Poupata odkvétají v máji

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví o jedné obyčejné anglické rodině (Larkinových), která se chce vyhnout svým zákonným povinnostem. Jedná se o osmičlennou rodinu venkovských usedlíků, která je schopná podnikat na docela slušné úrovni. Všichni, až na nejstarší dceru Mariettu, jsou velmi dobrými jedlíky. Jednoho dne přichází mladý daňový inspektor pan Charlton. Jeho profese napovídá, že se pokusí od této neplatičské rodiny vymoci daň. Jak k tomu však v podobných případech dochází, náš mladý hrdina se zamiluje (do Marietty). Je hostěn pochutinami maminy Larkinové, která je skutečnou mistriní kuchařského řemesla. Taťka Larkin ho zase zahrnuje značným množstvím alkoholických nápojů, které sám mixuje. Není se ani čemu divit, že pan Charlton ztrácí vládu nad sebou a začíná se mu mezi těmito lidmi líbit... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32838/poupata-odkvetaji-v-maji-32838.jpg 486
Orig. název:

The darling buds of may (1972)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Přidat komentář
Terez9119
11. ledna

Mám z ní takový rozpačitý pocit. Je příjemně krátká, milá, trochu zmatená a příšerně praštěná. Párkrát jsem se zasmála, ale asi jsem čekala trochu víc.

Esme8
10. ledna

Celkem příjemné oddychové počtení.

babystar
10. ledna

Ke knize jsem se díky "Čtenářské výzvě" vrátila po čtyřiceti letech. Nepamatovala jsem si obsah, ale jen to, že se mi tenkrát líbila. I teď jsem si četbu užívala. Je to lehké čtení z anglického venkova asi na začátku 50. let 20. stol. o tom, jak se vyhnout daním a jak najít ženicha pro nejstarší dceru. Z knihy také čiší myšlenka, abychom si života užívali a překážky jsou od toho, aby se překonávaly. Jinak jsem při četbě měla stále hlad a chuť na pořádného "frťana".

Elea
06. ledna

Nenáročná, příjemná oddechovka o tom, že vlastně vůbec nic není problém.

madem
05. ledna

Pan Larkin s maminou a šesti dětmi žijí tak veselý a bezstarostný život, ze kterého je nemůže vyrušit ani výběrčí daní, ani dceřino neplánované těhotenství, ani problémy se závody koní.
Kniha je velmi čtivá a nenáročná.

Kopretina
25.10.2018

Lehký anglický humor, pobavila jsem se. Nic hlubokého v tom opravdu není.

Radik74
11.09.2018

Pro opravdu nenáročné :)

Merlinit
31.05.2018

Milé, zábavné a svým zvláštním, trochu potrhlým způsobem i moudré.

konrad9388
15.11.2017

Skvěla knížka, která mi vždy zvedne náladu. A mám po ní chuť nejen na jahody.

gleti
12.11.2017

Nemáte čas na dovolenou? Nemáte čas na relaxaci? Přečtěte si Poupata odkvétají v máji a žijte!!!

princesse
04.10.2017

Skvělá knížečka, kterou budete mít přečtenou za chvilku, nejen proto, že je útlá, ale hlavně je humorná, pohodová a čte se sama. Oddechovka, která naprosto plní svůj účel. Pobavit se a vychutnávat si radosti života. Doporučuji. Stojí za přečtení.

lenkaabooks
04.07.2017

Letní čtení o početné britské rodince, kterou navštíví upjatý daňový úředník Charlton. Taťka Larkin se svými koktejly, vynikající kuchařka mamina a především krásná dcera Marietta popletou Charltona natolik, že se rozhodne strávit u nich zdravotní dovolenou. Úsměvné čtení jako stvořené na letní dovolenou.

katka9574
25.05.2017

Tahle malá, milá knížečka je klenotem mé knihovny! Četla jsem ji snad dvacetkrát a budu ji číst, co budu živa :-) Miluju taťku Larkina, od něj bych snesla i tu petardu pod sukni ;))

