik, v nichž jde často nejen o čest, ale i o život. V době války se dvojice musí ke společnému životu doslova probojovat úskalími nejrůznějších ohrožení, o to pevnější je pak ale jejich manželství.... celý text

Sahti
24.08.2020 5 z 5

Úžasný příběh, který jsem hltala jedním dechem. Objevila jsem další autorku, od které jsem nic nečetla a nyní to chci dohnat. Když se dívám, kolik toho napsala, mám co dělat :-D

LenkaKa
10.08.2020 5 z 5

Za mě čtivé, napínavé, hezký příběh.....Hltala jsem to jedním dechem.

katallinka
26.07.2020 5 z 5

Skvělé romantické čtení, které obsahovalo velké množství zajímavých informací o historii Francie. První polovina knihy mne velmi bavila díky detektivní zápletce a druhou jsem si nesmírně užívala vývojem Napoleonových bitev a nádherným romantickým vývojem postav.

Marci70
01.06.2020 5 z 5

Krásné čtění, nemohla jsem se odrthnout..

Radka1911
24.04.2020 5 z 5

Historické romance paní autorka opravdu umí a i tento její román hodnotím pěti hvězdičkami.

Ála1968
17.04.2020 3 z 5

Mám radši autorčiny knihy ze současnosti.Přišlo mi to hrozně překombinované.Ne špatné,ale žádný zázrak.

Kadlik85
08.04.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.... měla jsem problém ji odložit :)

Renatapek
02.11.2019 2 z 5

O této knize se rozhodně nedá říct, že je její děj předvidatelný. Naopak, spletitý děj se odvíjí tak, že opravdu nevíte kdo je hrdina a kdo padouch. Hlavní hrdinky rozplétá síť lží, které jí smrtelně ohrožují. Na stránkách se odvíjí příběh lásky, nenávisti, sobectví a křivd. Je napínavé sledovat milostný příběh hlavní hrdinky a jejího vyvoleného. Dobrá zpráva pro náruživé čtenářky, kniha vám se svým počtem stran "vydrží" 1x déle než ty obvyklé "o).

packlik
01.10.2019 4 z 5

Moc poutavý a pěkný příběh. Sice jsem nějakou dobu vstřebávala přerod citů hlavního hrdiny, ale nakonec jsem mu to uvěřila.

SumýšIrena
11.06.2019 1 z 5

Četla jsem nezkrácené (600 stran) vydání... Moje škoda, i 200 stran by bylo víc než dost. Napínavý závěr to prostě nezachránil.

Evišťátko
15.05.2019 5 z 5

Ač milostný román díky neustálým zvratům v ději a historickému pozadí velmi čtivý!

Vojslava
13.05.2019 3 z 5

Fajn klasika od autorky, očekávala jsem příběh, který se požene od stránky ke stránce jako těch několik splašených spřežení, která jsem tu potkala :-), bez větších propracovaných charakteristik, zato s větší dávkou romantiky než obvykle. Všechno tu bylo, takže prima víkendová oddychová četba!

candy
10.04.2019 2 z 5

Děj byl zbytečně překombinovaný.

ErikaJ
11.01.2019 4 z 5

Historické romány moc nemusím, knížku jsem zkusila na proložení a byla jsem příjemně překvapená. Četla se prakticky sama.

minde
19.12.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, hned od začátku mě bavila. Mám ráda historické romány, takže super. A byla to první kniha od této autorky, a určitě si přečtu další její knížky.

Scarllet
01.12.2018 2 z 5

Moje oblibená autorka, ale tahle knížka mě nechytla.

Amitiel76
30.11.2018 3 z 5

Miluji autorčiny historické romány, ale tenhle mi bohužel nesedl. Nevím čím to je, ale děj mě vůbec nechytil. Přišel mi nezáživný a zbytečně natahovaný. Za mě by kniha mohla mít klidně poloviční počet stran. Ta všechna omáčka okolo, mě prostě nudila.
Poctivě jsem knihu dočetla asi do tří sté stránky, a pak už jsem si jen vybírala určité pasáže a kapitoly, abych se dobrala konce a věděla, jak to vlastně dopadlo.
Přesto na mou oblíbenou autorku nezanevřu, a určitě si přečtu i další její knížky.

wiwi
20.11.2018

Láska, intriky, napětí, Paříž. Báječná kombinace, doplněná na okraj trochou historie. Četla bych klidně dál a dál, stránky mizely závratnou rychlostí.

mimi55
18.11.2018 4 z 5

Láska, romantika, trošku války a nebezpečí.

pip11
11.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Tento příběh byl báječný, včetně válečné části, protože ta prostě do knihy patří, když hlavní hrdina je voják.
Od začátku to bylo velmi napínavé a celých 648 stran jsem si nesmírně užila. Dávám 5* ani o špetku méně.