Rájem i peklem

Koupit

Samotný příběh se odehrává v Jižní Americe, v povodí řeky Amazonky, kam se vypraví čtveřice Kanaďanů, aby pátrali po velkém nalezišti diamantů, o němž se dozvěděli z posledních slov starého námořníka, jehož pravé jméno nikdo neznal. Nejsou však sami,kteří chtějí diamanty získat. Jejich protivníkem, pronásledovatelem a nepřítelem na život a na smrt se stává muž ze "zelenýma očima" Mart Alfonso....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28455/big_rajem-i-peklem-Yvx-28455.jpg 4.378

Kniha Rájem i peklem

kap66

Na doporučení svého muže, který si uchovává srdce kluka i jasné vzpomínky na knížky, jež ho morálně formovaly, jsem se setkala s autorem o 45 let později, než jsem měla.
Z čeho bych byla v dětství taky nadšená: z jasně daných charakterů, napínavého boje se záporáky, šestnáctiletého hrdiny, popisů jihoamerické přírody (teď jen dumám nad prasetem pekari, zde nazývaným „vodní vepř“, kterého sežerou piraně).
Co bych jako dítě bez problémů přijala (a nad čím se dospěle usmívám): vyprávěné příhody s ponaučením, které jako by vypadly z pera Foglarovi.
Co bych možná už tehdy vnímala jako rušivé a dnes mě dráždilo: některé dialogy vyznívající příliš strojeně a návodně: „Řekl jsem si, že tomu bídákovi nastrojím léčku. Vývrtkou po křídle, zdánlivě zcela bezmocně, jsem klesal s Parkerem do pralesa.“
Tehdy, říkám si, bych ale pět hvězd dala.

Rebelka134

I když je to knížka pro mládež, přečetla jsem ji jedním dechem. Od začátku až do konce to bylo napínavé. Doporučuji přečíst.

RADOST

Dobrodružnou literaturu jsem nikdy nevyhledávala, bratrovy milované knihy jsem většinou nechávala bez povšimnutí. Ověřila jsem si, že ani po desetiletích se můj čtenářský vkus nezměnil a omlouvám se autorovi, že mě příběh i přes celkem jednoduché zpracování nezaujal a nenadchl. Chyba je ve mně.

Ronnie68

Tahle kniha mě mile překvapila ... našla jsem ji jako e-knihu a zajímalo mě, o čem bude ... za mě skvělý byl příběh, který se odehrával v Jižní Americe (převážně v Brazílii) a celkově to putování ... prakticky jsem se začetla a kniha mě nepustila ...

Zahonek
23.10.2019

Od Otakara Batličky má první knížka, četl jsem jako e-kniku. Na první pohled se může zdát 130 stran jako málo, není to ale žádný podstatný údaj. Příběh je zajímavý od prvních stran, v amazonském pralese pak velmi čtivý a dobrodružný. Čtenář není unavován zbytečnými popisy krajiny, zdozvída se jen to, co potřebuje, příběh uhání vpřed a občas nabídne od událostí odpocinek v době, kdy odpočívá i celá výprava. Za mně supr čtení.

mi-380
18.09.2019

Dopřál jsem si ještě jeden ponor do minulosti.
Je to asi jediný román Otakara Batličky, ve skutečnosti jde ale znovu o povídku, proloženou desítkami dalších povídek, vyprávěných postupně jednotlivými členy výpravy. Batlička byl prostě mistrem krátkých povídek a také mistrem v ovládání předchůdců našich mobilů – vysílaček. Tenhle jeho velký koníček, který mu byl nakonec osudný, v knize dostává jednu z hlavních rolí. Samozřejmě kromě nebezpečného pralesa, přítoků Amazonky s mohutnými vodopády, nevyzpytatelných domorodců, vražedných zbraní a letadel, a hlavně dobrodruhů rozdělených jasnou tlustou čarou na foglarovsky šlechetné dobré a ziskuchtivé zlé. Mezi těmi druhými vyniká přízračná postava muže se zelenýma očima. Postava, která mě před lety, kdy jsem v nějakém časopise četl tuto maxipovídku na pokračování, strašila ve dne v noci.
75 % (58 hodnotících s průměrem 86 %)

Muži u vedlejšího stolu se uklidnili. Považují nás za cowards — zbabělce. Nejsme hodni jejich jediného pohledu.
Nakláním se k Redovi: „Proč, proboha, jste si to nechal líbit?“
„Podívejte na moje ruce,“ usmál se hořce. „Pro ně mi sportovní reportéři říkají Železný Svěrák. Myslíte, že bych je mohl vztáhnout na toho křiklouna? Když při zápase přehodím soupeře přes hlavu a odhodím ho na tři metry, že kosti praskají, O. K., je to sportovní zápas. Oba víme, na čem jsme. Ale tady to udělat nemohu. Mimo ring neukazuji nikdy svou zápasnickou převahu. Ten políček, který mi uštědřil? Příteli, dnes večer jich dostanu mnohem víc, uvidíte. A také budu muset zachovat chladnou krev.“
Během řeči vytáhl z kapsy plnicí pero. Pro Reda záležitost skončila. Klidně se pouští do psaní pohledů.

maryska09
06.08.2019

Batličkovi knihy jsem zbožňovala jako malá holka. I v dospělosti oceňuji jejich čistý styl, dobrodružství a napětí od začátku až do konce a smysl pro gentlemanství a fair play. Jsou to příběhy naivní, ale v současné době velmi osvěžující.

ijcro
25.06.2019

Text není složitý, karty dopředu rozdány. Jistě, je to staré jako Metuzalém, ale to kouzlo dobrodružství tam pořád je, stačí jen těch pár desítek stránek přelétnout a nechat se unášet na vlnách fantazie... je to prostě o správných lidech na správném místě a je to příběh psaný srdcem.