Fazolka2017
23.05.2017

Roztomilá knížka ! Poprvé jsem ji četla když mi bylo asi 13, o horkých letních prázdninách a úplně jsem cítila tu vůni solených lupínků, vajíček na měkko, pečené husy, rybiček, zmzrzliny, koňaku, jahod se smetanou nebo zase ananasem se smetanou, atd. Nádherná knížka, jemný humor, pohoda, klid, šumění trávy, zpěv slavíka a mamina v noční košili velikosti stanu u plotny. Zápletku nehledejte, ale knížka je malá, útlá a obejde se bez ní. Pro mě je totiž o užívání si života, vychutnání si každé příjemné chvilky, za ničím se nehonit, prostě bezva žít.

DennisMoore
09.12.2016

Ohromně milé čtení. Až jsem se nakonec styděl za to, jak jsem tu a tam čekal a hádal, z koho se vyklube jaký podvodník a koho a jak vezme na hůl. O ničem takovém to ovšem naštěstí nebylo.

Slajo
25.07.2016

Jedna z nejmilejších knih. Uvolnění, pohoda, britský humor.

mats379
18.04.2016

Výborný britský humor...kniha, kterou si určitě vezměte s sebou na dovolenou!!!

Marla
30.03.2016

Lehounké čtení o tom, jak se daňový inspektor stal členem velké rodiny úspěšného podnikatele majícího odpor k placení jakýchkoliv daní. Milé čtení plné rázovitých postaviček, krásného počasí, jídla, humorných hlášek......bezvadná odpočinková knížečka, mimochodem zakoupená v antikvariátu za nehorázné 2,-Kč...

jarka2222
16.03.2016

Do třetiny knížky jsem se bavila, knížka je milá, poetická, s příjemným humorem. Pak jsem se začala nudit a čekala jsem nějakou kvalitnější zápletku, která se ne a ne dostavit. Čekala jsem víc.

KleaM
18.02.2016

Je úžasná, nasmějete se. Patří k těm nejlepším kouskům knihovny.

katerinn
14.09.2014

Útlá knížečka, avšak malý klenot knihovny. Lehounké čtení, kdy se velmi snadno ztratíte v kouzlu a světě této rodinky. Dlouhé letní dny, zpěv slavíka, bezstarostný způsob života, kde nic není problém. Není kam spěchat, žádné starosti. Výborné číst v létě v houpací síti, nebo večer u praskajícího ohně. Pár hodin s Larkinovými je krásný únik ze světa.
Taťka, mamina, nemravná svůdnice Marietta, opojný parfém s gardénií, neduživý daňový úředník, lísající se husa pod stolem a hora jídla.. Jak by řekl taťka Larkin.. -Bezva, co?-

CaptNemo
01.08.2014

Tuhle knihu jsem nedávno vytáhl zapomenutou z knihovny s tichou zvědavostí, jak se mi bude po letech líbit. Ta pohoda a humor mě okamžitě dostaly! Knížka už je na čestném místě a jen se ptám: Jak je možné, že u nás nikdo nevydal i další díly? Pane Hilský - prosím, překládejte!!!

Rup
25.10.2013

Humor ve své čisté podobě. A s jasným poselstvím - žijte!

vygum
28.05.2013

Sympaticka, trochu trhla kniha plna britskeho humoru, ktera si na nic nehraje. Za zminku stoji kongenialni preklad Martina Hilskeho. Upozorneni: nectete, pokud se prave snazite drzet dietu!

Ikkju
12.10.2011

Moje první "dospělácká" knížka x). Užil jsem si jí...

klf76
29.07.2011

Prumer, zas tak skvela mi kniha neprisla.

verun74
30.06.2011

Tato kniha prostě nemá chybu, vracím se k ní vždy když mám špatnou náladu a spolehlivě zabírá ;-))

Autor a jeho další knihy

Herbert Ernest Bates

Herbert Ernest Bates
anglická, 1905 - 1974

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených104x
v Čtenářské výzvě22x
v Doporučených13x
v Knihotéce62x
v Chystám se číst31x
v Chci si koupit3x