Hodina po půlnoci

Hodina po půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13514/hodina-po-pulnoci-13514.jpg 4 284 77

Romantický dobrodružný román v historických kulisách počátku první poloviny 19. století se odehrává ve Francii, kde prožívá svůj milostný příběh osiřelá dcera pařížského notáře. Hrdinka se vrací z kláštera, kam byla umístěna na naléhání macechy, do Paříže k umírajícímu otci. Cestou je kočár přepaden najatými vrahy, dívka je však zásahem neznámého muže zachráněna. Po návratu domů je vydána zcela napospas zvůli své krásné macechy, oporu jí poskytuje pouze stará laskavá teta, která ji chrání a k nelibosti nevlastní matky se stará, aby se dívka dostala do společnosti. I když se schyluje k válce s Ruskem, v Paříži panuje čilý a bezstarostný společenský život. Na jednom z večírků pozná hrdinka v mladém husarovi muže, který jí zachránil život, ale neví, že je zároveň milencem její macechy. Láska, která oba mladé lidi zasáhne, je tak ohrožena řadou záludných intrik, v nichž jde často nejen o čest, ale i o život. V době války se dvojice musí ke společnému životu doslova probojovat úskalími nejrůznějších ohrožení, o to pevnější je pak ale jejich manželství.... celý text

vivienna
09.07.2018 4 z 5

..krásný čtivý romantický román....

Akneris
06.05.2018 5 z 5

Opět moc pěkné.

helenah
05.05.2018 5 z 5

Čtu a nemůžu se od toho odtrhnout, přestože mě trochu děsil počet stránek. Má to spád a narozdíl od některých komentujících mně baví i popis historických událostí-malinko se mi do toho promítá Vojna a mír. Jen je mi divné, že jsou tu uvedena dvě vydání a v každém je jiný počet stran. Co asi chybí v tom kratším.....? Já čtu toto vydané nakl. Baronet. A opravdu si to vychutnávám a vřele doporučuji

soukroma
28.03.2018 4 z 5

Hodně romantický, méně dobrodružný a ještě méně historický román - romantický příběh zasazený do zajímavé doby, které ale bylo věnováno všehovšudy pár stran z celkem 650 (četla jsem tzv. "nezkrácené vydání (?)", což už samo o sobě leccos vypovídá). Čtivé to je, přínosné nijak zvlášť.
75%

ritz
19.03.2018 4 z 5

Čtivá kniha, hodně romantiky, něco historie. Hezky se četlo.

Evaneva
19.12.2017

Romantika, dobrodružství, láska, nenávist prostě vše, co do románů Hany Marie Kornerové patří. Pěkná čtivá kniha.

natan22
29.10.2017 5 z 5

Do téhle knihy se mi vůbec nechtělo.Moc české autory nečtu,a o válce už vůbec ne.natož o Napoleonovi .Ale tohle..,,to byla teda BOMBA :-) .Fakt moc krásné,nemohla jsem se odtrhnout,těch zápletek.Pořád jsem byla ve střehu,a ani ta válka mě nenudila,hltala jsem to celé.Moc krásně napsané.Za mne,všechny hvězdičky!!!Chystám se teď na další knihy této autorky.A jak to tady čtu,nebudu zklamaná.A i o Napoleonské válce sem se něco dověděla.Když mě to teda ve škole nebavilo :-)) .
Moc krásné,díky paní Körnerová

R.E.M.
25.09.2017 5 z 5

Čtivý, romanticko-dobrodružný román, v příjemném tempu. Výjimkou byla jen ruská pasáž, která rozvolnila jinak kompaktní děj. Celkově, první část byla dějově výrazně lepší.

Celý příběh je v historickém hávu, téměř Dumasovského střihu - s podlostí, zlobou, nenávistí, bezohledností a krutostí. Nechybí ani zločiny. Autorka dopřává čtenáři i nějaká překvapení a jako protiváhu ke všemu zlu a špatnosti věnuje čtenáři hrst dobrých skutků, nezištnosti, odvahy, i štědrý díl přátelství a lásky. Pěkná kniha.

