Sladká pomsta

Sladká pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450950/bmid_sladka-pomsta-4XS-450950.jpg 4 510 127

Nejlepší pomsta je ušitá na míru! Od autora bestselleru Stoletý stařík. Spoře oděný Masaj v centru Stockholmu, kde mrzne, až praští. Geniální podnikatel prodávající pomstu na klíč. Pár toužící po odplatě. A ten, kterému se chtějí všichni pomstít. Kdo se ještě zamotá do zběsilého víru událostí a jakou roli bude hrát dvojice obrazů nejasné ceny? Jde o skutečná díla, či o padělky? A co s tím má společného papež? Začíná nepředvídatelná jízda napříč kontinenty a světem umění, která vám nedá vydechnout.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Panteon

Hämnden är ljuv AB , 2020

martina1199
02.12.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, chválím hlavně námět, který dal název celé knize. Autorův vypravěčský styl je pořád stejně dobrý, některé situace byly opět hodně vtipné, a rozhodně jsem vděčná za zmínění Irmy Sternové, jelikož její obrazy jsou opravdu krásné, a doposud jsem o ní neslyšela. Musím ale přiznat, že Stoletého staříka touto knihou, ani žádnou další, kterou jsem od autora následně četla, nepřekonal. Ten je prostě výborný a všechny další autorovy příběhy mi přijdou vždy o kousek slabší.

Kifa
28.11.2020 4 z 5

Teda musím říct, že jsem mile překvapen. Vyjma Zabijáka jsem četl všechny Jonassonovi knihy a kvalita a hlavně faktor zábavnosti šel s každou další knihou o stupínek dolů. Ale Sladké pomstě se daří tenhle trend zlomit a je po Stoletém staříkovi z mého pohledu druhým nejlepším dílem. Pokud už jste nějakou Jonassonovu knihu četli dobře víte, co můžete čekat a přesně to dostanete. Bude to zamotané, bude to zábavné, a uteče to. Ano, je pravda, že stejně jako třeba u Dana Browna, zůstávají příběhové vzorce pořád stejné a věrného autorova čtenáře tak nic moc nepřekvapí. Na rozdíl od zmíněného Browna má ale Jonasson v kapse jedno eso a tím je humor, díky kterému vám ten opakující se příběh nijak zvlášť nevadí a neomrzí vás ani když si říkáte, že tohle už jste někdy četli. Pravda, začátek je trošku pomalejší a seznámení s novými postavami trošku drhne, ale když už se příběh rozjede, je to jako zábavná horská dráha, zamotaná, nahoru a dolů, ale skončí hrozně rychle. Takže za mě určitě stojí za přečtení a budu se těšit na další chod

petrarka72
19.11.2020 4 z 5

Čtivé, příjemné, úsměvné a vůbec ne blbé. A s poťouchlostí, která mi dokazuje, že i autor se svými příběhy baví.

maryska09
17.11.2020 5 z 5

Jonasson je skvělý. Je možné, že se zápletky jeho knih příliš neliší, a že má stále stejný vzorec postav, ale jeho knihy jsou svěží, baví a často se u nich směju nahlas. Díky za ně!

em75
13.11.2020 3 z 5

Jsem trošku zklamaná. Pořádně jsem se do knihy začetla asi až v půlce, ale pak to byla jízda. Každopádně Staříka asi už nepřekoná ..

wikinka
25.10.2020 4 z 5

Pokud jste již četli více knih od tohoto autora, narazíte na opakující se vzorec hlavních postav a některých zápletek. Přesto příběh pořád dokáže překvapit a pobavit.
Autor v epilogu uvádí, že chtěl vytvořit zejména čtivý příběh, což se mu povedlo.

laepus
23.10.2020 4 z 5

Nakonec s oběma odřenýma ušima i očima dávám čtyři, i když je to někde asi trochu níž, bohužel. Jonasson se nezapře, jeho schopnost nakombinovat všechny šílenosti dohromady tady pořád je, ale trochu tomu už chybí něco nového, nějaký nový moment nebo překvapení, všechno tak jakoby spěje k očekávanému konci, chybí tomu nějaká pořádná vrcholná scéna, tak nějak to jen plyne. Ano, jazyk je lehoučký, každá stránka je plná vtipu a nemusíte se obávat dnes moderních (a pro mě zbytečných) scén explicitního násilí či sexu. To by nebyl Jonasson. Ale už si pořád říkáte: "Něco podobného už jsem četl..." A máte pravdu.
Představte si Staříka s Analfabetkou jako ten nejkvalitnější sypaný čaj... no a pak ho převařte ještě několikrát - bude to pořád super čaj, ale tak nějak víte, že by to přece jen mohlo být ještě lepší. Závěrem - z pěti přečtených Jonassonů to dávám přesně doprostřed (rozhodně před zabijáka a druhého staříka), ale pořád dost daleko za prvního staříka a analfabetku...