Rájem i peklem

Samotný příběh se odehrává v Jižní Americe, v povodí řeky Amazonky, kam se vypraví čtveřice Kanaďanů, aby pátrali po velkém nalezišti diamantů, o němž se dozvěděli z posledních slov starého námořníka, jehož pravé jméno nikdo neznal. Nejsou však sami,kteří chtějí diamanty získat. Jejich protivníkem, pronásledovatelem a nepřítelem na život a na smrt se stává muž ze "zelenýma očima" Mart Alfonso....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28455/rajem-i-peklem-Yvx-28455.jpg 4.248
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Profil

angloumene
30.07.2017

Klasický dobrodružný příběh, pro každého dospívajícího rošťáka. Děj je plný dobrodružství, odvahy a samozřejmě správňáctví. Pokud jste fandou Foglarovek je Rájem i peklem právě pro vás.

jager
05.11.2016

Tahle kniha má pro mě punc velké nostalgie. Onehdy vycházela jako příloha časopisu ABC, a já se těšil na každé pokračování. Později jsem jí za pomoci táty svázal, a o to více si jí potom vážil. Při nedávném úklidu jsem jí našel zapadlou v knihovně, její stránky jsou hodně zažloutlé. Přesto jsem jí znova schoval. Třeba vnoučata budou mít na mě vzpomínku.

Luccy78
14.06.2015

Na smrtelném lůžku prozradí "Starý Naftalín", noční žebravý poutník po ulicích San Franciska, své velké tajemství. Ví o bohatém nalezišti diamantů. Doktor Gordon, který se nyní stal dědicem tajemství starého žebráka, se vydává spolu se svým patnáctiletým bratrem Janem za pokladem.
Jejich cesta vede do tajuplných neobydlených pralesů v oblastech horní Amazonky. Výpravu čekají nejpodivuhodnější dobrodružství. Několikrát stojí na pokraji smrti, kterou jim připravila nejen divoká brazilská příroda, ale i - zlý člověk.

hankapimi
07.10.2014

Tak jsem se při přerovnávání knihovny začetla do Batličkova dobrodružného příběhu Rájem i peklem a zároveň jsem se přenesla v čase do své puberty s hromadou mayovek, werneovek , štorchovek a knížek KOD (knihy odvahy a dobrodružství) . Pěkné vzpomínání, krásné knížky....

Blue
29.02.2012

Je to dnes už dost naivní a hlavně předvídatelné čtení, ale i tak se jedná o příjemnou záležitost. Díky za každého Batličku.

Yarwen
23.11.2011

Rájem a peklem je možná nejdelší próza, kterou Batlička napsal a celá se nese přesně v dobrodužném stylu jeho povídek. Příběh je zasazen do neprostupného pralesa, který skrývá bohaté naleziště diamantů, o jehož nalezení soupeří dvě výpravy, klasicky tvořenými kladnými postavami v prvním a těmi zápornými ve druhém případě.