maryska09 maryska09 komentáře u knih

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

S postupem deje mi prisel cely pribeh cim dal vic nerealny a pritazeny za vlasy. Zaver nebyl prilis prekvapivy, spis jsem mela strach, aby se autor vubec dokazal vymotat ze vsech moznych zapletek a nastinenych situaci

14.10.2018 2 z 5

Pokušení A-ZZ Pokušení A-ZZ Vladimír Páral

Velmi milé retro sci-fi ve stylu mistra Párala.

29.09.2018 3 z 5

Šťastní rodiče - Křesťanská výchova podle Dona Boska Šťastní rodiče - Křesťanská výchova podle Dona Boska Bruno Ferrero

Kniha pro rodiče, kteří nechtějí své děti posadit před televizi nebo tablet, ale chtějí se aktivně podílet na jejich životě a výchově. Je určitě vhodná i pro nevěřící, protože základní myšlenky v ní jsou univerzální pro všechny. Velmi doporučuju

19.08.2018 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Výborně napsaná kniha o v podstatě běžném životě jedné ženy v Itálii za doby druhé světové války. Příběh je velmi poutavý, bez zbytečných kudrlinek, precteno jedním dechem. Velmi doporučuji

18.08.2018 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Zajímavá kniha o skutečné postavě. Nevím kolik je v ní pravdy a nakolik jde o fikci. Každopádně jde o poutavý příběh s dobře znázorněnymi poměry 17. století. Jen závěr je snad až příliš rozvláčně napsaný, se snahou co nejvíce šokovat a co nejvíc vytvořit šťastný konec. Proto dávám celkově nižší hodnocení

10.08.2018 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Je až mrazivé, kolik toho dokáže člověk vydržet když je zamilovaný, nebo když ho ve vztahu drží dítě a je jedno, zda jde o ženu nebo o muže. Paní Monyova byla skvělá spisovatelka.

04.07.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Další klasický Dan Brown. Rychlý, čtivý, plný zvratů. Navíc tentokrát pro mě velmi atraktivní lokalita Barcelony, kterou jsem navštívila. Ale stejně jako v předešlých knihách čtenář nemůže brát příběh příliš vážně. Langdon je klasicky nesmrtelný s nepřeberným množstvým znalostí, stupňované napětí k závěru je už přes míru, navíc závěr je poměrně brzo odhalitelný. I tak je to dobrá kniha pro letní dny, Dan Brown je dobrý spisovatel se svým osobitým stylem.

17.06.2018 4 z 5

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

Milá kniha, ke které jsem se náhodou dostala jako dítě a teď jsem si jí s chutí přečetla znovu. Je to hezký příběh o statečných dětech, které se o sebe dokáží skvěle postarat. Věřím, že i dnes by se našly děti, které by si dokázaly samy postavit tábořiště, vařit si jídlo a podnikat výpravy, aniž by k tomu potřebovaly mobilní telefon, ale mnoho jich nebude. Stejně jako maminek, které by to dovolily. Škoda.

14.06.2018 5 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Mrazivy pribeh zdanlive skveleho manzelstvi. Kazdy ma ve skrini schovaneho nejakeho kostlivce, tady jich byl plny pokoj. Zvlastni styl vypraveni cely dej jeste vice umocnuje. Knihu doporucuju, i kdyz ji asi nikdy nebudu chtit precist podruhe.

07.06.2018 4 z 5

Velká kniha českých pohádek Velká kniha českých pohádek Pavel Šrut

Jedna z lepších pohádkových knih, vedle klasických pohádek je i spousta nových. Pohádky jsou pěkně napsané a kniha je krásně ilustrovaná. Doporučuju.

11.05.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Moc dobrá kniha o osudu skvělé budovy. Obdivuji autora, který dokázal vystihnout poměry v Československu, ač je sám cizinec. Ve vile jsem byla v době před rekonstukcí a teď jsem se objednala na prohlídku znova. Pro obrovský zájem je čekací doba půl roku, ale ráda si počkám. Knihu vřele doporučuji.

09.05.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha se ke me dostala nahodou, za kterou jsem velmi vdecna. Jeji tema je velmi vazne, casto z ni az mrazi, ale je skvele napsana a vsem ji doporucuju. Smrt jako vypravecka je vyborna, zaver je ocekavatelny, ale i tak velmi dobre popsany. Za me nejvyssi hodnoceni

20.04.2018 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Lehka kniha o tezkem tematu. O smrti kazdy vi, ale nikdo o ni nechce mluvit. Tato kniha je dobre napsanou vyjimkou. Moznost napsat pred smrti dopis lidem, na kterym nam nejvice zalezi je krasna, skoda, ze ji mnoho lidi nestihne vyuzit. Mensi hodnoceni davam za neskutecne preslazeny konec.

19.04.2018 3 z 5

Na Sázavě Na Sázavě Eduard Doubek

Kratke mile povidky z posazavi, urcene hlavne pro ctenare z dotcenych obci. V okoli Ledce nad Sazavou a Svetle nad Sazavou jsou velmi popularni. Autor byl m.j. reditelem Ledecskeho gymnazia. Doporucuju pro milou formu vypraveni.

14.03.2018 4 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Vyjimecna kniha o vyjimecnem zivote. Gratuluju autorum za to, co se jim podarilo. Pan Miroslav Zikmund je cesky fenomen, na ktereho nebude nikdy zapomenuto. Preju mu jeste mnoho casu.

14.03.2018 5 z 5

Filmové komedie I. Filmové komedie I. Zdeněk Svěrák

Filmové komedie autorů Smoljak & Svěrák jsou notoricky známé a to je velké štěstí této knihy. Pokud by si člověk nepředstavoval při čtení herce a scenérie filmů, byla by tato kniha jen prázdnou skořápkou, bez hlubšího děje i poselství. Jako odpočinkové čtení dobré, ale v čtenáři to nic nezanechá

26.02.2018 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Po přečtení všude vychvalovanych Zitkovskych bohyni se mi do další knihy od této spisovatelky příliš nechtělo. Tolik mě ta kniha zklamala. Nechápu, proč nedostala takovou reklamu tato kniha. Vyhnání Gerty Schnirch je úžasně propracovaný příběh, který vypráví o zoufalé době tak, že čtenáře mrazí po celém těle. Hlavní hrdinka prožila neskutečně dojebany život, přesně tak, jak to v poslední větě knížky shrnuje její dcera. Příběh je fikcí, která však může být klidně i pravdivá. Není to příliš vzdálená minulost, na kterou se však tak snadno zapomíná, dokonce se navíc čím dál víc začíná popírat.

26.02.2018 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Podle mé zkušenosti je kniha vždy lepší než film. Film Čokoláda mám moc ráda, proto jsem knihu začala číst s obavou, zda mě nezklame a přestane být oblíbený. Naštěstí se dej knihy a filmu dotýká jen v pár tématech, jinak je lze považovat za dva různé příběhy. Kniha je skvěle napsaná, čte se jedním dechem a člověk při čtení dokáže cítit vůni i chuť skvělé čokolády. Doporučuji

09.02.2018 5 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Kniha povidek, kde nektere jsou dobre a pomerne zname a nektere slabsi. Oddychovka na odpoledne

26.01.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dobre napsana, obcas az mraziva kniha s mirne preslazenym zaverem. V podstate az do konce jsem mela nekolik typu, kdo bude obeti, coz me velmi potesilo, protoze vetsinou zaver odhadnu po par strankach. Doporucuju jako knihu, od ktere se da tezko odtrhnout.

19.01.2018 4 z 5