Rodina

Puzův poslední román je historickou romancí o rodině Borgiů, kterou slavný autor Kmotra vidí jako předchůdkyni všech pozdějších italských mafiánských klanů. Příběh začíná v roce 1492, kdy kardinál Rodrigo Borgia zakládá dynastii, proslavenou v dějinách travičstvím, krvesmilstvem a intrikami. Autor se soustředí zejména na životní osudy dvou Rodrigových dětí, Cesareho a Lukrécie, jejichž životy poznamenala silná oboustranná vášeň. Zatímco otec Rodrigo se stává papežem Alexandrem, duchovním vůdcem katolické komunity, a jeho snem je získat pro křesťany nazpět Svatou zemi, jeho děti se věnují světským vášním. Cesare prosluje jako nelítostný vojevůdce, původce i oběť mnoha intrik a spiknutí. Lukrécie se věnuje především rodině a diplomatickým jednáním…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1547/rodina-1547.jpg 4.2159
Vydáno, Knižní klub

The Family, 2001

Kniha Rodina

Po zkouknuti recenzi zde na databazi jsem cekala vetsi pecku. Historicky roman fajn, rekla bych prumer. Od druhe poloviny uz to autor vzal smahem, prokresleni postav se nejak vytracelo, takzez dialogy nemely takovou hloubku jako na zacatku. Co se tyka faktu, s romany o Borgiech si nedelam iluze, je zde velky prostor pro fantazii, a prave proto z toho mohl Puzo vykresat vic. Vydani, ktere jsem cetla, obsahovalo neuveritelnou spoustu chyb a preklepu, nejvice me vsak dostal popis Lucrezie, ktera mela na jedne strane oci oriskove hnede a za par dalsich stran oci modre, ktere ji ladily s atlasovymi saty. Tak nevim, kde se stala chyba a jak vlastne Lucrezie vypadala.

maryska09

Dobrá kniha výborného autora, některé pasáže strhující, plné děje, jiné však příliš rozvleklé a díky přemíře postav a míst událostí i dost zmatené. Četla jsem hlavně kvůli tomu, že Kmotr je má srdcová kniha

Devorah

Mario Puzo je bezesporu výborný spisovatel, který psal o tématu, jež je mu velmi blízké, a to o rodině Borgiů.
Téma je to obsáhlé a přesto výborně zpracované, láska k Bohu, láska incestní, láska rodičovská, milenecká, manželská, láska po moci – to vše je zde smícháno v jeden koktejl. Nicméně v onom pomyslném koktejlu nám stále cosi chybí, určitá ingredience, která ho dělá perfektním – a té se tady nedostává.
Je to dobrá kniha, ale nikoliv výborná, jak jsme od Puza zvyklí. Rozhodně stála za přečtení, ale kvalit Kmotra zdaleka nedosahuje.

Filip24

Myslel jsem si, že jsem už nejlepší díla od mého oblíbeného autora přečetl ( Kmotr, Sicilián, Poslední Kmotr) je vidět, že to byl naprostý omyl.
Tenhle historický román se povedl a jak jsem měl možnost se na závěr knihy dočíst i pro pana Puza to byla srdeční záležitost, kterou si šperkoval dlouhá léta.

Standa24
16.12.2018

Výborná knížka. Poprvé jsem ji četl před několika lety a teď jsem po ní znovu sáhl i kvůli čtenářské výzvě. Příběh rodiny Borgiů je strhující, napínavý, plný intrik, ale i vášně a lásky.

NatyDee
10.10.2018

Zajímavá knížka o rodině Borgiů, ale i o době, významných rodech, o intrikách, politice atd. Určitě pěkné čtení, kdo si rád přečte něco o historii :-)

speciale88
16.03.2018

Borgiové, Puzo prostě super. Mě se moc líbí a doporučuji přečíst.

rodak
15.11.2017

Já si to teda moc neužil.Dlouhé,tahavé místy nudné.No Kmotr vede,Poslední kmotr druhé místo a pak Omerta a Sicilián to jest můj žebříček kmotrovských knih.