Hodina po půlnoci

Hodina po půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13514/hodina-po-pulnoci-13514.jpg 4 284 77

Romantický dobrodružný román v historických kulisách počátku první poloviny 19. století se odehrává ve Francii, kde prožívá svůj milostný příběh osiřelá dcera pařížského notáře. Hrdinka se vrací z kláštera, kam byla umístěna na naléhání macechy, do Paříže k umírajícímu otci. Cestou je kočár přepaden najatými vrahy, dívka je však zásahem neznámého muže zachráněna. Po návratu domů je vydána zcela napospas zvůli své krásné macechy, oporu jí poskytuje pouze stará laskavá teta, která ji chrání a k nelibosti nevlastní matky se stará, aby se dívka dostala do společnosti. I když se schyluje k válce s Ruskem, v Paříži panuje čilý a bezstarostný společenský život. Na jednom z večírků pozná hrdinka v mladém husarovi muže, který jí zachránil život, ale neví, že je zároveň milencem její macechy. Láska, která oba mladé lidi zasáhne, je tak ohrožena řadou záludných intrik, v nichž jde často nejen o čest, ale i o život. V době války se dvojice musí ke společnému životu doslova probojovat úskalími nejrůznějších ohrožení, o to pevnější je pak ale jejich manželství.... celý text

Pav
14.07.2016 4 z 5

Většinou se českým autorům vyhýbám, ale příjemně mě překvapilo, že je to tak napínavé. Detektivní zápletka se povedla, jen je tam příliš detailů z válečného tažení Napoleona. Příjemné čtení do vlaku.

orinka3
04.06.2016 3 z 5

Velmi romantické, velmi zamilované, velmi natahované. Proto slabší ohodnocení.

hankapimi
28.11.2015 3 z 5

Skvěle napsaný romanticko - historicko - dobrodružný příběh, který se čte v tomto listopadovém sychravém počasí nejlépe s nohama pod peřinou a se svařeným vínkem v ruce !!! Příjemná oddychovka, ještě nějakou knihu od paní Hany Marie přes zimu určitě navštívím ...

he.olca
30.09.2015 4 z 5

Napínavé, čtivé.... Román se mi dostal do ruky náhodou, ale přečtený byl jedním dechem.

TaLu
21.07.2015 5 z 5

Romantická a velmi čtivě napsaná kniha. Odpočinkové, příjemné a s detektivní zápletkou. Autorka opět nezklamala. Doporučuji.

alnahu
04.05.2015 5 z 5

Krásný ,romantický příběh Fabieny a Juliena zasazený do války mezi Napoleonem a Ruskem. Kniha od které se nemůžete odtrhnout .Doporučuji všem romantikům.

zuzepka
01.05.2015 3 z 5

Příjemné čtení,ale mám raději méně historické romány od autorky.

debe
18.05.2014 3 z 5

Vcelku mi trvalo, než jsem se začetla. Nakonec to byl fajn milostný román, oddechovka, žádné "těžké" čtení, vše dopadlo jak mělo!

Moňa69
17.02.2014 4 z 5

Víc než milostný příběh slečny -doprčic, jakže se to jmenuje?- mě zaujala ta detektivní zápletka, nechci spoilerovat, tak jen řeknu, že odhalení skutečného vrahouna mě docela překvapilo:) Druhá část knihy, kdy Alainovi šíbne, je už možná kapku kýč (to vlastně možná celá kniha), ale moc příjemný kýč, co se dobře čte. Nedá se říct, že by mě Hodina po půlnoci nějak duševně obohatila, ale hlavním cílem této literatury je pobavit, což bylo v tomto případě splněno tak na jedna mínus.

BeruškaB
10.12.2013 5 z 5

Moc dobré čtení vtáhne do děje.

isobel2000
22.09.2013 5 z 5

Moc se mi líbila, na 550 stran se opravdu pořád něco dělo.

Marika Vanova
06.08.2013 4 z 5

Je to hezký příběh, člověk se u něj nenudí, i těch 550 stran jsem pokořila, ale přece jenom něco tomu chybělo, takže 4 hvězdičky.

VladkaBU
18.07.2013 5 z 5

Zajímavý příběh, který mi připomněl jednu dávnou telenovelu, ve kterém hrál podstatnou roli také utajený rodinný vztah. Četlo se to samo.

malazluta
27.03.2013 5 z 5

Moc hezká kniha, plná zajímavých zvratů, jejíž atmosféru skvěle dokreslují popisy historických událostí. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

valentýna
14.11.2012

Moje první kniha, kterou jsem od autorky četla. Ač má hodně stran, četla jsem jí také téměř jedním dechem. Líbila se mi popisovaná atmosféra té doby, život šlechty a její skandály a intriky v kontrastu s rytířským a čestným chováním, Napoleonovy bitvy a jejich dopad na život francouzů.

maryzka
04.05.2012 3 z 5

tak tuhle knihu jsem zařadila do své knihovny zvraty v Paříži jsou k popukání revoluce, návrat šlechty degenerace šlechty ale v lepším smyslu ( žreděná krev šlechty a prumyslníku), stěstí nemanželského dítěte v podobě získání titulu a rozbořeného majetku. opravdu pěkná kniha.

Kordula 111
23.07.2011 5 z 5

Nádherná romantická kniha. Četla jsem jí jedním dechem. Neuvěřitelné dějové zvraty a nečekaná rozuzlení, s hlavní hrdinkou se budete bát, ale i plakat. Několikrát jí jde o život a nakonec se stává silnou osobností.
Opravdu úžasná kniha, která se povedla.