Sladká pomsta

Sladká pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450950/bmid_sladka-pomsta-4XS-450950.jpg 4 510 127

Nejlepší pomsta je ušitá na míru! Od autora bestselleru Stoletý stařík. Spoře oděný Masaj v centru Stockholmu, kde mrzne, až praští. Geniální podnikatel prodávající pomstu na klíč. Pár toužící po odplatě. A ten, kterému se chtějí všichni pomstít. Kdo se ještě zamotá do zběsilého víru událostí a jakou roli bude hrát dvojice obrazů nejasné ceny? Jde o skutečná díla, či o padělky? A co s tím má společného papež? Začíná nepředvídatelná jízda napříč kontinenty a světem umění, která vám nedá vydechnout.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Panteon

Hämnden är ljuv AB , 2020

icezero
06.06.2021 4 z 5

Zajímavě sepsaný příběh, který mě jako trošku škodolibce dost zaujal... Některé okolnosti byly v duchu autora, od kterého uz jsem toho přečetl povícero, trošku předvídatelné a u jiných jsem se zase docela dost zasmál. U mě ale přece jen o malinký kousek vede stařík Alan

SkiEver
24.05.2021 5 z 5

Po Zabijákovi jsem se další knížky trochu bála, nicméně mě Sladká pomsta příjemně překvapila. Minimálně stejná úroveň jako Stoletý stařík, ne-li lepší. Rozhodně doporučuji!

Jirok
17.05.2021 5 z 5

Snad skoro lepší než Stařík, vřele doporučuji

pepa4081
02.05.2021 5 z 5

Už žádná atomová bomba, ani ovlivňování celosvětového dění. Jinak je zde všechno, na co jsem u pana Jonassona zvyklý. Další nádherně absurdní příběh a skvělý humor. Knížku jsem přečetl za jedno dlouhé odpoledne a výborně jsem se bavil. Smál jsem se nahlas a nemohu se dočkat, co na nás autor vymyslí příště. Pokud se mezi smíchem stihnete nadechnout a zamyslet, zjistíte, že pan Jonasson často upozorňuje i na velmi vážné problémy. Vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

Berta099
02.05.2021 5 z 5

Super kniha

yellow
23.04.2021 2 z 5

Už Stojednaletý stařík byl slabší a Sladkou pomstu jsem dočetla pouze ze setrvačnosti. Děj mi přišel až násilně překombinovaný a nucený. Z celé knihy mě nejvíce pobavily poslední dvě nebo tři věty. Myslím, že případné další knížky od Jonassona už nejspíš vynechám.

danazeskolky
14.04.2021 4 z 5

Pokud člověk četl už jiné absurdní knihy od Jonassona, je těžké nesrovnávat. Humorných situací zde bylo dost, ale už jsem to očekávala, tak jsem se jen vnitřně usmívala (při prvních knihách jsem i vyprskla nahlas). Zajímavá byla exkurze do světa malířství (také jsem si googlila Irmu) i svět Masajů. Jen jsem se nějak víc nesblížila s žádnou z postav. A jak už psal někdo dříve, šmejdovi Viktorovi bych také přála "sladší pomstu". Vpodstatě se mu vše v životě podařilo ;-)

gad
23.03.2021 5 z 5

Pokud se říká, že život je řada průšvihů nepřetržitě po sobě jdoucích, tak u hrdinů knih pana Jonassona to platí stoprocenteně, protože tohle opravdu nevymysíš. Sladká pomsta je další příběh, který je opět založen na neskutečných náhodách a shodách okolností, jež dohromady vytváří komické situace. Opět sled událostí dohromady svede lidi, kteří by se normálně zřejmě nepotkali a opět jsou součástí příběhu i skutečné, historicky doložitelné osobnosti.
Bavil jsem se velice. Doporučuji.

Miladad
21.03.2021 5 z 5

Moc jsem nečekala, ale příběh je opravdu vtipný, opět plný nečekaných zvratů. Pohltil mě a pobavil.

xmilek
03.03.2021 5 z 5

Po Stoletém staříkovi přichází šaman Ole Mbatian a s ním spousta postav, které tvoří uvěřitelně neuvěřitelný příběh. Všechny jejich osudy jsou vzájemně propojené ačkoli ze začátku příběhu to tak nevypadá. Pomsta to byla skutečně sladká!

Opatov
25.02.2021 5 z 5

Jonasson opět ve formě a opět překvapil a pobavil. Studnice nevycerpatelnych nápadů. Laťku u předchozích knih nasadil hodně vysoko, po posledních dvou knihách jsem čekala sešup. Ale nestalo se. Vidina pomsty a spojení proti společnému nepříteli utužuje vztahy. Tak ztřeštěné až je to skvělé. Doporučuji.

Vlaďkaa4
23.02.2021 4 z 5

Ze začátku je tu mnoho příběhů, které se zdají neslučitelné. Jenže na konci do sebe skvělé zapadnou.

Nina291
15.02.2021 4 z 5

Po Andersovi jsem si myslela, že se autor vyčerpal a už jsem od něj ani nechtěla nic dál číst. Ale Ježíšek mi přinesl Sladkou pomstu a musím říct že Jonas se vzmužil. Dobře jsem se pobavila.

ilona1077
13.02.2021 5 z 5

Prijemne cteni bez krvaku.

iceVS
09.02.2021 2 z 5

Ani ne...
Asi to autor myslel dobře, ale nelíbí se mi ta urputná snaha přesvědčit mě, že je v pořádku a navíc vtipné, když neevropan beztrestně a ještě navíc s posvěcením policie zabije Evropana. A i když to k Jonassonovi patří, tentokrát mi ta překombinovanost úplně nesedla.

karolina0346
08.02.2021 5 z 5

Fasicuje mě, kolik má ten člověk nápadů. Každá kniha obsahuje tolik postav a tolik životních příběhů! Po 101 letém staříkovi, který mě moc nebavil, byla Sladká pomsta příjemné čtení. S radostí si ji za rok za dva přečtu znovu.

Jeanie
05.02.2021 3 z 5

Praštěná oddychovka, nic jiného jsem ani nečekala :-)

lazenskaveverka
25.01.2021 5 z 5

Do masajského válečníka Oleho jsem se úplně zamilovala. :-D Skvělá oddychovka!

lenka.g
15.01.2021 4 z 5

No tak jo, po zklamání ze Zabijáka Anderse jsem se obávala, že to s panem autorem půjde od desíti k pěti, ale Sladká pomsta se docela povedla. Už to není takové zjevení, jako byl Stařík, ale člověk ví, do čeho jde a příjemně se pobaví a oddychne si.

Lusů
13.01.2021 4 z 5

Jsem ráda, že se pan Jonasson dostal zpět téměř na úroveň nepřekonatelného Stoletého staříka.
Tentokrát jsem se opět od knihy nemohla odtrhnout a ani mi tu žádná postava vysloveně nepřekážela (narozdíl od jeho děl předchozích) a to se počítá.