Ledoví piráti

Ledoví piráti obálka knihy
Mé hodnocení:

Příběh o nejrychlejších mořeplavcích Středozemního moře a pokladu netušené hodnoty. Středomoří, léta Páně 828. Viking Alrik a jeho posádka se věnují zvláštnímu, ale výnosnému obchodu – dovážejí na svém drakaru z Etny do Ravenny náklady ledu. Ještě rychlejší než ledoví piráti je jejich pověst, která tak dorazí i k benátskému dóžeti. Vikingové od něho dostávají za úkol propašovat z Alexandrie ostatky svatého Marka a dopravit je do lagunových měst. Avšak sehnat světcovy relikvie je mnohem náročnější než dobývat led ze sopky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376231/ledovi-pirati-o9m-376231.jpg 3.963
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Die Eispiraten, 2017

Kniha Ledoví piráti

Jackjelly

Příjemné nenáročné oddechové čtení. Příběh vystavěný na základě několika víceméně ověřených historických informací, z nichž ta o ledu ze Sicilie coby obchodním artiklu mne celkem zaujala a budu muset zapátrat, jak moc je tohle reálná záležitost. A o Alexandrii si toho budu muset také nastudovat více, než jsou mé aktuální znalosti.
Hvězdička dolů za místy poněkud kostrbatý překlad, občas mě některá místa "tahala za uši" .

Anette99

Pomalejší rozjezd, nemohla jsem se zpočátku úplně začíst. Ale potom se příběh pěkně rozeběhl. Bylo to dobrodružné, setkáme se s lidmi z různých raně středověkých národů, román se odehrává na historickém pozadí, kdo ví, zda se to tak (nebo podobně) opravdu nestalo.

Knihomolka223
26.11.2020

Nejprve jsem se nemohla začíst. Dobrý nápad, líbilo se mi, že každá kapitola byla z pohledu někoho jiného. Některé postavy byly ale docela průhledné, což knížce trochu obralo na čtivosti. Za mě dobré, ale četla jsem i lepší knížky.

maryska09
06.05.2020

Kniha má zajímavé téma, ale celkově mě moc nezaujala. Zřejmě za to mohly občas podivně formulované věty, za které může dost nepovedený překlad (Matylda rozžvýkala chléb a vložila zajatci masovou kaši do úst). Je to jedna z knih, které jsem přečetla a už se k nim nevrátím.

kalache
05.05.2020

...co by člověk neudělal pro dobrou zmrzlinu...

AlčaVaca
04.05.2020

Knihu jsem odkládala kvůli nízkému hodnocení, po přečtení ale zvedám procenta. Svižné, vtipné čtení. I když v knize chyběly stránky 161-192, s čímž jsem se ještě nesetkala :-)

Adapa
03.11.2019

Moje první setkání s Husemannem a asi poslední. Začnu nejdříve tím dobrým. Knížka má skvělý nápad, skvělý děj, skvělý potenciál. A neumí to využít.

Obrovskou slabinou je průhlednost postav. Od počátku víte, kdo má "temné myšlenky", "zrádné plány" nebo "čestné srdce". Někdy mi přišlo, že knížka je pro mládež a autor má potřebu několikrát na stránce zdůraznit, že některá osoba je ta hodná a některá ta zlá.

Knížce dost ubírá i překlad. Někdo zapomněl po překladateli to přečíst a opravit chyby ve stylu "zhlédl od Tvé misky) nebo "měl dlouhé šedé vlasy a vlasy stejné barvy"... Přišlo mi, že překladatel do překladu chtěl dát také co nejvíce "zastaralých spisovných" slov, aby ukázal, že se to odehrává v dávných časech.

Několikrát jsem chtěl knížku odložit a už se k ní nevrátit. Ale říkal jsem si, že ji prostě musím dočíst. Příjemně překvapil konec. Kdo bude ve finále skutečně tím, z koho budou "ostatky sv. Marka" jsem nečekal ani v nejmenším. V tomto měl autor opravdu skvělý nápad.

gad
16.10.2019

V dobách, kdy se Benátky jmenovaly Rivo Alto a Středozemní moře Mare Nostrum, se na skutečném historickém pozadí rozjíždí příběh, který se mohl, ale také nemusel odehrát přesně takto. Velice hezké a příjemné čtení, kde nechybí historická fakta, trochu fikce, napětí i láska. Myslím, že si přečtu i autorovy předchozí knihy, které mne doposud tak nějak minuly.