Rodaw
16.09.2017 4 z 5

HODINA PO PŮLNOCI
Čtivá a půvabná kniha. Paní autorka patří celkově mezi mé oblíbence a ty nej z českých autorů...
Ocitáme se ve Francii v 19.století - v době Napoleona - a sledujeme příběh Fabieny - dcery pařížského notáře. Příběh je plný politických a milostných intrik, rodinných tajemství.. Bavily mě zvraty a překvapení, které se v knížce objevily - především v její 1.polovině. Hodně věcí a zápletek jsem nečekala a o to více je uvítala :o)
2.část knížky už je jiná - velkou roli v ní hrají napoleonské bitvy, intrik už je míň (ach jo :D ).
Já četla 2.vydání - to nezkrácené - takže něco přes 600 stran. Takže s hrdiny strávíte opravdu hodně svého času, mně za tu dobu hodně přirostli k srdci:) Na druhou stranu však- i když je knížka tak objemná, odehrává se "jen" v průběhu cca 3 let. (až na samotném konci je větší časový odstup).
Já si tu délku užila, ale je pravda, že knížka by kratší mohla být, o to by byla více dynamická. Místy je to táhlé, romantické, sladké - ale já jsem ráda, že jsem si to přečetla:)
Knihu doporučuji všem, které zajímá tahle doba, mají rádi romantiku a mají rádi bichličky :-))

helča5
30.07.2017 5 z 5

Historie,láska,napětí-opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky,byl by to i skvělý námět na film nebo seriál,i když je to bichle,nádherně se četla a o překvapení nebyla nouze.Moc krásná.

Ceit
21.07.2017 1 z 5

Škoda,vůbec mě to nechytlo...

Evaho73
16.07.2017 3 z 5

Z knihy mám rozpačitý dojem. Prvá časť bola super, príbeh a hlavní hrdinovia ma zaujali už od začiatku. Trochu mi prišlo divné, že zápletka gradovala na môj vkus veľmi rýchlo už v polovici knihy. Potom však prišla druhá časť, ktorá mi do jej polovice prišla úplne od veci. Autorka sa snažila opísať históriu napoleonských bitiek, kde postavila aj hlavných hrdinov, ale s prvou časťou to málo iba trochu spoločné. Ku koncu sa to síce zvrtlo k mojej spokojnosti, ale celkový dojem z knihy to už nezachránilo.

atramVe3
15.07.2017 5 z 5

Kterákoliv kniha této autorky je pro mne skvostem,děkuji ...Marta

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Toňula
21.06.2017 4 z 5

Čtivý příběh kombinující romantiku a napětí na pozadí napoleonských válek.

petra4080
01.06.2017 3 z 5

Milý romantický příběh se zajímavými zvraty. Válečná část mě příliš nebavila, ale co se týká Fabieny, tak super. Asi se podívám po dalších knihách od této autorky.

milunka21
25.05.2017 5 z 5

Naprosto nádherná kniha, musím mít od autorky všechny, jinak mi to nedá spát. :-D

knihovnička007
07.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Doslova jsem ji zhltla. Četla se mi hodně dobře. Skvělé postavy, zvraty nečekané...
A spousta historie.

Kniha, která se mi opravdu hodně líbila :)

Smiragl
27.12.2016 2 z 5

Klasická červená knihovna, autorka nevynechala snad ani jednu možnou zápletku, příběh byl "napínavý" až do konce. Ačkoliv si u takovýchto knih někdy ráda odpočnu, tento kousek už byl i na mě moc. Bohatě by mi stačilo, kdyby kniha měla poloviční počet stran.

minimonisek
07.11.2016 4 z 5

Kniha byla čtivá, líbila se mi kombinace napětí a napoleonského tažení. Nechybí tu zvraty, milostné zápletky ani padouši.