Sladká pomsta

Nejlepší pomsta je ušitá na míru! Od autora bestselleru Stoletý stařík. Spoře oděný Masaj v centru Stockholmu, kde mrzne, až praští. Geniální podnikatel prodávající pomstu na klíč. Pár toužící po odplatě. A ten, kterému se chtějí všichni pomstít. Kdo se ještě zamotá do zběsilého víru událostí a jakou roli bude hrát dvojice obrazů nejasné ceny? Jde o skutečná díla, či o padělky? A co s tím má společného papež? Začíná nepředvídatelná jízda napříč kontinenty a světem umění, která vám nedá vydechnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450950/sladka-pomsta-4XS-450950.jpg 4.1129
Vydáno, Panteon

Hämnden är ljuv AB, 2020

Kniha Sladká pomsta

danazeskolky

Pokud člověk četl už jiné absurdní knihy od Jonassona, je těžké nesrovnávat. Humorných situací zde bylo dost, ale už jsem to očekávala, tak jsem se jen vnitřně usmívala (při prvních knihách jsem i vyprskla nahlas). Zajímavá byla exkurze do světa malířství (také jsem si googlila Irmu) i svět Masajů. Jen jsem se nějak víc nesblížila s žádnou z postav. A jak už psal někdo dříve, šmejdovi Viktorovi bych také přála "sladší pomstu". Vpodstatě se mu vše v životě podařilo ;-)

gad

Pokud se říká, že život je řada průšvihů nepřetržitě po sobě jdoucích, tak u hrdinů knih pana Jonassona to platí stoprocenteně, protože tohle opravdu nevymysíš. Sladká pomsta je další příběh, který je opět založen na neskutečných náhodách a shodách okolností, jež dohromady vytváří komické situace. Opět sled událostí dohromady svede lidi, kteří by se normálně zřejmě nepotkali a opět jsou součástí příběhu i skutečné, historicky doložitelné osobnosti.
Bavil jsem se velice. Doporučuji.

Miladad

Moc jsem nečekala, ale příběh je opravdu vtipný, opět plný nečekaných zvratů. Pohltil mě a pobavil.

xmilek

Po Stoletém staříkovi přichází šaman Ole Mbatian a s ním spousta postav, které tvoří uvěřitelně neuvěřitelný příběh. Všechny jejich osudy jsou vzájemně propojené ačkoli ze začátku příběhu to tak nevypadá. Pomsta to byla skutečně sladká!

Opatov

Jonasson opět ve formě a opět překvapil a pobavil. Studnice nevycerpatelnych nápadů. Laťku u předchozích knih nasadil hodně vysoko, po posledních dvou knihách jsem čekala sešup. Ale nestalo se. Vidina pomsty a spojení proti společnému nepříteli utužuje vztahy. Tak ztřeštěné až je to skvělé. Doporučuji.

Vlaďkaa4

Ze začátku je tu mnoho příběhů, které se zdají neslučitelné. Jenže na konci do sebe skvělé zapadnou.

Nina291

Po Andersovi jsem si myslela, že se autor vyčerpal a už jsem od něj ani nechtěla nic dál číst. Ale Ježíšek mi přinesl Sladkou pomstu a musím říct že Jonas se vzmužil. Dobře jsem se pobavila.

ilona1077

Prijemne cteni bez krvaku.