Jak básníci přicházejí o iluze

Jak básníci přicházejí o iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35533/jak-basnici-prichazeji-o-iluze-35533.jpg 4 45 12

Básníci série

Druhá část literární podoby filmového cyklu o životě studenta Štěpána Šafránka a jeho přátel pokračuje obdobím vysokoškolských studií. Štěpán i jeho přítel Kendy studují na vysoké škole - Štěpán na medicíně, Kendy na FAMU - a oba naplno prožívají všechny slasti i strasti studentského života s novými přáteli. Hlavnímu hrdinovi dělá právě největší starosti zkouška z anatomie u obávaného profesora a snaží se zajistit si u ní úspěch poněkud pochybnými prostředky. Starosti má také se svou novou láskou, půvabnou zdravotní sestřičkou, které se sice líbí Štěpánovy verše, ale nakonec dá přednost zajištěnému lékaři. ... celý text

hippiesak
07.06.2022 3 z 5

Noo, asi tak. Kniha "jednička" byla od filmu částečně odlišná, ale toto je bohužel 1:1. Původně jsem si myslel, že mi to vadit nebude, ale tím, že jsem film viděl tak 20x, tak jsem přesně věděl, co bude následovat a jaký budou texty. Takže slabota. Ale ona i ta kniha je na pár minut. Je to útlá mini knížka. Příště si dám raději ten film ;)

verka5083
25.05.2022 5 z 5

Takové jednoduché čtení na večer. Při každé stránce jsem si představovala scény z filmu a měla jsem stále dilema, zda je lepší film nebo kniha....

Pebra
02.01.2022 5 z 5

Lehké, ale ne hloupé - a lepší než film.

Venda32
30.07.2021 5 z 5

Za mě jednoznačně lepší než první díl. Živější, vtipnější. Oproti filmu tedy řádně pokrácena. Dá se přečíst v podstatě za odpoledne. Proloženo ilustrace Adolfa Borna a pár fotografiemi z filmu. Ideální oddechovka.

marus123
20.02.2021 5 z 5

Fajn kniha napisana podla filmu

MíšaS.
17.07.2020 3 z 5

Lepší než první díl, ale i tak se mi film líbí víc.

maryska09
21.07.2019 4 z 5

Milá kniha, milý film. Obojí potěší, příjemná záležitost na léto.

malagreta
19.07.2019 5 z 5

Chronicky známá oddechovka :-)

wendulka321
28.07.2018 5 z 5

Miluju jak ty filmy tak knihy, Obojí je úžasná oddechovka :) Moc dobře se čtou, jsou tenké, pobaví.

haki34
18.11.2016 5 z 5

Top... Clovek srovnava s vlastnim studiem (treba i mediciny ;)) postavicky kamaradu jako Mirecek, Vendulka, Venous - taky vesli do dejin, nejen ustreedni dvojka Kendy a
Stepan ...
Moje nejoblibenejsi zfilmovana cast..

Damato
11.01.2016 5 z 5

Úžasná oddychovka na vyčistění hlavy a přiitom žádná nuda. Film jsem viděla tisíckrát a přesto jsem se u knihy smála, jako kdybych příběhy slyšela poprvé.

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Pohodové čtení člověk si vše spojuje i s filmovým zpracováním.